Wiadomości z tagiem Handel  RSS
Rolnicy na ulicach Warszawy. "Tak źle jeszcze nie było" (ZDJĘCIA)

27.02.2024 14:01

Zamknąć granice! Stop niszczeniu polskiego rolnictwa! Zielony Ład nas zniszczy! Takie okrzyki słychać we wtorek w Warszawie. W stolicy trwa ogólnopolski protest rolników. Bierze w nim udział nawet kilkadziesiąt tysięcy rolników z całej Polski. Protestujący domagają się m.in. zablokowania handlu z Ukrainą. Sprzeciwiają się też prowadzonej przez Unię Europejską polityce Zielonego Ładu.

Źródło: www.pulshr.pl

Poniżej kwalifikacji i kompetencji. Tak pracują w Polsce uchodźcy z Ukrainy

24.02.2024 8:59

Przemysł, TSL, rolnictwo, budownictwo, gastronomia i handel to branże, w których pracuje najwięcej uchodźców wojennych. Zazwyczaj zajmują stanowiska podstawowe, fizyczne, najczęściej poniżej swoich kwalifikacji.

Źródło: www.pulshr.pl

Handel w niedziele szybko nie wróci

21.02.2024 18:51

Za sprawą doniesień prasowych o tym, że koalicja rządząca wraca do realizacji obietnic przedwyborczych w sprawie zakazu handlu w niedziele, powróciła dyskusja na temat tego, czy dojdzie do zmiany przepisów. Wszystko jednak wskazuje na to, że jeśli nowe regulacje będą, to nie szybko.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Czy zakaz handlu w niedziele zostanie cofnięty? Politycy obiecują, Polacy są podzieleni, a centra handlowe popierają

20.02.2024 9:51

Czy zakaz handlu w niedziele zostanie cofnięty? Politycy obiecują, Polacy są podzieleni, a centra handlowe popierająJedną z obietnic wyborczych złożonych przez obecną koalicję rządzącą było zniesienie zakazu handlu w niedziele. Zakaz ten mocno dzieli Polaków. Czy zakaz handlu w niedziele wkrótce zostanie cofnięty?

Tagi: Handel, Dzieci
Źródło: www.infor.pl

UOKiK: Bank ma obowiązek zwrotu konsumentowi kwoty nieautoryzowanej transakcji płatniczej. 13 miesięcy na zgłoszenie. Postępowania wobec 6 banków

14.02.2024 18:51

UOKiK: Bank ma obowiązek zwrotu konsumentowi kwoty nieautoryzowanej transakcji płatniczej. 13 miesięcy na zgłoszenie. Postępowania wobec 6 bankówUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) poinformował 14 lutego 2024 r., że wszczął 6 postępowań wobec banków. Są to Alior Bank, Bank Handlowy, Bank Ochrony Środowiska, Pekao SA, PKO BP, Plus Bank. Postępowania dotyczą sposobu rozliczania się z konsumentem oraz odpowiedzi na reklamacje w przypadku nieautoryzowanych transakcji.

Źródło: www.infor.pl

Praca w handlu. "Problem dotyczy głównie miast"

03.02.2024 16:58

Dużym problemem dla przedsiębiorców prowadzących sklepy w branży spożywczej są niedobory kadrowe - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Maciej Ptaszyński, prezes Polskiej Izby Handlu.

Źródło: www.pulshr.pl

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać świadczenie wspierające

31.01.2024 10:00

Świadczenie wspierające otrzymasz, jeśli: masz skończone 18 lat, jesteś obywatelką lub obywatelem Polski albo Unii Europejskiej (UE) lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), a jeśli nie - przebywasz w Polsce i masz dostęp do rynku pracy, mieszkasz w Polsce, masz decyzję wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności (WZON), w której poziom potrzeby wsparcia został ustalony na poziomie punktów uprawniającym do świadczenia.

Źródło: www.podatki.biz

Polacy zmuszeni szukać dodatkowej pracy. Koszty życia dociskają coraz mocniej

27.01.2024 6:06


Wzrost kosztów życia daje nam się we znaki, dlatego coraz częściej planujemy dorobić w dodatkowej pracy - chce tego 22 proc. Polaków. To dobra wiadomość dla 52 proc. polskich firm, bo właśnie tyle z nich potrzebuje pracowników dorywczych. W tej kwestii wyróżniają się przede wszystkim trzy branże - logistyka, produkcja i handel.

Źródło: biznes.interia.pl

Niedziele handlowe w 2024 r. W które niedziele sklepy będą otwarte?

25.01.2024 9:51

Niedziele handlowe w 2024 r. W które niedziele sklepy będą otwarte?28 stycznia 2024 r. przypada pierwsza w tym roku niedziela handlowa. W które jeszcze niedziele zakaz handlu nie będzie obowiązywał i sklepy będą otwarte?

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: www.infor.pl

Klocki Lego. Sąd Unii Europejskiej potwierdza ważność ochrony wzoru

24.01.2024 10:53


Sąd Unii Europejskiej potwierdził w wydanym w środę wyroku ważność ochrony wzoru klocka Lego, po tym jak w 2019 r., na wniosek niemieckiej spółki Delta Sport Handelskontor, Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) unieważnił tę ochronę.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami