Wiadomości z tagiem Finanse  RSS
Przedsiębiorcy nadal czekają na szczegóły zmian ws. składki zdrowotnej

11.06.2024 16:36

Wkrótce upłyną trzy miesiące od czasu, gdy szefowie resortów finansów i zdrowia przedstawili wstępne założenia zmian dotyczących składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Jak zaznacza Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców (RMŚP), tempo prac nad zmianami może budzić niepokój, a przedsiębiorcy nadal nie znają szczegółów zapowiadanych zmian. W założeniu nowe regulacje miałyby wejść w życie z początkiem 2025 r.

Źródło: www.podatki.biz

20 lat Polski w UE z perspektywy nieruchomościowego rynku inwestycyjnego

10.06.2024 13:59

Komentarz ekspercki Piotra Mirowskiego, Senior Partnera, Dział Doradztwa Inwestycyjnego, Colliers.  WARSZAWA, 10 czerwca 2024 r. – Dwie dekady od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej były czasem dynamicznego rozwoju kraju i rynku nieruchomości komercyjnych, efektywnie wykorzystanym na profesjonalizację sektora. Nie stałoby się to bez udziału unijnych środków. Według danych Ministerstwa Finansów od 1 maja […]

Źródło: naszbiznes24.pl

Rodzina w Polsce? Nie masz prawa do ulgi na powrót

10.06.2024 11:03

Z uwagi na trudną sytuację finansową w 2015 roku podatnik wyjechał do pracy w Niemczech. W czasie ostatniej umowy o pracę w Niemczech od 2016 r. do 2024 r. przez cały czas mieszkał w Niemczech, tam był zameldowany i ubezpieczony, miał rachunek w niemieckim banku. Obecnie gdy podatnik znalazł pracę w Polsce nie zamierza wyjeżdżać już do Niemiec. Czy przysługuje mu ulga na powrót?

Źródło: www.podatki.biz

Rzecznik Finansowy o wakacjach kredytowych w 2024 r. - pytania i odpowiedzi

10.06.2024 11:02

1. W jakim wymiarze kredytobiorca może skorzystać z tzw. "wakacji kredytowych" w 2024 r.? Z tzw. "wakacji kredytowych" w 2024 r. kredytobiorca może skorzystać przez 4 miesiące w roku, tj.: od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 r. - przez 2 wybrane przez siebie miesiące, a także od 1 września do 31 grudnia 2024 r. - przez 2 wybrane przez siebie miesiące.

Źródło: www.podatki.biz

Budowlanka pogrążona w długach. Branża w czołówce tych najbardziej zagrożonych upadłością

07.06.2024 7:01


Ponad 1,5 mld zł wynoszą przeterminowane zaległości finansowe firm z branży budowlanej - wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Źródło: www.bankier.pl

Wynagrodzenie minimalne na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia – projekt

06.06.2024 18:51

Wynagrodzenie minimalne na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia – projektWynagrodzenie minimalne do zmiany. Projekt ustawy, który określa płacę minimalną na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia jest już w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Taka zmiana jest zgodna z dyrektywą UE w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych, którą Polska musi przyjąć już w tym roku.

Źródło: www.infor.pl

Wiążące informacje od lipca tylko drogą elektroniczną

04.06.2024 16:35

Od początku lipca br. pisma w sprawach wiążących informacji WIS, WIA, WIP i WIT można będzie składać wyłącznie drogą elektroniczną - informuje resort finansów. Wymóg korzystania z takiej formy kontaktu dotyczyć będzie wiążących informacji w II instancji i w trybach nadzwyczajnych. W zakresie WIS korespondencja ma być prowadzona poprzez e-Urząd Skarbowy (e-US), a w przypadku pozostałych wiążących informacji będzie to PUESC.

Tagi: Finanse
Źródło: www.podatki.biz

Inflacje tu, tam i jeszcze dalej, resort finansów prosi o nasze zaskórniaki i ceny aut z kolejnymi rekordami

01.06.2024 7:00


Spokojniejszy tydzień, bo krótszy? Skądże. Choć czterodniowy to obfitował zarówno w wydarzenia ekonomiczne, jak i polityczne. Walec śledczych przetacza się przez Fundusz Sprawiedliwości, Ukraina może używać zachodniej broni przeciwko Rosji na jej terytorium, a WIG bije kolejne rekordy. Przedstawiamy podsumowanie tygodnia w wykresach.

Tagi: Finanse, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Od 1 czerwca instytucje finansowe w Polsce mają obowiązek sprawdzić numer PESEL klienta. Co daje zastrzeżenie numeru PESEL?

31.05.2024 18:51

Od 1 czerwca instytucje finansowe w Polsce mają obowiązek sprawdzić numer PESEL klienta. Co daje zastrzeżenie numeru PESEL?Zastrzeżenie numeru PESEL oznacza, że przestępcy nie będę mogli go wykorzystać do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki na cudze dane. Instytucja finansowa, która udzieli tego typu kredytu, nie będzie mogła dochodzić z tego tytułu roszczeń wobec ofiary przestępstwa. To czy numer PESEL jest zastrzeżony będą sprawdzać także notariusze i operatorzy telekomunikacyjni.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami