Wiadomości z tagiem Banki  RSS
OSM Koło po decyzji UOKiK: będą zmiany w umowach z dostawcami

18.07.2024 13:12


OSM Koło wprowadzi w umowach z dostawcami mleka zmiany, zaakceptowane przez UOKiK - poinformowała w czwartek spółdzielnia, która decyzją Urzędu została zobowiązana do zmiany praktyk niekorzystnych dla dostawców.

Tagi: Banki, UOKiK
Źródło: www.bankier.pl

Przy Biedronkach pojawi się więcej automatów paczkowych. Postawią je Jeronimo Martins i DHL

18.07.2024 11:55


DHL eCommerce Polska oraz Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, nawiązały partnerstwo, w ramach którego planują rozbudowę sieci automatów paczkowych zlokalizowanych przy sklepach Biedronka w całym kraju - podała Biedronka w komunikacie prasowym.

Źródło: www.bankier.pl

Irańskie shahedy na polskich częściach? ABW ujawnia, MON reaguje

18.07.2024 11:11


To, że sprzedawane przez polską firmę części trafiały do irańskich dronów wykryto w 2022 r., śledztwo trwa. To sytuacja niedobra dla naszego wizerunku i relacji polsko-ukraińskich; będzie kontrola kontraktów z państwami, które dziś wspierają Rosję - zapowiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tagi: Firmy, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Niepewna przyszłość Jerome'a Powella? Trump stawia sprawę jasno

18.07.2024 10:40


Zwolni czy nie zwolni - oto jest pytanie, które zapewne zadaje sobie przewodniczący Fedu Jerome Powell, jeśli Donald Trump ponownie w listopadzie ulokuje się w Białym Domu. Jak się okazuje, republikański kandydat na prezydenta USA jasno wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla Bloomberga.

Źródło: www.bankier.pl

Pokolenie Z boi się cyberataków. Tylko co trzeci potrafi zidentyfikować podejrzane wiadomości

18.07.2024 7:00


Aż 80 proc. pracowników jest zaniepokojonych możliwością wykorzystania sztucznej inteligencji do przeprowadzania cyberataków. Ponad połowa (53 proc) obawia się, że ich organizacja stanie się celem hakerów, a jedna trzecia (34 proc.) martwi się, że swoimi działaniami może narazić pracodawcę na niebezpieczeństwo – wynika z badania EY – Human Risk in Cybersecurity..

Źródło: www.bankier.pl

Polska w rowerowej awangardzie. Jesteśmy piątym co do wielkości producentem rowerów w UE

18.07.2024 5:34


Nasz kraj jest piątym co do wielkości producentem rowerów w UE, a naszych rodaków w zamiłowaniu do jednośladów wyprzedzają tylko Holendrzy – informuje "Pulsu Biznesu" w czwartkowym wydaniu.

Źródło: www.bankier.pl

Miliony "w plecy" TVP. Spółka mogła stracić ok. 7 mln zł

17.07.2024 23:14


Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo "w sprawie dotyczącej wyrządzenia TVP S.A. w likwidacji szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w latach 2018–2024 przez osoby zajmujące się jej sprawami majątkowymi". Spółka mogła stracić ok. 7 mln zł – poinformowała w środę TVP.

Źródło: www.bankier.pl

Przedsiębiorstwa zmniejszyły skalę podwyżek płac. Te branże najmocniej

17.07.2024 11:06


Wśród przedsiębiorstw zmniejszyła się skala planowanych podwyżek płac w horyzoncie kwartalnym i rocznym - podano w najnowszej wersji raportu NBP "Szybki Monitoring". Ok. 70 proc. firm planuje podwyżki o 5-10 proc. w horyzoncie roku.

Tagi: Firmy, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Kosmetyczny gigant otworzył swój pierwszy magazyn w Polsce. Zatrudni 1200 osób

17.07.2024 10:20


Największy w Europie internetowy sprzedawca kosmetyków – Notino, uruchomił swój pierwszy magazyn w Polsce. Znajduje się on w Głuchowie, w pobliżu Łodzi. Pracę znajdzie tam blisko 1200 osób.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Pszczelarze przegrywają z miodem "technicznym" i zamykają pasieki

17.07.2024 9:26


Polscy pszczelarze przegrywają na rynku z miodem "technicznym" i zamykają pasieki. Miód ze Wschodu jest tańszy, a z drugiej strony import jest konieczny, bo zbiory z rodzimych pasiek nie są w stanie całkowicie zaspokoić zapotrzebowania polskich konsumentów.

Tagi: Banki, Import
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami