Wiadomości z tagiem Etaty  RSS
Spowolnienie na rynku pracy wpłynie na wynagrodzenia

20.09.2023 16:51

Sierpniowe dane dotyczące płac i zatrudnienia zwiastują delikatne spowolnienie na rynku pracy. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w sierpniu br. przeciętne wynagrodzenie miesięczne w przedsiębiorstwach wzrosło o 11,9 proc. rok do roku, podczas gdy przeciętne zatrudnienie wyniosło nieco ponad 6,5 mln etatów i było zbliżone do poziomu odnotowanego rok wcześniej. Eksperci przewidują, że kolejne miesiące przyniosą m.in. pewną redukcję zatrudnienia.

Źródło: www.podatki.biz

Żabka wspiera młodzież wykluczoną społecznie

19.09.2023 13:12

We wrześniu ruszy drugi etap tegorocznej edycji programu „Dobry Staż w Żabce” realizowanego wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie. Jest on skierowany do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

Tagi: Etaty
Źródło: www.pulshr.pl

Decyzja Polski o wprowadzeniu embarga na ukraińskie zboże. Co na to Komisja Europejska?

17.09.2023 18:52

Decyzja Polski o wprowadzeniu embarga na ukraińskie zboże. Co na to Komisja Europejska?
Jesteśmy świadomi zapowiedzi niektórych państw UE dotyczących środków jednostronnych. Musimy je przeanalizować, więc na tym etapie nie możemy komentować - powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej Miriam Garcia Ferrer zapytana o wprowadzony przez Polskę zakaz importu ukraińskiego zboża.

Źródło: www.infor.pl

Roku redukuje etaty. Pracę straci co 10. zatrudniony

07.09.2023 15:10

Firma Roku, producent cyfrowych urządzeń do przesyłania strumieniowego, planuje kolejną rundę zwolnień i zmniejszenie tempa zatrudniania w celu obniżenia kosztów. Pracę straci 10 proc. pracowników.

Źródło: www.pulshr.pl

Różnica jest wyraźna. Kobiety podejmują taką decyzję zdecydowanie częściej

04.09.2023 14:10

We wszystkich krajach UE, z wyjątkiem Rumunii, kobiety zatrudnione na część etatu stanowią większość wśród ogółu zatrudnionych. Różnica we wskaźnikach udziału kobiet i mężczyzn w pracy w niepełnym wymiarze czasu w 2022 r. wynosiła ponad 20 pkt proc.

Tagi: Etaty, Prawo
Źródło: www.pulshr.pl

Jak opłacać składki na Fundusz Pracy, gdy pracownik pracuje jednocześnie na umowę zlecenia

26.08.2023 18:51

Pracownik jest zatrudniony na 3/4 etatu z wynagrodzeniem 2750 zł. Oprócz tego wykonuje umowę zlecenia dla innego podmiotu i tam ma 500 zł miesięcznie. Czy składki na FP opłaca tylko pracodawca z umowy o pracę? Zatrudniliśmy również pracownicę, która u poprzedniego pracodawcy zakończyła urlop rodzicielski i po złożeniu wypowiedzenia umowy o pracę podjęła pracę w naszej firmie. Czy możemy skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek na FP za tę pracownicę?

Arabia Saudyjska przeznaczy 200 mln dolarów na technologiczne etaty

20.08.2023 22:10

Saudyjski książę Mohammed bin Salman zapowiedział powstanie funduszu technologicznego w Arabii Saudyjskiej. 200 milionowy projekt ma zwabić do kraju inwestycje i wspomagać rozwój technologicznych etatów.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami