Wiadomości z tagiem Handel  RSS
Skrócenie tygodnia pracy do 4 dni możliwe, ale nie dla wszystkich

19.09.2023 16:33

Wprowadzenie w ciągu kolejnej dekady 4-dniowego tygodnia pracy byłoby możliwe w wybranych branżach, w tym w nowoczesnych usługach, doradztwie, IT, ubezpieczeniach i finansach - oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, którzy odnieśli się do pomysłów skrócenia tygodnia pracy do 4 dni. Organizacja wskazuje, że taki ruch byłby bardzo trudny do przeprowadzenia np. w służbie zdrowia, budownictwie, handlu czy sektorach przemysłowych.

Krótszy tydzień pracy w Polsce. Te branże będą pracować 4 dni w tygodniu

18.09.2023 16:08

Wprowadzenie, w perspektywie dekady 4-dniowego tygodnia pracy jest najbardziej prawdopodobne w branżach nowoczesnych usług, doradztwa, w IT, finansach, czy ubezpieczeniach. Gdzie się nie sprawdzi? W usługach publicznych oraz w wielu sektorach przemysłu, budownictwa i handlu.

Źródło: www.pulshr.pl

Pushbacki napędzały handel wizami? Pośrednicy z MSZ zarejestrowani w Moskwie

18.09.2023 13:28


- Kiedy służby graniczne używały tzn. pushbacków, zrzucały osoby z polskiej granicy na teren Białorusi, to te osoby mogły później za łapówkę w Mińsku, a być może w Moskwie, otrzymać polską wizę i wjechać jakby nic do Polski - o procederze poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba w rozmowie w  tvn24 . 

Tagi: Banki, Handel
Źródło: www.bankier.pl

Koniec omijania zakazu handlu. Jest wyrok Sądu Najwyższego

18.09.2023 9:51

Dwie paletki do ping-ponga nie wystarczą, aby obejść zakaz pracy w handlu w niedzielę, korzystając ze sposobu na wypożyczalnię sprzętu sportowego – uznał Sąd Najwyższy. Państwowa Inspekcja Pracy wykrywa coraz więcej nieprawidłowości w tym zakresie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zakaz handlu w niedziele. Nowy wyrok SN zgodny ze stanowiskiem PIP

15.09.2023 15:35

Organizacja na terenie sklepu np. wypożyczalni książek czy sportowego sprzętu nie jest wyjątkiem, który pozwalałby na prowadzenie handlu w niedziele - wynika z nowego wyroku Sądu Najwyższego. Orzeczenie jest zgodne ze stanowiskiem Państwowej Inspekcji Pracy, według której może być ono ważne także w kontekście prób podobnego obchodzenia zakazu w przyszłości.

Źródło: www.podatki.biz

Branże mniej i bardziej odporne na kryzys. Gdzie w Polsce można teraz znaleźć pracę

15.09.2023 14:45

Mimo ogólnego osłabienia popytu na pracowników nadal wiele wolnych miejsc czeka w branży spożywczej, handlu detalicznym, produkcji czy logistyce - wynika z raportu Grupy Progres.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami