Wiadomości z tagiem Banki  RSS
BMW korzystało z pracy przymusowej. Te koncerny motoryzacyjne współpracowały z Chinami, obchodząc zakaz

23.05.2024 7:00


Raport Kongresu nie pozostawia złudzeń. Fabryki BMW, Jaguara Land Rovera i Volkswagena używały części, które powstały w chińskiej fabryce Sichuan Jingweida Technology Group korzystającej z pracy przymusowej i dlatego wpisanej na "czarną listę". 

Tagi: Jaguar, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Pensje rosną jak na drożdżach. Trwa płacowe eldorado

22.05.2024 13:20

Ekonomiści z ING Banku Śląskiego podkreślają, że w kwietniu utrzymała się roczna dynamika płac w ujęciu realnym, blisko rekordowych poziomów od przełomu lat 90 i 2000. Presję płacową podtrzymuje bardzo niskie bezrobocie.

Źródło: www.pulshr.pl

"1670" werbuje do serialu. Statyści jak chłopi pańszczyźniani?

22.05.2024 11:00


"Żywot chłopa pańszczyźnianego jest ciężki i pełen cierpień, ale da się go przeżyć" wyznaje Maciej, chłop, który do Adamczychy przyjechał z Litwy w ramach wymiany Erasmus. Pasek wypłat statystów serialu "1670" można scharakteryzować w podobny sposób. Otrzymają oni 120 zł za plan zdjęciowy, który ma trwać około 12 godzin, co w prostym rozrachunku daje 10 zł za godzinę. W bonusie będzie "hop hop hop". 

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Polska branża mięsna zachwiana inflacją i wojną w Ukrainie. Co dalej?

22.05.2024 7:47


W ostatnich dwóch latach o kondycji polskiej branży mięsne, decydowały wysoka inflacja i wojna w Ukrainie; rok 2024 i 2025 to dobry moment na rozpoczęcie poważnej debaty na temat przyszłości branży - ocenili eksperci cytowani w informacji Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego.

Tagi: Banki, Polska
Źródło: www.bankier.pl

Koniec z hustawkami cen prądu? UE zatwierdziła reformę rynku energii

21.05.2024 14:57


Unia Europejska we wtorek ostatecznie zatwierdziła reformę rynku energii. Nowe przepisy mają sprawić, że ceny energii w państwach członkowskich będą bardziej stabilne, a Wspólnota stanie się bardziej odporna na przyszłe kryzysy energetyczne.

Źródło: www.bankier.pl

W grupie można więcej. Rząd przyjął projekt ustawy o dochodzeniu roszczeń

21.05.2024 14:52


Organizacje pozarządowe będą mogły, jako podmioty upoważnione, wytaczać powództwa w sprawach konsumenckich. Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz niektórych innych ustaw - podano na stronach KPRM.

Tagi: Ustawy, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Marek Papszun wraca do Rakowa. Dostanie rekordową pensję

21.05.2024 14:40


Marek Papszun, który po roku przerwy ponownie został trenerem Rakowa Częstochowa, poprawi ustanowiony przez siebie rekord zarobków w piłkarskiej PKO Ekstraklasie. Na konto najlepiej zarabiającego szkoleniowca co miesiąc wpływać będzie nawet 250 tys. zł - informuje serwis weszło.com.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

To Amal Clooney stoi za nakazem aresztowania Benjamina Netanjahu

21.05.2024 11:58


Złośliwi mówią o niej żona słynnego aktora, choć na długo przed zawiązkiem małżeńskim jako adwokatka była zaangażowana w procesy związane z prawami człowieka. Teraz też pokazała, co potrafi. Jak się okazuje, Amal Clooney odegrała kluczową rolę w decyzji MiIędzynarodowego Trybunały Karnego, który wydał nakazy aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu i przywódcy Hamasu Yahyi Sinwara.

Tagi: Premie, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Ryanair groził podwyżkami. Teraz mówi, że będą, ale nie takie straszne

21.05.2024 10:55


Ryanair z powodu opóźnień w dostawach nowych Boeingów podkreślał wielokrotnie, że będzie musiał znacząco podnieść ceny biletów. Teraz przewoźnik wycofuje się rakiem, zaznaczając, że podróżni zapłacą co prawda więcej w sezonie letnim, ale "nieznacznie". Czyżby nie było chętnych na loty?

Tagi: LOT, Banki
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami