Wiadomości z tagiem Kadry  RSS
Polski sport bardzo dużo może się nauczyć od biznesu

21.09.2023 16:13

Ja trenerom kadry piłkarskiej nie zazdroszczę. Śpieszmy się ich kochać, tak szybko odchodzą. To nie służy odważnym i dalekowzrocznym decyzjom, kiedy lider boi się permanentnie o swoje stanowisko - mówi trener mentalny Jakub B. Bączek.

Źródło: www.pulshr.pl

Michał Probierz trenerem polskich piłkarzy. Lider na ciężkie czasy

20.09.2023 21:00

Michał Probierz zastąpi Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera polskiej kadry piłki nożnej. Zdaniem ekspertów ma dwa szczególne atuty, z których powinien skorzystać podczas zarządzania kadrą narodową.

Źródło: www.pulshr.pl

W tym kraju młodzi nie mają pracy, choć firmy nie mają kadry. Oto dlaczego

19.09.2023 17:57

Hiszpańskie firmy mają problem ze znalezieniem pracowników. Sytuacja jest na tyle poważna, że niektóre przedsiębiorstwa są zmuszone do ograniczenia produkcji albo nawet zakończenia działalności. Tymczasem młodzi Hiszpanie nie mogą znaleźć pracy.

Źródło: businessinsider.com.pl

Hiszpanom brakuje rąk do pracy. Wakaty obciążają PKB

19.09.2023 6:00


W Hiszpanii ​​82 proc. przedsiębiorstw nie znajduje wykwalifikowanej kadry, a 70 proc. ma problemy ze znalezieniem pracowników - informuje w opublikowanym raporcie „Wyzwania związane z wolnymi miejscami pracy w Hiszpanii” Cepyme, stowarzyszenie małych i średnich firm. Autorzy raportu obliczyli, że na hiszpańskim rynku jest teraz 150 tys. wakatów, najwięcej odkąd są prowadzone statystyki.

Źródło: biznes.interia.pl

Menadżerowie podchodzą z rezerwą do AI. Czyżby bali się o swoje stołki?

17.09.2023 11:00


92 proc. przedstawicieli kadry kierowniczej firm obawia się ryzyka związanego z implementacją rozwiązań opartych na AI – wynika z raportu KPMG "Generative AI: From buzz to business value". 60 proc. postrzega sztuczną inteligencję jako szansę na zwiększenie wydajności i przychodów – dodano.

Źródło: www.bankier.pl

Poczta Polska będzie strajkować przed wyborami. Powodem brak podwyżek i premia dla kadry menedżerskiej

13.09.2023 9:25


W przedwyborczym tygodniu, 11 października, Poczta Polska zorganizuje strajk. Powodem jest brak podwyżek, o które wnioskowały związki zawodowe, oraz premia dla kadry menedżerskiej.

Źródło: www.bankier.pl

Rekordowa liczba wakatów. Ponad 3/4 przedsiębiorstw w UE ma problemy ze znalezieniem fachowców [WIDEO]

13.09.2023 9:07


Brak wykwalifikowanej kadry to od blisko trzech dekad problem, z którym zmaga się nie tylko Polska, ale większość krajów Unii Europejskiej. Ponad 70 proc.  przedsiębiorców sygnalizuje trudności ze znalezieniem specjalistów. […]

Źródło: raportcsr.pl

W poszukiwaniu straconego PO-PiSu. Co partie oferują w kwestii emerytur mundurowych i bezpieczeństwa?

09.09.2023 18:51

W opublikowanych przez KO 100 konkretach w kwestii bezpieczeństwa generalnie widać chęć kontynuacji polityki bezpieczeństwa prowadzonej przez PiS. Główne zmiany mają dotyczyć kadr.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami