Wiadomości z tagiem Informatyka  RSS
Tłumy Ukraińców na polskich uczelniach. Wybierają zwłaszcza dwa kierunki

30.11.2023 16:53

Cudzoziemcy, którzy studiowali na polskich uczelniach w roku akademickim 2022/23, najczęściej wybierali zarządzanie. Na tym kierunku kształciło się 19 proc. studentów zagranicznych. Tuż za nim znalazła się informatyka, która przyciągnęła 10 proc. obcokrajowców.

Źródło: www.pulshr.pl

Zmiana pracy to pensja wyższa o 20 procent. Tak wygląda powrót do normalności w IT

07.11.2023 20:00

Sektor IT wraca do normalności po okresie popandemicznym. Zapotrzebowanie na specjalistów IT oraz ich wynagrodzenie wypłaszcza się do wcześniejszych poziomów. Zmieniając pracę, informatycy mogą liczyć na 10-20 proc. podwyżki, z kolei wyłączna praca zdalna odchodzi do przeszłości.

Źródło: www.pulshr.pl

Międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS zebrała w Turcji ponad 1500 współpracowników

07.11.2023 19:19

Z Polski i całego świata: międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS zebrała w Turcji ponad 1500 współpracowników, aby omówić wartości i podzielić się doświadczeniem Międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS zorganizowała globalne spotkanie swoich …

Źródło: www.polskibiznes.info

Informatyka, psychologia, zarządzanie - najchętniej wybieranymi kierunkami studiów

03.11.2023 13:55

Informatyka, psychologia, zarządzanie, kierunek lekarski i prawo, tak prezentuje się lista pięciu najchętniej wybieranych kierunków studiów w bieżącym roku akademickim. Najchętniej wybieranymi uczelniami były w tym roku politechniki - Gdańska, Poznańska i Warszawska.

Źródło: www.pulshr.pl

W tej branży płacili najlepiej. Złote czasy się kończą?

14.10.2023 8:00


Kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie nie robi już wrażenia na doświadczonych informatykach poszukujących pracy. W ostatnim czasie najlepiej płacono tym, którzy aplikowali do działów zajmujących się sztuczną inteligencją (AI). Jednak ten szokujący płacami "rynek pracownika" słabnie - wynika z medialnych doniesień. Informatycy, choć wciąż zarabiają duże pieniądze, powinni być gotowi na "chudsze" lata. Pracodawcy już nie są skłonni oferować wciąż rosnących stawek, które przeciętnie zarabiającego Polaka mogły przyprawiać o zawrót głowy....

Źródło: biznes.interia.pl

Skarbówka masowo kontroluje informatyków i branżę IT? KAS zabiera głos

12.10.2023 13:40


Nie jest prawdziwa informacja o masowych kontrolach. KAS nie prowadzi żadnej wzmożonej akcji kontrolnej w zakresie informatyków i branży IT – stwierdziła rzecznik prasowy Szefa KAS Justyna Pasieczyńska w oświadczeniu nadesłanym PAP.

Źródło: www.bankier.pl

Blisko tysiąc podań na nowo otwarty wydział AGH. Uczelnia trafiła w dziesiątkę

02.10.2023 11:56

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie powiększyła się o nowy wydział. 1 października rozpoczęła działalność nowa jednostka. Do szesnastu dotychczasowych wydziałów doszedł Wydział Informatyki.

Źródło: www.pulshr.pl

Rezerwy paliwa starczą Polsce na 90 dni. Rząd będzie walczył z szarą strefą

02.10.2023 7:32


Platforma Paliwowa to nic innego jak system informatyczny, który ułatwi kontrolę krajowego rynku paliw. Do tej pory bowiem wszystko odbywało się za pomocą "papierowych dokumentów", składanych do kilku urzędów. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych chce przejąć całą kontrolę. 

Źródło: www.bankier.pl

Tysiące wolnych miejsc na studiach

29.08.2023 18:51

Bioinformatyka, administracja, astronomia, budownictwo – m.in. takie bezpłatne kierunki wciąż czekają na kandydatów. Niektóre uczelnie skarżą się, że ubywa chętnych na studia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami