Wiadomości z tagiem Kodeks pracy  RSS
Ważne zmiany w umowach o pracę. Zobacz, co się zmieni od nowego roku

25.11.2022 16:34

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku rząd wprowadzi nowelizację Kodeksu pracy wprowadzającą do polskiego prawa unijne rozwiązania m.in. dotyczące form zasad zatrudniania. Planowane zmiany dotyczą m.in. umów o pracę na okres próbny.

Źródło: www.pulshr.pl

Badanie trzeźwości pracowników po zmianie w kodeksie pracy – kiedy można zmienić wewnętrzny regulamin?

24.11.2022 18:51

Badanie trzeźwości pracowników po zmianie w kodeksie pracy – kiedy można zmienić wewnętrzny regulamin?
Po wejściu w życie nowych przepisów o badaniu trzeźwości pracowników przewidzianych w noweli k.p. na dwa tygodnie może powstać luka prawna w tysiącach firm, które będą musiały poczekać na wdrożenie ich do wewnętrznych regulaminów.

Źródło: www.infor.pl

Badanie trzeźwości pracowników. Zmiany w kodeksie pracy na wyłączne ryzyko pracodawców

24.11.2022 18:51

Po wejściu w życie nowych przepisów o badaniu trzeźwości pracowników przewidzianych w noweli k.p. na dwa tygodnie może powstać luka prawna w tysiącach firm, które będą musiały poczekać na wdrożenie ich do regulacji wewnętrznych.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zmiany w Kodeksie pracy. Wkrótce temat zostanie domknięty

18.11.2022 11:37


Temat nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej zostanie domknięty najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu - wskazała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Źródło: biznes.interia.pl

PIP: Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne

17.11.2022 10:01

Prawne podstawy świadczenia pracy można podzielić na dwie grupy, tj. na zatrudnienie pracownicze oparte na przepisach prawa pracy oraz na tzw. zatrudnienie niepracownicze oparte na przepisach prawa cywilnego.  W zatrudnieniu pracowniczym wyróżniamy:  umowę o pracę,  powołanie,  mianowanie,  wybór,  spółdzielczą umowę o pracę.  Kodeks pracy wymienia następujące rodzaje umów o pracę:  umowę na okres próbny,  umowę na czas określony,  umowę na czas nieokreślony.  Na podstawie umów cywilnoprawnych praca najczęściej wykonywana jest na podstawie umowy zlecenia i umowy o dzieło. 

Źródło: www.podatki.biz

Praca zdalna i kontrole trzeźwości w nowym Kodeksie pracy. Zmiany jednak w przyszłym roku?

03.11.2022 7:00


Ustalenie zasad wykonywania pracy zdalnej oraz możliwość kontroli trzeźwości – między innymi te zmiany zakłada nowelizacja Kodeksu pracy. Zmiany miały wejść w życie jeszcze tej jesieni, jednak, jak wynika z ostatniej wypowiedzi minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, może to nastąpić w przyszłym roku.

Źródło: biznes.interia.pl

Kodeks pracy: Odstąpienie od umowy o pracę

02.11.2022 10:01

Czy przepisy prawa pracy przewidują możliwość odstąpienia od zawartej umowy o pracę?

Źródło: www.podatki.biz

Kodeks pracy. Praca na próbę bez umowy

25.10.2022 18:52

Czy przepisy prawa pracy przewidują nieodpłatną pracę na próbę bez zawierania z pracownikiem umowy o pracę?

Źródło: www.podatki.biz

Od nowego roku poważne zmiany w umowach o pracę. Dotkną pracowników i pracodawców

25.10.2022 14:09

Planowana nowelizacja Kodeksu pracy ma wdrożyć do polskiego prawa unijne rozwiązania m.in. dotyczące zatrudnienia. Planowane zmiany dotyczą m.in. umów o pracę na okres próbny. Zgodnie z zapisami, które mają zacząć obowiązywać z nowym rokiem okres, na jaki będzie mogła zostać zawarta taka umowa, wyniesis od 1 do 3 miesięcy.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami