punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Kadry  RSS
Nowa mobilność szuka kadr. Potrzeba nawet 12 tys. rąk do pracy

12.02.2024 13:05

Rozwój sektora zrównoważonego transportu może przyczynić się do powstania 6 tys. nowych miejsc pracy w okresie najbliższych 6 lat. Potrzebni są jednak odpowiednio wykształceni specjaliści. Pomóc mogą studia podyplomowe "Nowa mobilność".

Źródło: www.pulshr.pl

Kadra zarządzająca nie jest w najlepszej kondycji. Ratuje się w najgorszy z możliwych sposobów

09.02.2024 0:01

Liczba stymulacji, którą dzisiaj doświadczają liderzy w swojej pracy, jest tak duża, że trudno jest im ją zniwelować pod koniec dnia i dlatego sięgają po środki takie jak alkohol - mówi psycholog i trener biznesu Małgorzata Czernecka.

Tagi: Kadry, Biznes
Źródło: www.pulshr.pl

„Rosyjski Google” w rękach Kremla. Miliardowa transakcja

06.02.2024 10:18


Holenderska spółka, która była właścicielem koncernu Yandex, właśnie sprzedała go konsorcjum składającemu się z rosyjskiej kadry zarządzającej i firm, wśród których znajduje się Łukoil. Choć Yandex miał szansę podbić kraje zachodnie jako technologiczna firma z Rosji, uniemożliwił to atak tego kraju na Ukrainę – podał Business Insider.

Źródło: www.bankier.pl

Migracje i różnorodność definiują rynek pracy. Ważna debata już za tydzień

31.01.2024 13:26

8 lutego podczas EEC Trends rozmawiać będziemy o wyzwaniach, jakie stoja przed rynkiem pracy w 2024 roku. Polityka migracyjna i zarządzanie różnorodnością będą tematami wiodącymi sesji "Kadry, rynek pracy, różnorodność".

Źródło: www.pulshr.pl

Umowa o zakazie konkurencji ważna także wtedy, gdy kadrowa zawarła ją na podstawie ustnego upoważnienia

11.01.2024 18:51

Podpisaliśmy z pracownikiem umowę o zakazie konkurencji na okres dwóch lat po ustaniu stosunku pracy. Niedawno umowa o pracę została rozwiązana, a pracownik już domaga się wypłaty odszkodowań. Jednak naszym zdaniem umowa o zakazie konkurencji jest nieważna, bo w imieniu spółki została podpisana przez pracownika kadr, który działał na podstawie tylko ustnego upoważnienia. Czy możemy uchylić się od wypłaty odszkodowania?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Państwowa Inspekcja Pracy potrzebuje wyspecjalizowanej kadry

14.12.2023 9:51

W umowie koalicyjnej nowa większość rządząca zadeklarowała dofinansowanie Państwowej Inspekcji Pracy, aby zwiększyć efektywność tej instytucji w obronie praw pracowników. To potrzebny krok, jeżeli te pieniądze zostaną wykorzystane na wzmocnienie kadry PIP – zauważają eksperci.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

To najprostszy na świecie sposób na zatrzymanie pracownika. Reszta jest tylko dodatkiem

12.12.2023 20:00

Ponad 65 proc. Polaków regularnie przygląda się kwotom na swoich paskach wypłat. Przedsiębiorcy wiedzą, że wyższa płaca to większa pewność, że pracownik nie przejdzie do konkurencji. Pieniądze jako najważniejszy argument w walce o kadry wskazuje 30,9 proc. pracodawców.

Źródło: www.pulshr.pl

Kolejny gigant motoryzacyjny tnie zatrudnienie. Ponad tysiąc etatów czeka redukcja

11.12.2023 14:25


Dostawca części dla branży motoryzacyjnej - Bosch - zapowiedział redukcję 1500 etatów w ciągu następnych dwóch lat - informuje Reuters. O taką liczbę pracowników mają zostać uszczuplone kadry niemieckich fabryk firmy. To kolejny, po Volkswagenie, gigant z sektora, który decyduje się na taki ruch.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Kontakt z nami