Wiadomości z tagiem Finanse  RSS
Podatki 2023: Zmiany ws. środków skażających alkohol i zwolnień z akcyzy

07.09.2023 16:41

Rozporządzenie dotyczące środków skażających alkohol etylowy zostanie znowelizowane - wynika z przedstawionego przez resort finansów projektu. Jak zapewniają projektodawcy, zmiany mają zapewnić skuteczne funkcjonowanie zwolnień z podatku akcyzowego dla wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi. Dojdzie m.in. do ograniczenia stosowania alkoholu izopropylowego jako środka skażającego do niektórych przypadków produkcji produktów biobójczych.

Źródło: www.podatki.biz

9,6 mld zł na realizację zadań przez PFRON w 2024 r.

07.09.2023 9:51

W przyszłym roku plan finansowy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) osiągnie swój rekordowy poziom.

Tagi: Finanse, PFRON
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Awanse partnerskie w KPMG

06.09.2023 16:50

Grono partnerów KPMG w Polsce powiększyło się o 18 osób w departamentach: audytu, financial services, doradztwa podatkowego, deal advisory oraz business advisory.

Źródło: www.pulshr.pl

Bankowość islamska jako panaceum na problemy finansowe Rosji i sankcje

06.09.2023 11:01

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła ustawę o eksperymencie wprowadzenia bankowości islamskiej w czterech regionach Rosji - Dagestanie, Czeczenii, Baszkirii i Tatarstanie. Terytorium tego eksperymentu może zostać rozszerzone przez rząd w porozumieniu z Bankiem Centralnym Federacji Rosyjskiej. Eksperyment potrwa od 1 września 2023 r. do 1 września 2025 roku.

Źródło: www.podatki.biz

Opłaty za wydanie interpretacji podatkowej będą wielokrotnie wyższe?

05.09.2023 16:31

Opłata za wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej wzrośnie nawet 70-krotnie, a ważność interpretacji ma zostać ograniczona do 5 lat - wynika z projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej, który przygotował resort finansów. Planowane zmiany dotyczące interpretacji prawa podatkowego są krytykowane przez środowisko biznesowe. Przedsiębiorcy liczą na korektę projektowanych rozwiązań.

Źródło: www.podatki.biz

Stypendia, nagrody finansowe, gwarancja zatrudnienia. To czeka na przyszłe górnicze kadry

05.09.2023 8:50

30 uczniów rozpoczęło naukę na kierunku technik górnictwa podziemnego w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku, a 15 uczniów na kierunku górnik eksploatacji podziemnej w Szkole Branżowej w Radlinie.

Źródło: www.wnp.pl

Kiedy warto przyjąć spadek z długami? Jak postępować krok po kroku?

04.09.2023 18:52

Kiedy warto przyjąć spadek z długami? Jak postępować krok po kroku?
Utrata bliskiej nam osoby jest trudnym i przykrym doświadczeniem. Jednym z wyzwań organizacyjnych przed jakimi zdarza nam się wtedy stanąć, są formalności związane ze spadkiem. Sprawa może wydać się prosta, gdy w grę wchodzi odziedziczenie majątku bez żadnych zobowiązań. Ale co, gdy krewny pozostawił zadłużenie? Czy w takiej sytuacji należy wyłącznie odrzucić spadek? Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach przyjęcie spadku może być słusznym rozwiązaniem, a także podpowiadamy, co warto w tym zakresie zrobić i o co zadbać, by nie popaść w ewentualne problemy finansowe.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami