Wiadomości z tagiem Kary  RSS
Wakacyjne zakazy ruchu w Polsce i w Europie 2024 - zmiany już od 21 czerwca. Sprawdź, gdzie nie wjedziesz! Jakie kary za złamanie zakazu?

20.06.2024 18:51

Wakacyjne zakazy ruchu w Polsce i w Europie 2024 - zmiany już od 21 czerwca. Sprawdź, gdzie nie wjedziesz! Jakie kary za złamanie zakazu?Okres wakacyjny stanowi spore wyzwanie dla przewoźników. Poza brakami kadrowymi spowodowanymi urlopami firmy transportowe muszą wnikliwie planować trasy przejazdu ciężarówek, aby terminowo wykonywać załadunki i dostawy towarów pomimo wakacyjnych zakazów ruchu. Kluczowe w tym okresie jest także znalezienie komfortowych i bezpiecznych miejsc postoju ciężarówki zarówno w Polsce, jak i na głównych europejskich szlakach komunikacyjnych.

Tagi: LOT, Firmy, Kary, Sport
Źródło: www.infor.pl

Coraz mniej chętnych do pracy w budownictwie. Firmy biją się o najlepszych inżynierów

20.06.2024 9:30

Kompetencje techniczne są istotne, ale nie tylko one są niezbędne. Bardzo ważne są też umiejętności miękkie. Zauważamy bardzo dużą potrzebę dokształcania inżynierów w tym zakresie - mówi Anna Karyś-Sosińska, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.

Tagi: Firmy, Kary
Źródło: www.pulshr.pl

Prawo nie dogoniło fundacji rodzinnych. Niektóre ustawy wciąż ich nie uwzględniają

20.06.2024 7:42


Wielomilionowe kary grożą za błędy, które mogą wyniknąć z braku precyzyjnych przepisów dotyczących fundacji rodzinnych - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Wskazuje, że problem dostrzegła już Komisja Nadzoru Finansowego.

Źródło: www.bankier.pl

Inspekcja pracy weszła na najważniejszą budowę Orlenu. Posypały się kary

19.06.2024 15:32

Sporo nieprawidłowości wykryli inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy na głównej inwestycji Orlenu - budowie kompleksu Olefiny III w Płocku. W sumie PIP nałożyła grzywny na 6 osób.

Źródło: www.pulshr.pl

Sprzedaż samochodu bez uprzedniej rejestracji - kiedy z karą, kiedy bez?

19.06.2024 12:46

W momencie zbycia pojazdu podmiot będący dotychczas właścicielem przestaje nim być i traci możliwość złożenia wniosku jako strona w postępowaniu o rejestrację pojazdu, a obowiązek ten przechodzi na nowego właściciela (nabywcę) pojazdu - i brak jest podstaw do wszczęcia postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Tagi: Kary
Źródło: www.podatki.biz

Te zmiany wejdą w życie jeszcze przed wakacjami. Pracownicy będą lepiej chronieni, a pracodawcom przybędzie obowiązków.

18.06.2024 18:51

Te zmiany wejdą w życie jeszcze przed wakacjami. Pracownicy będą lepiej chronieni, a pracodawcom przybędzie obowiązków.Te zmiany wejdą w życie jeszcze przed wakacjami. Pracownicy będą lepiej chronieni, a pracodawcom przybędzie obowiązków. Już od 29 czerwca 2024 r. zwiększy się bezpieczeństwo pracy we wszystkich dziedzinach krajowej gospodarki.

Źródło: www.infor.pl

Do 1 lipca zgłoś samochód w urzędzie. Jeżeli przegapisz termin, zapłacisz 500 zł kary

17.06.2024 18:51

Do 1 lipca zgłoś samochód w urzędzie. Jeżeli przegapisz termin, zapłacisz 500 zł karyJuż od 1 lipca 2024 roku zacznie obowiązywać Strefa Czystego Transportu (SCT). Żeby uniknąć kary, trzeba przed tym terminem zarejestrować samochód w systemie. Za niedopełnienie obowiązku grodzi mandat w wysokości 500 zł.

Tagi: Kary, Sport
Źródło: www.infor.pl

Surowe kary za brak ochrony sygnalistów?

06.06.2024 9:51

Surowe kary za brak ochrony sygnalistów?O co chodzi z sygnalistami? Kiedy wchodzą sygnaliści? Kim jest sygnalista? Surowe kary za brak ochrony sygnalistów? Pytań jest wiele, a jednoznacznych odpowiedzi wciąż brak, ponieważ ustawa z Senatu trafiała do Sejmu.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami