Wiadomości z tagiem Handel  RSS
Sprawdziliśmy, co Polacy naprawdę myślą o zakazie handlu w niedzielę

11.04.2024 9:59

Przeciwko handlowi w niedzielę opowiadają się związki zawodowe, za są przedsiębiorcy. A co o zakazie handlu myślą potencjalni niedzielni klienci? Z badań przeprowadzonych na zlecenie naszego portalu wynika, że większości odpowiada aktualny stan rzeczy.

Źródło: www.pulshr.pl

Polska robi się za mała dla krajowych firm? Rozkwita transgraniczny e-handel

30.03.2024 8:00


Polacy coraz więcej kupują w internecie i coraz więcej sprzedają, a ponieważ kraj jest dla e-handlowców za mały, to wychodzą za granicę. W "Pulsie Biznesu do słuchania" można dowiedzieć się, jak to robią i dlaczego najchętniej idą na południe.

Źródło: www.bankier.pl

Jak płaci branża FMCG? Znamy miesięczne zarobki managerów

29.03.2024 10:28

Jakie są aktualne zarobki w branży FMCG i handlu detalicznym? Ile średnio zarabia dyrektor sprzedaży a ile jako dyrektor zakupów? To pokazuje firma Goldman Recruitment.

Źródło: www.dlahandlu.pl

Sklepy nadal będą obchodzić zakaz handlu w niedziele [TRZY PYTANIA]

27.03.2024 9:51

Wciąż nie została zrealizowana obietnica częściowego zniesienia zakazu handlu w niedziele. Koalicja Obywatelska twierdzi, że potrzebuje jeszcze czasu, a obietnica jest „w trakcie realizacji”.

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Popyt na tymczasowego pracownika przed Wielkanocą. Wiemy, kogo poszukują firmy

25.03.2024 12:57


Handel, ale też sektory produkcji i logistyki - wszędzie tam przed Wielkanocą potrzebni są dodatkowi pracownicy. By poradzić sobie z potrzebami i lukami kadrowymi, ponad połowa firm z tych branż deklaruje zatrudnienie dorywczych pracowników - wynika z raportu “Rynek pracowników szeregowych. Perspektywa dla retailu, produkcji i logistyki” opracowanego przez agencję pracy tymczasowej Tikrow.

Źródło: biznes.interia.pl

Rząd ścina sygnalistom odszkodowania za odwet

20.03.2024 18:51

Zamiast co najmniej 12 przeciętnych wynagrodzeń whistleblower może dostać tylko jedną taką pensję. Nie zyska też ochrony za zgłoszenie korupcji i handlu ludźmi.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Sąd Najwyższy potwierdza ostry kurs wobec łamiących zakaz handlu

19.03.2024 9:51

Sąd Najwyższy jako oczywiście bezzasadną oddalił kasację rzecznika praw obywatelskich w sprawie wykroczeniowej dotyczącej łamania zakazu handlu w niedziele. Uznał bowiem, że aby móc skorzystać z wyjątku od zakazu handlu, placówka handlowa musi się mieścić w zakładzie prowadzącym działalność kulturalną – a nie odwrotnie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kiedy będą czynne sklepy przed Wielkanocą? Niedziela handlowa i ograniczenia w handlu

18.03.2024 9:51

Kiedy będą czynne sklepy przed Wielkanocą? Niedziela handlowa i ograniczenia w handluDo Wielkanocy zostały już niecałe dwa tygodnie. Jak w okresie przedświątecznym będzie funkcjonował handel? Kiedy będzie można zrobić zakupy?

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: www.infor.pl

Praca za pośrednictwem platform cyfrowych. Związkowcy apelują o zmiany

15.03.2024 15:02

Rząd powinien jak najszybciej przygotować krajowe regulacje wdrażające rozwiązania przewidziane w unijnej dyrektywie o pracy za pośrednictwem platform cyfrowych - ocenia handlowa "Solidarność". Związkowcy przekonują, że wdrożenie nowych przepisów pozwoli na ograniczenie patologii w pracy platformowej.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami