Wiadomości z tagiem Laptopy  RSS
Praca zdalna. Pracodawców czekają nowe wydatki – na pracowników z laptopami

01.06.2023 9:51

Już niedługo pracodawcy będą musieli zainwestować w podstawki, klawiatury i myszki do pracy dla pracowników korzystających z laptopów. Albo podnieść ryczałty za pracę zdalną.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Pracodawcy kupią podstawkę pod laptop, klawiaturę i mysz

25.05.2023 18:51

Ministerstwo rodziny zmienia przepisy dotyczące organizacji stanowiska pracy, które mogą mieć przełożenie na pracujących przy laptopach.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zamieszanie z bonami na laptopy dla nauczycieli. Nie wszyscy je dostaną

25.05.2023 15:48

Bon na laptopa dla każdego nauczyciela zaangażowanego w edukację, w tym także dla nauczycieli szkół niepublicznych i tych, którzy otrzymali 500 złotych wsparcia na sprzęt podczas pandemii - zakłada projekt ustawy o wsparciu kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli po poprawkach.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Uczniom laptopy, nauczycielom bony na ich zakup. Projekt jest już w Sejmie

12.05.2023 12:49

Poselski projekt ustawy określającej między innymi zasady zakupu i przekazywana laptopów uczniom klas IV podstawówek trafił właśnie do Sejmu. Regulacja ma zostać przyjęta jeszcze w tej kadencji parlamentu.c

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Zwrot dodatkowych kosztów pracy zdalnej rodzi pytania [DEBATA DGP]

30.03.2023 9:51

Zlecając pracę zdalną przy laptopie, pracodawca nie musi zapewniać pracownikowi biurka, krzesła ani monitora i klawiatury, choć może to zrobić, jeśli uzna to za potrzebne ze względu na ergonomię takiej pracy i bhp. Związkowcy nie godzą się na takie obniżanie standardów bhp i domagają się zmiany przepisów.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Dell zwolni tysiące pracowników. Powodem koniec boomu na laptopy

06.02.2023 10:06


W najbliższym czasie amerykański Dell zwolni 6650 etatowych pracowników – informuje Bloomberg. Pracę straci co dwudziesty zatrudniony. Powodem jest spadek sprzedaży komputerów o ponad jedną trzecią.

Źródło: www.bankier.pl

Laptopy dla nauczycieli po laptopach dla uczniów

31.01.2023 9:51

Laptopy dla nauczycieli po laptopach dla uczniów
Po zakończeniu przetargu na laptopy dla uczniów będą też laptopy dla nauczycieli - poinformował w niedzielę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że do nauczycieli trafi ponad 400 tys. sztuk sprzętu.

Tagi: Laptopy
Źródło: www.infor.pl

Co miesiąc biorę tydzień "urlopu", aby podróżować po świecie. Nie mówię o tym szefowi

24.12.2022 15:28

Mam pewien sekret. Od maja 2021 r. co miesiąc biorę urlop na co najmniej tydzień, nie mówiąc o tym mojemu pracodawcy. Zabieram ze sobą laptopa, znajduję neutralne tło i łączę się z dowolnego miejsca — Islandii, Portugalii czy Kolumbii.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zamiana komputerów stacjonarnych na laptopy nie zwolni pracodawcy z obowiązków bhp

12.02.2022 9:51

Pracodawca w związku z przedłużającą się pandemią zdecydował o likwidacji stanowisk pracy z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych. Postanowił wyposażyć pracowników tylko w komputery przenośne, które mogą być używane zarówno w domu podczas pracy zdalnej, jak i podczas sporadycznej pracy w biurze. Czy pracodawca nie będzie już musiał ponosić kosztów dofinansowania zakupu okularów dla pracujących przed monitorem?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przed TV lub na spotkaniu ze znajomymi. Tak Polacy spędzają czas wolny

07.10.2021 19:28

Dzień w pracy dobiega końca, zamykamy służbowe laptopy, wyciszamy telefon i w końcu możemy cieszyć się czasem dla siebie. Jak najchętniej spędzamy czas wolny?

Tagi: Laptopy
Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami