Wiadomości z tagiem Korporacje  RSS
Zielona energia. Eksperci: Popyt wciąż jest większy niż podaż

04.06.2024 17:02


W ostatnich latach obserwujemy duży wzrost zapotrzebowania na zieloną energię. Wynika to w dużej mierze z konieczności raportowania niefinansowego przez duże korporacje - one potrzebują zielonej energii, której jest wciąż za mało.

Źródło: www.bankier.pl

Przyszłość organizacji imprez firmowych: automatyzacja, sztuczna inteligencja i rozwój sektora

25.04.2024 12:08

Znaczenie imprez firmowych udowadniają wyniki badań przeprowadzonych zarówno wśród korporacji, jak i małych przedsiębiorstw. Prawie wszyscy (98%) szefowie firm zamierzali zorganizować co najmniej jedno takie wydarzenie w 2023 roku. 85% planowało co najmniej trzy, a 35% – dziesięć lub więcej wydarzeń*. Niemniej jednak organizacja imprez firmowych to zwykle duże wyzwanie.  Dlatego wykorzystanie nowoczesnych technologii, które […]

Źródło: naszbiznes24.pl

Rola agencji marketingowych w kształtowaniu współczesnego rynku

25.02.2024 9:51

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek jest bardziej nasycony niż kiedykolwiek, rola agencji marketingowych w kształtowaniu strategii firm staje się kluczowa. Od małych przedsiębiorstw po globalne korporacje, wszyscy poszukują sposobów …

Źródło: www.polskibiznes.info

Kiedyś jak korpokaganiec. Czy boksy przekonają pracowników do powrotu do biur?

10.02.2024 19:51

Boksy były znakiem rozpoznawczym nudnej, wysysającej duszę pracy w korporacji. Teraz wydają się rajem utraconym.

Źródło: businessinsider.com.pl

Spółki Skarbu Państwa powinny być profesjonalne, odpowiedzialne i uczciwie

18.01.2024 15:04

Profesjonalny, odpowiedzialny i uczciwy. Z odpowiednio dobranym zespołem ludzi, oparty na przejrzystych zasadach i kreowany przeze wszystkim przez większościowego akcjonariusza – tak zdaniem Piotra Rybickiego powinien wyglądać ład korporacyjny w 2024 roku.

Źródło: www.pulshr.pl

Rzemiosło pod lupą UE. Lokalni producenci pod lepszą ochroną przepisów

10.11.2023 11:00


Rozszerzenie ochrony własności intelektualnej również na wytwórców lokalnych produktów, które są ściśle powiązane z danym regionem, ma zacząć obowiązywać w UE od połowy listopada - informuje Prawo.pl. Według ekspertów nowe regulacje pomogą zapobiegać przypadkom przywłaszczania regionalnych produktów przez osoby trzecie i światowe korporacje.

Źródło: www.bankier.pl

Jednolite opodatkowanie korporacji w UE może dać Polsce 4 mld euro rocznie

31.10.2023 14:35

Kraje członkowskie Unii Europejskiej ponoszą wyraźne straty w związku z przenoszeniem zysków przez międzynarodowe korporacje. Skalę zjawiska ograniczyć mają nowe regulacje unijne, które zakładają ujednolicenie podstaw opodatkowania i uproszczenie ich zasad dla firm międzynarodowych. Jak oceniają eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego, jednolite opodatkowanie korporacji może przynieść Polsce dodatkowe wpływy na poziomie ok. 4 mld euro w skali roku.

Źródło: www.podatki.biz

Owocowe czwartki zmieniają się w rezonans magnetyczny. Tak kuszą specjalistów firmy technologiczne

29.10.2023 9:34

Korporacje kuszą pracowników różnymi benefitami pozapłacowymi. To popularne owocowe czwartki, ale też elastyczne godziny pracy, więcej niż 26 dni urlopu czy roczne bonusy (np. karty upominkowe). Firmy technologiczne często szukają najlepszych specjalistów, których na rynku stale brakuje. Jak przekonują do podjęcia pracy akurat w ich siedzibach? Benefity dla pracowników, jak się okazuje, mogą być bardziej niż nietypowe.

Źródło: businessinsider.com.pl

reklama
Kontakt z nami