Wiadomości z tagiem LOT  RSS
Coraz więcej dzieci i nastolatków w okresie szkolnym pada ofiarą nękania. Co może zrobić rodzic?

08.09.2023 18:52

Coraz więcej dzieci i nastolatków w okresie szkolnym pada ofiarą nękania. Co może zrobić rodzic?
"Prześladowcy i świadkowie często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie grożą za ich czyny. Mobbing rówieśniczy to przecież nie tylko przemoc słowna, ale również fizyczna. Groźby, szantaże, pobicia, nieprawdziwe plotki i wykluczenie - dla wielu z nas brzmi, jak abstrakcja, jednak dla niektórych dzieci jest codziennością w okresie szkolnym" – mówi adwokat Katarzyna Bórawska z kancelarii adwokackiej B-Legal.

Źródło: www.infor.pl

Odlotowy sierpień w Katowicach. Najlepszy miesiąc w historii lotniska

08.09.2023 14:07


Ponad 776 tys. podróżnych skorzystało w sierpniu br. z lotniska Katowice – podały w środę służby prasowe Katowice Airport. Był to najlepszy miesiąc w historii tego portu lotniczego.

Tagi: LOT, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Podatki 2024: Nowe przepisy określą wyłączenia z obowiązku e-fakturowania

05.09.2023 16:33

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia ws. przypadków odpowiednio udokumentowanych dostaw towarów lub świadczenia usług, w których podatnik nie ma obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych. Wyłączenia obejmą faktury dotyczące usług przejazdu płatnymi autostradami, usług związanych z przewozem osób na dowolną odległość oraz usług w zakresie kontroli i nadzoru ruchu lotniczego. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 lipca 2024 r.

Źródło: www.podatki.biz

Likwidacja lotniska Chopina w toku? Premier: Grunty zostaną wniesione do państwowej spółki

29.08.2023 16:01


PiS chce zlikwidować Lotnisko Chopina i sprzedać grunt zagranicznemu inwestorowi - ujawnili posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Łoński. W końcu trzeba uzasadnić powstanie CPK ( pisaliśmy o tym wielokrotnie ). W obozie władzy podniósł się raban. - Grunty lotniska Chopina w Warszawie zostaną wniesione do państwowej spółki z ustawowym zakazem prywatyzacji - zapewnia premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.bankier.pl

Najtrudniejsze studia wcale nie gwarantują najwyższych zarobków

29.08.2023 14:45

Wysoki poziom trudności studiów nie zawsze przedkłada się na wysokie zarobki w przyszłości. Jak wynika z danych ELA absolwenci lotnictwa i kosmonautyki na Politechnice Warszawskiej zarabiają średnio 8,1 tys. zł brutto.

Źródło: www.pulshr.pl

Linia lotnicza wprowadza strefę bez dzieci. Cisza i spokój mają jednak swoją cenę

29.08.2023 9:00


Dla wielu młodszych pasażerów lot to bardzo emocjonujące przeżycie, które mogą manifestować się na wiele sposobów - od euforycznych krzyków po histeryczny płacz. Niektóre osoby narzekają wtedy na hałas i brak spokoju podczas lotu, więc turecko-holenderska linia lotnicza Corendon Airlines postanowiła wyjść im naprzeciwko.

Tagi: LOT, Banki, Dzieci
Źródło: www.bankier.pl

Horała: Nie ma mowy o sprzedaży lotniska Chopina

28.08.2023 22:50


Nie ma mowy o sprzedaży lotniska Chopina w Warszawie, nie można go prywatyzować - zapewnił w poniedziałek w TVP Info pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Wskazał, że jest to zagwarantowane ustawą.

Tagi: Ustawy, LOT, TVP, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Pasażerowie skarżą się na jedną z linii lotniczych. UODO reaguje

28.08.2023 18:52

Pasażerowie skarżą się na jedną z linii lotniczych. UODO reaguje
Urząd Ochrony Danych Osobowych chce wyjaśnić w& jaki sposób przewoźnik przetwarza dane osobowe w& procedurze weryfikacji pasażerów.&

Źródło: www.infor.pl

Tomasz Pyka awansował w DB Schenker

28.08.2023 14:38

DB Schenker ma nowego szefa biznesu lotniczego - stanowisko vice president airfreight cluster NEE objął Tomasz Pyka.

Tagi: LOT, Biznes
Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami