Wiadomości z tagiem Catering  RSS
Posiłek dla pracownika sfinansowany przez pracodawcę

23.08.2023 11:02

Spółka nabywa usługi cateringowe dla swoich pracowników. Wydatki z tytułu pokrywa ze środków obrotowych. Skorzystanie z tego programu przysługuje każdemu pracownikowi i jest dobrowolne. Maksymalny limit dla wartości zamówionych w danym miesiącu posiłków został ustalony na poziomie 300 zł miesięcznie. Czy koszty finansowanych posiłków stanowią przychód pracownika i w konsekwencji, czy na spółce ciążą obowiązki płatnika w tym zakresie?

Źródło: www.podatki.biz

Drogi catering w szkołach. MEiN rozważa zmianę przepisów

12.07.2023 18:51

Drogi catering w szkołach. MEiN rozważa zmianę przepisów
„Dostrzegając wagę problemu zróżnicowania ponoszonych przez rodziców kosztów gorącego posiłku dla uczniów w szkołach, Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważa możliwość zmiany przepisów prawa oświatowego w tym zakresie” – poinformował resort w odpowiedzi udzielonej Rzecznikowi Praw Obywatelskich.

Źródło: www.infor.pl

Obniżka na PFRON zależna od tego, czy firma pokroiła owoce

04.05.2023 9:51

Przy udzielaniu ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) istotne jest, aby produkcja lub usługa zawierała wkład własny. Dlatego jeśli firma cateringowa kupiła owoce, ale nie zostały one przetworzone, np. na sałatkę, to wtedy taki wydatek nie jest uwzględniany przy obliczaniu kwoty obniżenia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Catering w kosztach działalności jednoosobowej

23.03.2023 10:01

Ratownik medyczny na jednoosobowej działalności gospodarczej pełni dyżury 12- lub 24-godzinne. Aby mógł mieć możliwość uzyskania przychodu lub mieć możliwość zapewnienia funkcjonowania prowadzonej przez niego działalności musi odżywiać się poprzez formę cateringu, gdzie catering gwarantuje mu, że ma gotowe do spożycia jedzenie bez potrzeby przyrządzania go. Czy przedsiębiorca może zakup cateringu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Tagi: Catering
Źródło: www.podatki.biz

WSA. Stawka VAT na usługi związane z wyżywieniem

21.12.2022 10:02

W aktualnym stanie prawnym nie ma znaczenia czy wydany posiłek jest spożywany na miejscu czy też na wynos, czy oferowana jest obsługa kelnerska, możliwość spożycia posiłku przy stoliku czy skorzystanie z toalety w lokalu. Okoliczności te miałyby znaczenie w przypadku konieczności przyporządkowania czynności opodatkowanej do kategorii usług (restauracyjnych lub cateringowych), jednak usługi związane z wyżywieniem nie ograniczają się wyłącznie do tych kategorii.

Tagi: VAT, Catering
Źródło: www.podatki.biz

Maciej Lubiak o miłości do sportu i biznesu: Jestem self made manem

22.10.2022 18:15

Założył, a potem rozwinął catering dietetyczny Maczfit, ale jest też świetnie znany fanom sportów motorowych jako kierowca rajdowy. Maciej Lubiak, bo o nim mowa, w 2000 roku został Mistrzem Polski PZM w Rajdowym Pucharze Fiata Seicento i nadal dąży do podium Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej. Ma też osiągnięcia w tenisie i squashu. O tym, co daje pasja i jak bardzo przydatne na polu biznesowym mogą być umiejętności wyniesione z wychowania w sporcie, opowiada na łamach nowego cyklu Well.pl.

Źródło: www.well.pl

PIT: Koszty uzyskania przychodów - catering vs spotkania biznesowe w restauracji

07.09.2022 11:04

  Dokonując porównania wydatków na usługi cateringowe oraz na spotkania biznesowe w restauracji należy mieć przede wszystkim na uwadze treść art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy PIT, który wskazuje, iż nie uważa się za koszt uzyskania przychodów kosztów reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych.  

Źródło: www.podatki.biz

Wakatów nie brakuje, pensja do 25 tys. zł miesięcznie. Chętnych jak na lekarstwo

15.03.2022 20:00

Z danych Hays Poland wynika, że aż 98 proc. firm z branży HoReCa zamierza rekrutować. Ile mogą zarobić pracownicy hoteli, restauracji i cateringu?

Źródło: www.pulshr.pl

Wakatów nie brakuje, pensja do 25 tys. zł miesięcznie. Chętnych jak na lekarstwo

15.03.2022 20:00

Z danych Hays Poland wynika, że aż 98 proc. firm z branży HoReCa zamierza rekrutować. Ile mogą zarobić pracownicy hoteli, restauracji i cateringu?

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami