Wiadomości z tagiem Kodeks pracy  RSS
Umowy cywilnoprawne a staż pracy. PIP pozytywnie o planach zmian

19.07.2024 16:36

Do Kodeksu pracy wprowadzone zostaną nowe regulacje dotyczące wliczania do okresu zatrudnienia różnych form aktywności świadczonych na podstawie różnych stosunków pracy. Jak ocenia Państwowa Inspekcja Pracy, szykowane modyfikacje doprowadzą do usunięcia nierówności w traktowaniu pracowników ze względu na rodzaj podejmowanej aktywności zawodowej.

Źródło: www.podatki.biz

Dłuższe urlopy macierzyńskie. Sejm zaczął prace nad projektem zmian

11.07.2024 16:32

Do pierwszego czytania sejmowego skierowano poselski projekt nowelizacji Kodeksu pracy, w którym przewidziano wydłużenie urlopów macierzyńskich. Przygotowany przez posłów Konfederacji projekt ma zapewnić odpowiednio wydłużony czas opieki i zabezpieczenia finansowego dla rodziców wcześniaków.

Źródło: www.podatki.biz

Projekt ws. stażu pracy w konsultacjach społecznych

11.07.2024 11:03

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany w stażu pracy dopiero od 2026 roku - projekt nowelizacji kodeksu pracy. Zlecenie, pozarolnicza działalność, umowa agencyjna i inne nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia

09.07.2024 18:51

Zmiany w stażu pracy dopiero od 2026 roku - projekt nowelizacji kodeksu pracy. Zlecenie, pozarolnicza działalność, umowa agencyjna i inne nowe okresy wliczane do okresu zatrudnieniaW dniu 9 lipca 2024 r. opublikowano zapowiadany wcześniej projekt nowelizacji kodeksu pracy dotyczący stażu pracy. Na mocy nowych przepisów okres wykonywania pracy na podstawie umów zlecenia lub świadczenia usług zawartych z obecnym pracodawcą zostanie zaliczony zarówno do ogólnego, jak i do tzw. zakładowego stażu pracy. Ponadto do stażu pracy (okresu zatrudnienia) będzie wliczany okres prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, wykonywania wolnego zawodu, bycia wspólnikiem jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wspólników spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej i inne przypadki. Zmiany te mają wejść w życie od 2026 roku.

Źródło: www.infor.pl

Upały to więcej obowiązków dla pracodawcy. Nie wywiążą się, dostaną karę

09.07.2024 14:00

Przez Polskę przetacza się kolejna fala upałów. Pracodawcy powinni więc zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Obliguje ich do tego zarówno kodeks pracy, jak również przepisy BHP.

Źródło: www.pulshr.pl

Kodeks pracy ma już 50 lat

26.06.2024 15:17

Dokładnie 50 lat temu, 26 czerwca 1974 roku, polscy pracownicy i pracodawcy otrzymali dokument, który ma za zadanie regulować ich prawa i obowiązki - Kodeks pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Kodeks pracy ma już 50 lat

26.06.2024 15:17

Dokładnie 50 lat temu, 26 czerwca 1974 roku, polscy pracownicy i pracodawcy otrzymali dokument, który ma za zadanie regulować ich prawa i obowiązki - Kodeks pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami