Wiadomości z tagiem Banki  RSS
Wypowiedzenie zamiast prezentu. Lawina zwolnień w bankach przed Świętami

30.11.2023 16:55

Pracownikom brytyjskich banków grożą zwolnienia w okresie przedświątecznym. Według związkowców to "haniebny moment".

Źródło: www.pulshr.pl

Magazyny zamiast biur? Ich powierzchnia znacząco rośnie

30.11.2023 10:40


Łączna powierzchnia magazynów w Polsce wynosi już 30,5 mln m kw i w ciągu roku urosła o 12 proc. - wynika z raportu CBRE. Firma doradcza ocenia, że pozytywnym sygnałem dla rynku jest rosnący popyt, który od lipca do września tego roku był o ponad połowę wyższy niż w drugim kwartale 2023 r.

Tagi: Firmy, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Żniwa Poczty Polskiej podczas Black Week. "To duże wyzwanie"

30.11.2023 10:13


Podczas tegorocznego Black Week nadano o ponad 46 proc. więcej przesyłek niż w analogicznym tygodniu 2022 r. - poinformowała w czwartek Poczta Polska. Wskazała, że taka zmiana trendu jest wyzwaniem dla przewoźników, którzy muszą zorganizować skuteczny system dystrybucji.

Tagi: Banki, Polska
Źródło: www.bankier.pl

Ekonomiści o prognozach inflacji. "Najbardziej wpłyną na nią ceny paliw"

30.11.2023 6:31


6,6 proc., czyli pozostała niezmienna od października - zaznaczają ekonomiści. Może pójść w górę ze względu na wzrost cen paliw. " Sądzimy, że do końca roku inflacja powinna pozostać stabilna” - dodają. 

Źródło: www.bankier.pl

"Jeśli ktoś ma mnie szantażować reklamami, niech się pier....". Musk ostro do bojkotujących go firm

30.11.2023 0:25


Bojkot reklamodawców może zabić firmę - powiedział w środę właściciel platformy X Elon Musk w wywiadzie na konferencji "New York Timesa". Jednocześnie w niecenzuralnych słowach powiedział reklamodawcom, którzy go "szantażują", by odeszli. Przyznał jednocześnie, że błędem było zamieszczenie wpisu popierającego antysemickie teorie.

Tagi: Firmy, Banki, Time
Źródło: www.bankier.pl

Protest przewoźników na granicy. Czekają na reakcje UE i Ukrainy

29.11.2023 20:58


Jeśli nie będzie reakcji UE ws. wprowadzenia zezwoleń dla ukraińskich kierowców oraz reakcji Ukrainy w kwestii zniesienia e-kolejki, to poważnie się zastanowimy się nad ewentualnym zaostrzeniem protestu - przekazał w środę przewodniczący komitetu obrony przewoźników i pracodawców transportu Waldemar Jaszczur.

Tagi: Banki, Sport
Źródło: www.bankier.pl

Kolejne cięcia kadrowe w dużym banku. "Haniebna decyzja"

29.11.2023 12:33

Jak informuje związek zawodowy Unite, brytyjski bank Barclays zwolni 900 pracowników w Wielkiej Brytanii. Powodem cięć etatów jest chęć obniżenia kosztów.

Źródło: www.pulshr.pl

Ryanair podjął decyzję. Atrakcyjny kierunek dla podróżnych z trzech polskich miast

29.11.2023 10:06


Tanie linie lotnicze Ryanair uruchomią połączenia z położonego w Chorwacji Dubrownika do trzech miast w Polsce: Krakowa, Poznania i Wrocławia - powiadomił w środę dziennik "Jutarnji list".

Tagi: LOT, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Dwie niedziele handlowe w grudniu. Sejm podjął decyzję

29.11.2023 9:34


Dwie handlowe zamiast jednej przypadającej w Wigilię - Sejm przyjął w środę nowelę ustawy o zakazie handlu w niedzielę.  To pomysł autorstwa Polski 2050-Trzeciej Drogi. 

Tagi: Ustawy, Banki, Sejm
Źródło: www.bankier.pl

Koniec z abonamentem RTV? Zdrojewski zapowiada rewolucję

29.11.2023 9:20


Nowy przewodniczący sejmowej komisji kultury i środków przekazu Bogdan Zdrojewski zapowiada rewolucję w mediach publicznych. Będą musiały one pożegnać nie tylko wielomiliardowe dotacje z publicznych pieniędzy, ale i fundusze pochodzące z abonamentu. Czyżby koniec z płaceniem abonamentu RTV?  

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami