punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Czas pracy  RSS
Czas pracy - podstawowe informacje dla pracowników i pracodawców

18.06.2024 11:32

Przepisy o czasie pracy są złożone i dość skomplikowane, choć w typowych sytuacjach ich stosowanie nie przysparza trudności. Warto poznać podstawowe informacje dotyczące czasu pracy, przerw, czasu minimalnego odpoczynku itp. - zapraszamy do lektury praktycznego zestawienia podstawowych norm.

Źródło: www.podatki.biz

Zwolnienia w amerykańskim banku. Pracownicy korzystali z urządzeń mających "wywołać wrażenie aktywnej pracy"

14.06.2024 15:57


Choć jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, polskie przepisy umożliwiały świadczenie pracy w formie zdalnej, to dopiero epidemia COVID-19 wpłynęła na wzrost znaczenia tej formy pracy i jej rozpowszechnienie się w przedsiębiorstwach na całym świecie. W tym czasie popularność zyskały różne urządzenia mające symulować pracę na home office. Jak podaje BBC, w jednej z zagranicznych firm zwolniono pracowników za to, że podczas pracy korzystali z symulatorów wywołujących wrażenie korzystania z klawiatury.

Źródło: biznes.interia.pl

Ostatnie chwile wolnej amerykanki. Wkrótce zapomnimy o telefonach od szefa po godzinach pracy

14.06.2024 9:30

Komisja Europejska wznowiła prace nad projektem związanym ze stworzeniem przepisów o pracy zdalnej oraz rozwiązań dających pracownikom prawo do bycia offline. Choć Kodeks pracy określa czas pracy i dostępność pracowników, to zdaniem prawników te rozwiązania są niewystarczające.

Wydatki na okulary pracowników - koszty, przychód i ujęcie w księgach

12.06.2024 11:01

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, zgodnie z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

Źródło: www.podatki.biz

Brązowy medal dla Polski. Jesteśmy trzecim najbardziej zapracowanym krajem Europy

06.06.2024 17:09

Grecja, Rumunia, Polska i Bułgaria. To w tych krajach należących do Unii Europejskiej w ubiegłym roku odnotowano najdłuższy czas pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

4-dniowy tydzień pracy nie tak bajkowy, jak się wydaje. Możemy tego żałować

28.05.2024 9:59

W niektórych państwach UE jest testowany 4-dniowy czas pracy, ale tam dzienny czas pracy wynosi nawet 9 godzin. Lepszym rozwiązaniem jest 5-dniowy tydzień pracy po 7 godzin niż 4-dniowy tydzień pracy po 9 godzin - mówi Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związkowej Alternatywy.

Źródło: www.pulshr.pl

Przywrócenie handlowych niedziel. ZPPHiU: czas otwarcia sklepów powinien być krótszy (np. 8 godzin)

27.05.2024 9:51

Przywrócenie handlowych niedziel. ZPPHiU: czas otwarcia sklepów powinien być krótszy (np. 8 godzin)Przywrócenie handlu w niedziele wymaga przemyślanego zaprojektowania i odpowiedniego przygotowania - uważa dyrektor generalna Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług Zofia Morbiato. Czas pracy w niedziele powinien być jednak krótszy niż przed wprowadzeniem zakazu - dodaje.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami