Wiadomości z tagiem Banki  RSS
Polak i biznes? Słabo oceniamy swoje przygotowanie do jego prowadzenia

10.06.2023 7:00


Luki w wiedzy biznesowej, brak doświadczenia i dopracowanego pomysłu na biznes, trudności w nawiązywaniu pierwszych kontaktów i pozyskiwaniu kapitału - to jedne z najczęstszych problemów,...

Tagi: PIT, Banki, Biznes
Źródło: www.bankier.pl

Brexit wygonił tysiące bankierów z londyńskiego City. Przenieśli się do Paryża

09.06.2023 13:56

Bezspornym efektem brexitu, który nadal jest dostrzegalny w branży finansowej i ubezpieczeniowej jest exodus kilku tysięcy bankowców, którzy opuścili londyńskie City i musieli się przenieść do państw unijnych. Najbardziej na tym skorzystał Paryż.

Tagi: CIT, Banki
Źródło: www.pulshr.pl

Francja centralnie steruje cenami żywności. Minister chwali się przyszłymi obniżkami

09.06.2023 10:51


75 dużych producentów z branży spożywczej zobowiązało się, że obniży ceny setek produktów od przyszłego miesiąca – poinformował minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. 

Tagi: Francja, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Sezonowe ożywienie na rynku pracy. Ale ogłoszeń mniej niż przed rokiem

09.06.2023 10:38


W maju na portalach ogłoszeniowych i w urzędach pracy pojawiło się blisko 405 tys. ofert pracy. Choć na rynku widać sezonowe ożywienie, to ofert było o blisko jedną szóstą mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z danych Adecco Group i Job Market Insights, na które powołuje się „Rzeczpospolita”.

Źródło: www.bankier.pl

Polacy nie płacą za telefon i internet. Długi przekroczyły 1 mld zł

09.06.2023 7:01


Zaległości Polaków wobec firm telekomunikacyjnych i dostawców internetu przekraczają 1 miliad złotych - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Na liście dłużników znajduje się ćwierć miliona konsumentów i firm.

Tagi: Firmy, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Miliardy na boisku i granie na kredyt. Wykresy o pieniądzach w futbolu, które warto zobaczyć

09.06.2023 7:00


Finał Ligi Mistrzów już w sobotę. Manchester City i Inter Mediolan powalczą nie tylko o przejście do historii, ale i o 20 mln euro. Nagroda nie przewróci jednak klubowych budżetów do góry nogami, gdyż przychody obu klubów w poprzednim sezonie przekroczyły 1 mld euro.

Tagi: CIT, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Na świecie zabrakło różowej farby. Winny przemysł filmowy, a dokładnie jeden film

09.06.2023 7:00


Pudrowy róż, malinowy róż, różowy róż - to znak charakterystyczny filmu pełnometrażowego "Barbie". Jak się okazuje, produkcja doprowadziła do globalnego kryzysu. Scenografia wymagała tak dużej ilości farby określonego i jedynego słusznego dla tej postaci koloru, że zaczęło jej brakować w fabrykach.

Źródło: www.bankier.pl

"Co trzeci pracownik w Polsce to rodzic. Pora zadbać o te zasoby"

09.06.2023 7:00


W czasach, gdy brakuje rąk do pracy, pracodawcom może opłacić się większa troska o kadry już posiadane. Jeden z kierunków to wspieranie zatrudnionych rodziców w ich aktywności zawodowej. Jak transformować organizację w tę stronę i na jakie bariery można napotkać po drodze, opowiadał podczas Europejskiego Kongresu Finansowego Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Źródło: www.bankier.pl

Holandia ukarała koleje wysoką grzywną z powodu tłoku w pociągach. Brakuje ludzi do pracy

08.06.2023 15:00


Holenderskie koleje (NS) zostały ukarane przez rząd grzywną w wysokości 1,5 mln euro z powodu zatłoczonych pociągów - poinformowała we wtorek sekretarz stanu ds. infrastruktury Vivianne Heijnen.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami