Wiadomości z tagiem Logistyka  RSS
Polacy zmuszeni szukać dodatkowej pracy. Koszty życia dociskają coraz mocniej

27.01.2024 6:06


Wzrost kosztów życia daje nam się we znaki, dlatego coraz częściej planujemy dorobić w dodatkowej pracy - chce tego 22 proc. Polaków. To dobra wiadomość dla 52 proc. polskich firm, bo właśnie tyle z nich potrzebuje pracowników dorywczych. W tej kwestii wyróżniają się przede wszystkim trzy branże - logistyka, produkcja i handel.

Źródło: biznes.interia.pl

Zabraknie nam kierowców. Starsi przejdą na emeryturę, a młodzi nie chcą spędzić życia za kółkiem

26.01.2024 13:45

Kierowcy i magazynierzy - przedstawiciele tych dwóch zawodów w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) są rozchwytywani na rynku pracy. Nikt nie zamierza pozbywać się wykwalifikowanych kadr, a znalezienie nowych pracowników, zwłaszcza kierowców, nie będzie proste.

Źródło: www.pulshr.pl

Napięta sytuacja na granicy z Ukrainą. "Konflikt i protesty będą się nasilać"

09.01.2024 6:35


Protest polskich przewoźników na granicy z Ukrainą trwa nieprzerwanie od 6 listopada ub.r. Blokowane są cztery najważniejsze przejścia drogowe, a ruch przez granicę odbywa się w ślimaczym tempie. W efekcie wymiana towarowa między UE i Ukrainą została już poważnie zakłócona, a działające po obu stronach granicy przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe ponoszą znaczne straty. Prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” Maciej Wroński wskazuje, że rząd jak na razie nie przedstawił przewoźnikom konkretnych pomysłów na rozwiązanie ich problemów i zakończenie protestu, zasłaniając się unijnymi przepisami. Administracja dysponuje jednak narzędziami, które mogłyby wesprzeć firmy w trudnej sytuacji.

Źródło: www.bankier.pl

To będzie dobry rok dla pracujących w transporcie i logistyce

03.01.2024 20:00

W pierwszym kwartale 2024 roku sektor transportu, logistyki i motoryzacji będzie jednym z najaktywniej rekrutujących. Prócz rekrutacji trendem dominującym w branży będzie wprowadzanie rozwiązań opartych na nowych technologiach.

Źródło: www.pulshr.pl

Jakie usługi świadczy firma logistyczna?

20.12.2023 15:14

Logistyka, będąca krwioobiegiem nowoczesnej gospodarki, stanowi fundament efektywnego funkcjonowania przedsiębiorstw na całym świecie. To właśnie dzięki niej możliwe jest planowanie, realizacja oraz kontrola przepływu towarów od momentu ich powstania aż …

Źródło: www.polskibiznes.info

Pracownicy idealni? Zastąpią Ukraińców, wezmą nadgodziny i wystarczy im 4 tys. zł miesięcznie

07.12.2023 13:45

Mogą pracować nawet 240 godzin miesięcznie, by dostać 3500-4000 zł pensji. Produkcja, logistyka, magazyny, handel i transport - w te branże najczęściej celują pracownicy z Azji i Afryki, wybierający Polskę jako kierunek emigracji zarobkowej.

Źródło: www.pulshr.pl

Nowa forma zatrudnienia coraz popularniejsza. Pieniądze będą szybciej na koncie

01.12.2023 20:15

Wiele firm odczuwa brak pracowników na szeregowych stanowiskach. Pod koniec roku rośnie zapotrzebowanie na prace dorywcze w branżach takich jak e-commerce czy logistyka. Rozwiązaniem, które w takich okolicznościach coraz częściej ratuje firmy, jest praca natychmiastowa. Korzysta z niej coraz więcej przedsiębiorców. Na jakie stanowiska rekrutują?

Źródło: businessinsider.com.pl

Praca dorywcza na Święta. W tych branżach można nieźle dorobić

28.11.2023 13:45

Coraz częściej Polacy wybierają zakupy przez internet. Wpływa to na zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Mimo to pracę wciąż można znaleźć m.in. w logistyce, przy sprzedaży ryb czy choinek, pakowaniu prezentów czy promocji produktów. Ile można zarobić?

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami