Wiadomości z tagiem Leasing  RSS
Dwa samochody w jednoosobowej działalności. Co z kosztami?

28.02.2024 10:02

Czy będąc osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, posiadającą już jedno auto osobowe w firmie w ramach leasingu operacyjnego, przedsiębiorca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłaty związane z leasingiem operacyjnym drugiego auta osobowego, które będzie miało wyłącznie silnik elektryczny, a także związane z tym pojazdem wydatki takie jak ubezpieczenie, przegląd gwarancyjny, czy zakup opon?

Tagi: Leasing, Prawo
Źródło: www.podatki.biz

Programiści wykupują nowe auta z salonów. To nie tylko kwestia wysokich zarobków

23.02.2024 15:49

Programiści, doradcy oraz osoby prowadzące działalność w branży transportowej – to oni zamawiają najwięcej nowych aut. Najczęściej kupują je na firmę korzystając z leasingu i wynajmu długoterminowego.

Tagi: Leasing, Sport
Źródło: www.pulshr.pl

Rozwód, podział majątku, samochód poleasingowy a obowiązki w VAT

20.02.2024 10:02

W związku z przekazaniem przez przedsiębiorcę byłej żonie, w ramach umowy o częściowy podział majątku pojazdu wykupionego z leasingu i następnie ujętego bezpośrednio w kosztach w ramach działalności gospodarczej prowadzonej, jednakże, który bezpośrednio po wykupie nie był wykorzystywany na cele związane z tą działalnością i został przekazany do użytkowania byłej małżonce, która jest jego posiadaczem i wykorzystuje go do celów prywatnych, nie powstanie u przedsiębiorcy obowiązek podatkowy z tytułu podatku od towarów i usług.

Tagi: VAT, Leasing, Umowy
Źródło: www.podatki.biz

Stawka ryczałtu przy sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu

14.02.2024 10:01

Stawki ryczałtu zależą od tego z jakiego rodzaju działalności podatnik uzyskuje przychody. Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne nie zawiera szczególnych regulacji, które odnosiłyby się do sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu. Nie wprowadza odrębnej stawki ryczałtu dla takiej transakcji. Nie przewiduje również, że przychód uzyskany z takiej sprzedaży musi być opodatkowany według jednej stawki podatku.

Źródło: www.podatki.biz

Po 8 latach PiS usłyszał głos przedsiębiorców? Proponuje 27 zmian deregulacyjnych

12.02.2024 7:01


Obniżenie VAT na odzież i obuwie dziecięce z 23 do 5 proc., uelastycznienie przepisów dot. działalności nieewidencjonowanej, możliwość zdalnego zawierania umów leasingowych - to niektóre z 27. zmian deregulacyjnych, które proponujemy - mówił PAP poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Źródło: www.bankier.pl

Branża leasingu z kolejnym rekordem. "Zwiększyła się dostępność aut"

07.02.2024 13:00


Firmy leasingowe udzieliły finansowania o wartości 102,5 mld zł w 2023 roku, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Największy wzrost odnotowano wśród samochodów osobowy i dostawczych. "Branża pobiła kolejny rekord" – podkreślił Paweł Pach, przewodniczący ZPL w trakcie konferencji prasowej.

Źródło: www.bankier.pl

Nowy program wsparcia zakupu i leasingu pojazdów zeroemisyjnych

30.01.2024 15:42

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpoczął konsultacje dotyczące projektu nowego programu priorytetowego pn. "Wsparcie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych kategorii N2 i N3". Nowy program będzie skierowany do przedsiębiorców i obejmie w praktyce pojazdy do przewozu ładunków, które mają maksymalną masę całkowitą przekraczającą 3,5 t.

Tagi: Leasing
Źródło: www.podatki.biz

Leasing pracowników w 5 krokach

26.01.2024 11:36

W dzisiejszych czasach możemy poszukiwać pracy i pracowników na wiele sposobów. Zainteresowani aplikują do wybranych firm i agencji, a rekruterzy proponują im różnorodne formy zatrudnienia. Warto jednak korzystać z narzędzi, …

Źródło: www.polskibiznes.info

[18.01.2024] Szkolenie on-line: Leasing według zasad księgowych i podatkowych (z uwzględnieniem MSSF 16)

12.01.2024 18:53

Zapraszamy na szkolenie on-line, którego celem jest zapoznanie uczestników z rodzajami umów leasingowych zgodnie z prawem bilansowym i podatkowym. W przystępny sposób zostaną zaprezentowane różnice pomiędzy rodzajami stosowanych w obrocie gospodarczym umów leasingowych. Oprócz zagadnień teoretycznych zaprezentowane zostaną również przykłady księgowania umów leasingowych.

Tagi: Leasing
Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami