Forum  RSS
Niewidzialny na rynku pracy - Chcę stać się widocznym

Jestem studentem III ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku związanym z inżynierią chemiczną. Zdałem ostatnie egzaminy i została tylko praca magisterska i jej obrona. Chciałbym już teraz podjąć się aktywności zawodowej, lecz jestem...

Komputer do pracy zdlanej

Jaki polecacie tani komputer do placu zdalnej w głównej mierze do spotkań online.
Ewentualnie na co zwrócić uwagę.

Źródło: forum.gazeta.pl

Problem , PIT dla młodych

Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie podatku dochodowego dla osób poniĹźej 26 roku Ĺźycia, mianowicie mój pracodawca nie płaci za mnie podatku dochodowego poniewaĹź mam 21 lat , czy w tej sytuacji powinien podnieść mi wypłatę jeśli na umowie zarabiam minimalny dochód?

Tagi: PIT
Źródło: forum.gazeta.pl

Nudna praca w której nic nie robię

Hej proszę o szczere opinie chyba potrzebuję, żeby ktoś mnie, za przeproszeniem, kopnął w 4 litery, żebym zaczęła szukać nowej pracy od września pracuję w firmie transportowej X. na początku jako asystent spedytora. na kwalifikacyjnej...

Tagi: Firmy, Prawo, Sport
Źródło: wizaz.pl

Badanie na temat podejścia do pracy i finansów

Dzień dobry,
zapraszam do udziału w badaniu osoby urodzone w latach 1980-1999, jak w tytule, dotyczącego pracy i finansów. Zawiera jeden krótki tekst, ma formę kwestionariuszową i jest w pełni anonimowe!
Wypełnienie ankiety nie powinno zająć dłużej niż 15 minut.
PoniĹźej link :)
Z góry dziękuję za udział!

Źródło: forum.gazeta.pl

Wynagrodzenie- Ksiegowa wspólnot mieszkaniowych

Witam, czy wynagrodzenie 3600 zł netto za prowadzenie wspólnoty mieszkaniowej we Wrocławiu to odpowiednia stawka? - ok. 7 lat doświadczenia. Pracowałam w Tbs w małej miejscowości, tam dostaliśmy ok. 200 zł netto więcej od najniĹźszej krajowej.. Jak obecnie kształtuje się wynagrodzenie za prowadzenie księgowości wspólnot. Będę wdzięczna za informację.

Źródło: forum.gazeta.pl

Pracodawca, iv vitro, ciąża - kiedy powiedzieć?

Cześć. Być może były już takie wątki, jednak ze względu na dość szczególną moją sytuację postanowiłam napisać nowy. Jestem po in vitro, póki co skończony 9 tydzień, co będzie dalej - nie wiadomo. Myślę, że mój umiarkowany optymizm zrozumieją...

Źródło: wizaz.pl

Czekanie na odpowiedź u kilku pracodawców

Witam,
Jak postąpić w przypadku oczekiwania na odpowiedź od kilku pracodawców juĹź po rozmowie kwalifikacyjnej. Gdy interesują mnie obydwie oferty a pierwszy pracodawca ma dać znać wcześniej niĹź drugi a ten drugi bardziej nam odpowiada. Co w takim razie po telefonie od pierwszego pracodawcy powiedzieć? Ĺťe czeka się na odpowiedź od kogoś innego, czy potrzebuje się jeszcze czasu do namysłu?

Źródło: forum.gazeta.pl

có´ng việc cᝧa bấn nhĆ° tháşż nó o

tó´i kinh doanh hó ng hóa online, sản phẊm ló  hó ng hóa, cuối năm hó ng hóa đóŁ cháş­m dần rồi. ở việt nam chóşng tó´i có một ngó y lễ gọi ló  táşżt cổ truyᝁn, chóşng tó´i đón táşżt theo lịch ó˘m chᝊ khó´ng phải lịch dĆ°ĆĄng nhĆ° cóĄc nước phĆ°ĆĄng tó˘y. hiện tấi chóşng tó´i chuẊn bị nghỉ táşżt nóŞn hó ng hóa khó´ng bóĄn được nhiᝁu, cóĄc bóŞn váş­n chuyᝃn cĹŠng khó´ng nháş­n váş­n chuyᝃn ngoấi tỉnh nᝯa.

Źródło: forum.gazeta.pl

Dług wobec ZUS

Witam czy mając dług wobec ZUS w postaci nieopłaconych składek, można pracować na umowie?

Tagi: ZUS
Źródło: forum.gazeta.pl

Tester aplikacji

Jeśli ktoś chce dorobić sobie na testowaniu aplikacji 100% zdalnie i 100% bezpiecznie zapraszam na tę stronę
Kontakt najlepiej przez fb na stronie
(UĹźywam i serdecznie polecam)

Źródło: forum.gazeta.pl

Telepię się na myśl o pracy

Cześć dziewczyny, Zacznę od tego, że potrzebuję realnej oceny sytuacji, którą postaram się opisać jak najbardziej neutralnie. Nie wiem już co dalej robić. Pracuję od 3 lat. Jestem przedstawicielem medycznym. W firmie zatrudniłam się będąc...

Tagi: Firmy
Źródło: wizaz.pl

wygoda, rozwój czy pieniądze?

Cześć, założyłam wątek tutaj choć pasuje właściwie pod kilka działów :-) Zastanawiam się, na co zwracacie uwagę najbardziej w pracy? Wygoda/komfort, pieniądze, możliwość awansów, czy coś jeszcze? Ja aktualnie stoję przed dylematem - siedzieć w...

Tagi: Prawo
Źródło: wizaz.pl

Samochód słuĹźbowy -Jaka to wartość wynagr. 2022-23

Witam Wszystkich,
Pytania nie ma związku ze sprawami podatkowymi. Oczywistym jest, Ĺźe w większości przypadków uĹźytkowników osobowych samochodów słuĹźbowych , są one traktowane jako jeden z benefitów zajmowanego stanowiska.
Wiadomo teĹź, Ĺźe pracownik uĹźywa tego samochodu do dojazdów do pracy, oraz wszelkich innych podróĹźy (sklep, kino, lekarz), przy czym z tymi innymi podróĹźami jest teĹź tak, Ĺźe paliwo w niektórych przypadkach dalszych podróĹźy - np. urlop itp. jest juĹź finansowane z kieszeni pracownika, choć pewnie sporo osób się z tym nie zgodzi. W kaĹźdym razie wyobraźcie sobie taka sytuację: Pracujecie od lat z samochodem słuĹźbowym, i nagle firma stwierdza, Ĺźe ilość podróĹźy słuĹźbowych znacząco zmalała. CóĹź, świat po pandemii trochę się zmienił. Ludzie juĹź nie tak chętnie się spotykają. Wzrosła komunikacja elektroniczna i z tego powodu jest mniej czasu na planowanie podróĹźy i w ogóle ich odbywanie itp. Firma stwierdza, Ĺźe utrzymywanie floty jest zatem zbędnym kosztem, i zmienia zasady. Likwiduje 50% samochodów. Odbiera pracownikom przywileje ich prywatnego uĹźytkowania, a w zamian proponuję zwiększenie wynagrodzenia. Ile ten wzrost (np. netto) powinien wynosić ? - by nikt nie miał krzywdy, ani pracodawca, ani pracownik. Podzielcie się proszę swoimi ocenami zarówno co do wartości, jak i jej interpretacji.

Źródło: forum.gazeta.pl

Mobbing

Dzień dobry, jestem pracownikiem merytorycznym z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym na całkiem wysoko specjalistycznym stanowisku. Jakis czas temu zmieniłem prace, w której mam spore problemy z przełożoną i częścią współpracowników. Nie...

Źródło: wizaz.pl

czy dostałam tą pracę?

Cześć wszystkim
mam takie nietypowe pytanie bo już nie wiem czy to coś ze mną jest nie tak czy co...
mianowicie 20 grudnia miałam rozmowe o prace, 23 grudnia dostała maila od dziewczyny z działu rekrutacji
" Cześć, nie zdążyłam oficjalnie do Ciebie zadzwonić, czekam na potwierdzenie. Chciałam żebyś wiedziała, że spotkanie było bardzo pozytywne i myślę, że po świętach będę już oficjalnie się z Toba kontaktowała. Wesołych Świąt"
i święta minęły 2 dni temu i nikt nie dzwoni... zastanawiam się, czy dla niektórych "po świętach" oznacza po nowym roku, czy ja coś źle zrozumiałam, Ĺźe za szybko podpaliłam się, Ĺźe dostałam nową pracę i jeszcze wszystko jest niepewne? sama juĹź nie wiem, co myślicie?
moĹźe powiecie, Ĺźe panikuje, ale szukam pracy od pół roku i to pierwsza taka pozytywna sytuacja...

Źródło: forum.gazeta.pl

Ile zarabiają Wizażanki i Wizażanie 2023

Hej, temat już się na forum przewijał, ale lata minęły i sytuacja na rynku się mocno zmieniła. Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie i kulturalnej dyskusji.

Źródło: wizaz.pl

Hostessa w salonie kosmetycznym

Hej :-) Nazywam się Anna Makowska i pochodzę z Poznania. Chodzę aktualnie do liceum do klasy maturalnej, a potem w długie pomaturalne wakacje chciałabym najlepiej przez całe cztery miesiące wakacji dorabiać jako hostessa w jakimś salonie...

Tagi: Liceum
Źródło: wizaz.pl

Kierownik suszy głowę pracownikowi

aby ten sam się zwolnił, bo oczekuje bardzo szybkiej pracy, a pracownik nie jest osobą szybką z natury i niekoniecznie jest w stanie osiągnąć oczekiwane tempo. Co w takiej sytuacji?

Źródło: forum.gazeta.pl

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Dzień dobry,
Mam pytanie odnoście sytuacji gdy rozwiążemy umowę z pracodawcą za porozumieniem stron.
JuĹź po wszystkim pracodawca żąda danych dostępowych do poczty (prywatnej, zwykły gmail nie firmowy) na którą były wykonane rejestracje kont firmowych w róĹźnych serwisach (np.ceneo).
Czy ma w takiej sytuacji podstawy prawne? Czy można zwyczajnie zignorować i niech sam odzyskuje dostęp?
Oczywiście nie mówimy tu o wykorzystywaniu serwisów w celach prywatnych - zemsty, robienia na złość. Chodzi o same zadania dostępu do poczty i ew. przekazywania danych logowania do innych serwisów.
Pozdrawiam
Tuuathe

Źródło: forum.gazeta.pl

Pewne siebie chamy królują na rynku pracy

Takie Chylińskie, pewne siebie, bezczelne, chamskie, nie mające oporów przed donoszeniem, czy szkodzeniem drugiemu. A osoby delikatne, wraĹźliwe? Nie ma.

Źródło: forum.gazeta.pl

Wynajem długoterminowy czy leasing do niewielkiej firmy

Moja siostra zastanawia się nad wzięciem samochodu na swoja niewielką jednoosobową działalność. Bierze pod uwagę albo wynajem długoterminowy albo leasing. Auto obecnie jest dla niej niezbędne. Orientujecie się czy w przypadku takich jednoosobowych...

Tagi: Leasing, Firmy
Źródło: wizaz.pl

Spółka cywilna a małżonka, która nie jest wspólnik

Witam.
Pisze w imieniu znajomego, który ma problem w spółce cywilnej. OtóĹź:
Jest spółka cywilna. Ma ona 3 wspólników. Przy zakładaniu spółki wspólnik A i B(mój znajomy) włoĹźyli w nią po 30 tysięcy PLN na głowę. Wkładem wspólnika C było wykonywanie pracy, które uznano za równy wkładowi pozostałych wspólników. Na początku średnio im się powodziło, jednak niedawno udało im się zarobić dla spółki prawie 400 tyś PLN. Uznali, Ĺźe fajnie byłoby całość zostawić w spółce na przyszłą inwestycję, rozwój itp. JEDNAK okazuje się, Ĺźe kaĹźdy ze wspólników jest w związku małżeńskim i Ĺźony (które się ze sobą znają i wcale nie są głupie) nie wyraĹźają na to zgody. ĹťONY, które kompletnie nie działają w sprawach spółki, dwie z nich "zajmują się domem" a jedna - Ĺźona mojego znajomego pracuje w agencji ubezpieczeniowej.
Ĺťony wspólników - wniosły sprzeciw uwaĹźając, Ĺźe zysk spółki powinien wchodzić do majątku dorobkowego(któy chyba wchodzi w majątek małżeństwa) a nie na inwestycje. W związku z tym uwaĹźają, Ĺźe potrzebna jest ich zgoda a jak juĹź wiemy takiej nie wyrażą.
Dodam tylko, Ĺźe mój znajomy jest w związku małżeńskim i wkład do spółki (20k) wniósł z majątku wspólnego. Pozostali wspólnicy (w sumie tylko wspólnik A wniósł wkład z majątku własnego) a wspólnik C świadczy prace, więc o wkładzie pieniężnym tu nie mówimy.
Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak to jest? Kiedyś studiowałem prawo, niestety prawa handlowego nie wspominam dobrze, jednak poszperałem i wydaje mi się, Ĺźe taka "decyzja" moĹźe być wymagana (wszystkich wspólników) ewentualnie powinien być zawarty zapis w umowie podczas jej tworzenia. Nie chcemy ciągać się po adwokatach i sądach, po prostu jest to głupi konflikt między małżeństwem i wystarczy tylko dobra odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam! Krzysiek

Źródło: forum.gazeta.pl

Zachowałam się nie fair?

Koniec umowy tymczasowej wymusił szukanie kolejnej pracy. Lekki dół, że nie kontynuowali. Znalazłam ofertę w branży X, ale za daleko i nie przyjmę. Tak powiedziałam znajomej pracującej gdzie indziej w branży X, ale rozglądającej się za pracą również...

Tagi: Umowy
Źródło: wizaz.pl

Praca zdalna, praca z domu co moge robic?

Chcialabym bardzo pracowac z domu przez internet i szukam co moglabym robic. Jakies propozycje? Bez sprosnych propozycji prosze.

Źródło: wizaz.pl

Wysokie wymagania w kaĹźdej pracy

W każdej, nawet najgorszej pracy z Urzędu Pracy chcą szybkości, ogarnięcia, dokładności, a gdzie praca dla powolnych i mało bystrych?

Tagi: Prawo
Źródło: forum.gazeta.pl

Składki na różne okazje w pracy

Czy u was w pracy też się ciągle składacie na różne okazje? U mnie w pracy ciągle są jakieś składki po ok 25-30 zł jak koleżanka odchodziła z pracy na zestaw biżuterii za ponad 200 zł, inna koleżanka brała ślub i się składaliśmy po ponad 20 zł na...

Tagi: Prawo
Źródło: wizaz.pl

Zgłoszenie pracownika na staż bez jego zgody

Witam. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie, poniewaĹź byłam na rozmowie o staĹź i podczas tej rozmowy sam pracodawca powiedział, Ĺźe jeszcze zadzwoni i skontaktuje się ze mną czy dostalam się. Nie było zdanej zgody z mojej strony i dziś dostałam telefon od tego pana, Ĺźe bez mojej zgody zarejestrował mnie w urzędzie pracy na staĹź, na który się przecieĹź nie zgodziłam. Nie szlam ze skierowania z urzędu tylko sama znalazłam ogłoszenie wiec czy gdy pojde do urzędu i opowiem o sytuacji to zostanę skreślona z listy osób bezrobotnych?

Źródło: forum.gazeta.pl

Praca i pieniądze

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Znalazłam się tutaj, na tym forum aby poszukać obiektywnych opinii na temat sytuacji w której się znalazłam. Sprawa dotyczy mojej kariery zawodowej w firmie w której pracuje 10 lat. Po rozpoczęciu pracy w tej firmie miałam uzgodnione warunki pracy i płacy które były przyjęte przez obie strony. Moim zadaniem było prowadzenie tej firmy, kontakt z klientami, przygotowywanie ofert, obsługa klienta, przyjmowanie zamówień i ich realizowanie. Z biegiem czasu firma się rozwijała, klientów przybywało, obowiązków przybywało, uzgodnienia finansowe były dotrzymane. Jednak po kilku latach kiedy firma była w pełni rozpędzona bez większego udziału szefa, z moim poświęceniem, kosztem braku urlopu, bez zwolnień lekarskich pracodawca zaczął się zmieniać. ZauwaĹźyłam Ĺźe ogarnęła go żądza pieniądza. Czym były większe obroty tym zwiększała się moja pensja i nie było to juĹź szefowie na rękę. Zaczął wprowadzać powoli, z roku na rok zmiany w naszych początkowych ustaleniach tak, aby płacic mi mniej. Podnosił prog od którego miałam płacony dodatek do pensji, bardzo bolało go to Ĺźe mimo tego Ĺźe zarabiałam dla niego pieniądze ciężka pracą musiał się ze mną dzielić zyskiem, nie mógł tego przeboleć. Na dzień dzisiejszy złamał wiele naszych warunków, firma istnieje, jeszcze z nim pracuje ale próg od którego mam dodatek zmienił o 100% juĹź 3 raz go podnosząc powodując to Ĺźe zamiast zarabiać więcej cały czas robi tak abym nie mogła zarobić więcej.
Jaka jest Wasza opinia na ten temat.
Pozdrawiam

Tagi: Firmy
Źródło: forum.gazeta.pl

Dodatkowa kasa do zarobienia w wolnej chwili

Hej, wstawiam tu linki do paneli. Na im większej ilości paneli będziemy zapisani tym większy zysk. Ankiety pojawiają się codziennie, jeśli oczywiście zaglądamy na stronki. Jedna ankieta trwa od 5-20 minut. Najbardziej pożądany profil to osoba, która interesuje się wieloma rzeczami, ma dostęp do róĹźnych produktów, je róĹźnorodnie, ma dzieci, zwierzę. Nie namawiam do kłamania, ale pamiętajmy, Ĺźe tak na serio nikt tego nie sprawdzi czy mam psa czy nie, a dzięki temu moĹźemy zrobić np. ankietę o karmie. Jest za to jedna waĹźna zasada, musimy stosować jeden schemat (nie moĹźe być tak, Ĺźe w jednej ankiecie mamy dziecko, w drugiej nie; w jednej mamy 20 lat, a w drugiej 40), jeśli wykryją niezgodnosci- mogą zablokować. A oto najlepsze panele:
-tu jest najwięcej ankiet, można też zarabiać grając w gry w zakładce Offers. Wypłata jest na PayPal w dolarach, stamtąd robimy przelew na konto. Najbardziej ten panel polecam, ponieważ tu jest najwięcej ankiet i najwięcej kasy wpada.
- teĹź jeden z najlepszych paneli, tu wypłata w funtach na PayPal. Ankiety głównie dla celów naukowych. Ankiety nie wskakują codziennie, ale za to są więcej warte- od 5 funtów wzwyĹź. Tylko w języku angielskim.
10 000 pkt- 50 zł na konto bankowe lub 12 000 pkt- na paypal
500 pkt- 50 zł- na konto bankowe
100 StudentsPoints- 50 zł- na konto bankowe. MoĹźna równieĹź zainstalować wtyczkę do przeglądarki, która będzie nas informowała o nowych ankietach, a takĹźe za którą dostaniemy punkty. 10 StudentsPoints za zainstalowani i po tym co 30 dni równieĹź po 10 StudentsPoints
1000 pkt- 32 zł- na konto bankowe
1000 pkt- 50 zł- na konto bankowe
50 pkt- 50 zł- do 45 dni na konto bankowe
Min. 40 zł na Paypal w ciągu 30 dni
Pozdrawiam,
Anka

Tagi: Dzieci
Źródło: forum.gazeta.pl

reklama
Polecamy
Skills profit czy warto inwestować z nimi?

Jest dużo nowych perspektywicznych firm inwestycyjnych, ale zainteresowała mnie oferta Skills-profit. Specjalizują się na kryptowalutach i papierach wartościowych, wiem ze na krypto można dobrze zarobić i ze teraz rynek jest jak najbardziej przyjazny. Kto co myśli o tym ?

Tagi: Firmy
Źródło: forum.gazeta.pl

reklama
Kontakt z nami