Wiadomości z tagiem Edukacja  RSS
17 tys. zł stypendium dla najlepszych studentów

21.09.2023 9:51

Od 1 października br. rektorzy będą mogli składać do ministra edukacji i nauki wnioski o stypendia dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Wysokość jednorazowo wypłacanego świadczenia wyniesie 17 tys. zł.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Listy z nazwiskami nauczycieli trafią do gmin. MEiN wskaże, komu należy się nagroda

20.09.2023 9:35

Nauczyciele wkrótce otrzymają nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Resort edukacji poinformował, że szkoły i samorządy otrzymają imienne listy nauczycieli, którym przysługuje nagroda.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Wypalenia zawodowego doświadczyło 39% pracowników biurowych [BADANIE]

19.09.2023 18:52

Wypalenia zawodowego doświadczyło 39% pracowników biurowych [BADANIE]
39% badanych pracowników biurowych zadeklarowało, że doświadczyło wypalenia zawodowego.& Największym uznaniem społecznym Polaków cieszy się zawód strażaka oraz ratownika medycznego.& To niektóre wnioski zawarte w kolejnym raporcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań. Sierpień 2023”.

Źródło: www.infor.pl

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o rynku pracy zebrane w jednym miejscu

19.09.2023 14:45

Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie? Kto cieszy się największym zaufaniem społecznym, a kto jest najbardziej narażony na wypalenie zawodowe? Odpowiedzi na te pytania przynosi najnowsza edycja raportu „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań. Sierpień 2023”.

Źródło: www.pulshr.pl

Pensje na uczelniach wzrosną tylko o niezbędne minimum

19.09.2023 9:51

8610 zł brutto wyniesie najniższa płaca profesora od 1 stycznia 2024 r. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora na uczelni publicznej, które zostało wpisane do wykazu prac legislacyjnych.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rynek potrzebuje multidyscyplinarnych pracowników

16.09.2023 16:59

– Musimy patrzeć w przyszłość i bardzo dużo inwestować w edukację techniczną, technologiczną, zaczynać ją już na poziomie szkół średnich – mówi Maciej Zieliński, prezes Siemens Polska

Źródło: www.pulshr.pl

Nagroda specjalna dla nauczycieli. W październiku dostaną po 1125 zł

14.09.2023 6:10


Blisko 800 milionów złotych otrzymają nauczyciele w ramach jednorazowej nagrody specjalnej. Zgodnie z ustawą pieniądze powinny trafić do pedagogów przed 14 października. Tego dnia przypada 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, a także rozpoczyna się cisza wyborcza przed odbywającymi się dzień później wyborami parlamentarnymi. Pieniądze trafią zarówno do nauczycieli placówek publicznych, jak i prywatnych. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać nagrodę?

Źródło: biznes.interia.pl

Paweł Poszytek: Przemysł i edukacja powinny tworzyć wspólny ekosystem

13.09.2023 18:51

- Ważne jest dążenie do stworzenia styku między edukacją a biznesem. FRSE poszukuje programów i inicjatyw, które w praktyce realizują tę ideę. Jedną z takich inicjatyw jest EuroSkills - powiedział dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Komisarz Schmit: Chcemy dać młodym ludziom najlepsze możliwe szanse na rozwój zawodowy

13.09.2023 18:51

– EuroSkills to fantastyczna okazja dla młodych ludzi, aby rywalizować i wymieniać doświadczeniami. To zwiększa motywację i podnosi wartość dobrej edukacji, zwłaszcza zawodowej, zachęcając młodych do wyboru tego rodzaju kształcenia – powiedział Nicolas Schmit, europejski komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i wyrównywania szans podczas finałów EuroSkills 2023 w Gdańsku.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami