Wiadomości z tagiem Czas pracy  RSS
Czy praca w komisji wyborczej może pozbawić zasiłków i świadczeń?

15.09.2023 9:52

Czy praca w komisji wyborczej może pozbawić zasiłków i świadczeń?
Czy przebywając na zwolnieniu lekarskim można pełnić funkcję członka obwodowej komisji wyborczej? Co z osobami pobierającymi świadczenia pielęgnacyjne, zasiłki macierzyńske czy zasiłki dla bezrobotnych?

Źródło: www.infor.pl

Dlaczego pracujemy osiem godzin? Historia pięciodniowego tygodnia pracy

12.09.2023 14:08

Wielu zakłada, że ​​praca przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu to po prostu norma, której nie da się już obniżyć. Jednak nie zawsze tak było — w przeszłości pracowano znacznie dłużej. Obecny czas pracy to efekt długiej batalii i zasługa m.in. pionierskich pracodawców, do których należał motoryzacyjny gigant Ford.

Źródło: businessinsider.com.pl

Wydatki na okulary pracowników - koszty, przychód i ujęcie w księgach

05.09.2023 11:05

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, zgodnie z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

Źródło: www.podatki.biz

Słowo przeciwko słowu, czyli wypadki przy pracy zdalnej, które nie są wypadkami przy pracy

08.08.2023 1:01

Zgodnie z definicją wypadek przy pracy to "zdarzenie nagłe spowodowane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą". W przypadku pracy stacjonarnej sprawa wydaje się prosta (lub prostsza). Problemem są wypadki podczas pracy zdalnej.

Źródło: www.pulshr.pl

Czy pracodawca ma obowiązek skrócić czas pracy z powodu upału?

05.08.2023 9:51

Z powodu upałów zatrudnione u mnie osoby domagały się skrócenia czasu pracy, twierdząc, że w pomieszczeniach jest za gorąco. Jednak skrócenie czasu pracy oznacza dla mnie straty, z kolei na montaż klimatyzacji mnie nie stać. Pracownicy narzekają też, że 1,5 litra wody dziennie, które im zapewniłem, to za mało. Straszą mnie, że zawiadomią inspekcję pracy o tych wszystkich naruszeniach. Czy mają do tego podstawy?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kolejna polska firma skróciła czas pracy. "Jesteśmy mniej zestresowani i bardziej wypoczęci"

02.08.2023 13:47

Kolejna firma w Polsce skróciła czas pracy. Spółka AleRabat.com wprowadziła siedmiogodzinny dzień pracy. Poprawiła się nie tylko wydajność, ale również komfort pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Tragedia na budowie. Nie żyje nastolatek

26.07.2023 16:19

Do tragicznej sytuacji doszło w Lublinie. Podczas pracy na budowie zginął tam 17-latek. Okoliczności zajścia bada tamtejsza prokuratura.

Źródło: www.pulshr.pl

Nienormowany czas pracy, czyli kiedy ważne są efekty, a nie liczba godzin

25.07.2023 17:13

Zgodnie z Kodeksem pracy czas pracy to okres, w którym pracownik jest dostępny dla pracodawcy. Istnieje także zadaniowy system czasu pracy, gdzie pracownik poświęca tylko tyle czasu, ile potrzeba na wykonanie zadań. Mowa o tzw. nienormowanym czasie pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami