Wiadomości z tagiem Biuro  RSS
Biuro Rachunkowe Eurokadra Expert: Profesjonalna Księgowość dla JDG

01.09.2023 18:52

Współczesne Wyzwania dla Przedsiębiorców i Konieczność Skutecznej Księgowości W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, przedsiębiorcy napotykają na liczne wyzwania związane z zarządzaniem finansami i dokumentacją księgową. Kwestie związane z przepisami prawnymi, rozliczeniami podatkowymi oraz złożonymi...

Źródło: www.kariera24.info

Wystawianie faktur zaliczkowych od 1 września 2023 r.

25.08.2023 11:05

Od września br. podatnik nie będzie miał obowiązku wystawienia faktury zaliczkowej jeżeli całość lub część zapłaty otrzyma w tym samym miesiącu, w którym dokonał czynności, na poczet których otrzymał płatność. Zasada ta nie będzie miała zastosowania w przypadku szczególnych terminów wystawiania faktur wymienionych w art. 106i ust. 3-8 ustawy o VAT (np. przy świadczeniu usług budowlanych, dostawie książek drukowanych, dostawie energii elektrycznej, świadczeniu usług najmu czy stałej obsługi prawnej i biurowej).

Źródło: www.podatki.biz

Rząd wyprzedaje niepotrzebne biura, bo urzędnicy w większości pracują z domu

24.08.2023 20:14

Rząd Finlandii ogłosił zamiar sprzedaży nieruchomości publicznych. Może to doprowadzić do połączenia ministerstw i departamentów, nie pod względem funkcji, ale pod względem lokali. Powodem jest fakt, że tylko 1/3 urzędników wróciła z pracy zdalnej do biur.

Źródło: www.pulshr.pl

Nowoczesne dystrybutory wody do biura

23.08.2023 6:51

Każdy kierownik biura, który musiał choć raz wybiec i nieść do biura skrzynkę wody butelkowanej, wie, że dystrybutor wody to świetne udogodnienie w miejscu pracy. Nie tylko zapobiegniesz spoconym głowom pracowników w letnie upały, ale...

Źródło: www.kariera24.info

W czasie upałów pracodawcy muszą zapewnić pracownikom wodę do picia i odpowiednią odzież ochronną

21.08.2023 18:51

W czasie upałów pracodawcy muszą zapewnić pracownikom wodę do picia i odpowiednią odzież ochronną

W  okresie letnim podczas upałów pracodawcy mają obowiązek zadbać m.in. o wodę do picia, odpowiednią odzież i obuwie ochronne oraz posiłki profilaktyczne dla pracowników. Nieprzestrzeganie tych obowiązków jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika, zagrożonym grzywną w wysokości do 30 000 zł.

Źródło: www.infor.pl

Jak pracować zdalnie i nie zrujnować sobie zdrowia

20.08.2023 1:01

Kilka lat temu pani Katarzyna, by dotrzeć do pracy w Katowicach i wrócić do domu, robiła ok. 13 tys. kroków. Obecnie, żeby znaleźć się w swoim "biurze", robi 20 kroków. Tyle zajmuje jej przejście z sypialni do salonu, gdzie stoi służbowy laptop. A brak ruchu to spory problem.

Źródło: www.pulshr.pl

Specjalista ds. kadr i płac

16.08.2023 18:51

Specjalista ds. kadr i płac
Czym zajmuje się specjalista ds. kadr i płac? Jakie są najczęstsze wymagania stawiane osobom aplikującym na to stanowisko? Od czego uzależnione są zarobki?

Źródło: www.infor.pl

Zwolnili go z pracy, więc zamknął pracowników na kłódkę

10.08.2023 13:51

4 tys. dolarów singapurskich (ok. 12 tysięcy złotych) grzywny musi zapłacić były już pracownik jednej z singapurskich firm. Po tym, jak został zwolniony z pracy, w zemście zamknął na kłódkę biuro z resztą pracowników i odszedł. W trakcie rozprawy przyznał się do winy.

Źródło: www.pulshr.pl

Rapid7 ogłasza restrukturyzację. Firma zamknie część biur i zwolni 500 osób

09.08.2023 15:30

Rapid7, dostawca rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa, poinformował o planach restrukturyzacji, które obejmują zwolnienia oraz zamknięcie części biur. Wskutek tego planu przewiduje się redukcję zatrudnienia o 18 proc.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami