Wiadomości z tagiem Logistyka  RSS
W tej branży czeka nas boom na pracowników. Najlepsi wyciągają nawet 27 tys. zł miesięcznie

13.01.2025 20:00

Rok 2024 przyniósł wzrost liczby ofert pracy w działach logistyki. Trend ten utrzyma się w 2025 roku. Ile można zarobić w branży?

Źródło: www.pulshr.pl

Przewoźnicy apelują: branża w największym kryzysie od 20 lat

08.01.2025 13:40


Ponad połowa badanych przewoźników zadeklarowała spadek przychodów, a blisko 40 proc. spodziewa dalszego ich zmniejszenia - wynika z opublikowanego w środę raportu związku pracodawców "Transport i Logistyka Polska". W opinii przewoźników branża przeżywa największy kryzys od 20 lat.

Źródło: www.bankier.pl

Pyszne.pl: kurierzy są naszym najważniejszym ogniwem

17.12.2024 14:03

Czy robotyzacja i sztuczna inteligencja zastąpią człowieka na rynku delivery? O wyzwaniach związanych z logistyką, testowaniu nowych rozwiązań oraz o roli kurierów rozmawiamy z Robertem Schmidtem, Country Managerem Scoober Logistics Poland Pyszne.pl (Just Eat Takeaway.com).

Źródło: www.horecatrends.pl

Firmy płacą coraz więcej, a ludzi i tak brakuje. Ci pracownicy to teraz najgorętszy towar

02.12.2024 20:00

Logistyka w e-commerce notuje kolejne rekordy. Ofert pracy tymczasowej w sezonie okołoświątecznym jest coraz więcej. - Już teraz widzimy, że w okresie od października do połowy lutego zapotrzebowanie na pracowników u naszych klientów z sektora TSL wzrośnie o 30-40 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2024 roku - mówi Justyna Gosk, dyrektor operacyjny w LeasingTeam Group.

Źródło: www.pulshr.pl

Sale konferencyjne w Warszawie: od czego zacząć planowanie wydarzenia?

26.11.2024 8:20


Planując konferencję w stolicy Polski, kluczowym elementem decydującym o jej sukcesie jest wybór odpowiedniego miejsca i infrastruktury. Profesjonalne sale konferencyjne, właściwe planowanie i logistyka są fundamentalne dla komfortu uczestników i efektywności przekazu informacji. Warszawa, jako centrum biznesowe i kulturalne, oferuje szeroki wachlarz opcji. Bliskość instytucji kulturalnych i nowoczesnych technologii czyni ją naturalnym wyborem dla różnorodnych […]

Źródło: edutorial.pl

Nie opłaca się pracownikom oddać Trzech Króli, 1 Maja za wolną od pracy Wigilię. Wielki Piątek to kolejny cel

18.11.2024 9:51

Nie opłaca się pracownikom oddać Trzech Króli, 1 Maja za wolną od pracy Wigilię. Wielki Piątek to kolejny celZaskoczyło to, że nie tylko przedsiębiorcy, ale i niektórzy politycy przekształcenie Wigilii w dzień wolny od pracy chcą połączyć z likwidacją święta "Trzech Króli" albo 1 Maja (jako dni wolnych od pracy). Pracownikom się taka zamiana nie opłaca. Bo 80% pracowników ma tego dnia wolne. Ci, którzy pracują z reguły wychodzą z pracy wcześniej - efektywna praca to np. 4h dziennie. Wyjątkiem jest handel i cała logistyka wobec niego. Generalnie pracownikom nie opłaca się zamiana Wigilii (jako wolny dzień) na pracę w Trzech Króli. Pracownikom opłacałaby się zamiana Trzech Króli na wolne w Wielki Piątek z uwagi na Święta Wielkanocne (wydłużenie Wielkanocnego odpoczynku). Trzeba też uwzględnić interesy 500 000 wyznawców prawosławia w Polsce, którzy 6 stycznia obchodzą odpowiednik Bożego Narodzenia.

Źródło: www.infor.pl

Logistyka może zadecydować o sukcesie sprzedażowym e-sklepu w szczycie sezonu

28.10.2024 13:53

Odpowiednio przygotowana logistyka może być kluczowym czynnikiem sukcesu e-sklepu w czasie gorącego sezonu sprzedażowego. To już ostatni dzwonek, aby zadbać o strategiczne wsparcie operacji – zarówno logistycznych, jak i tych związanych z obsługą klienta. Wzrost zamówień to nie tylko wyzwanie, ale też okazja do zwiększenia przewagi konkurencyjnej. Właściciele e-sklepów powinni przemyśleć intensyfikację współpracy z partnerami […]

Tagi: Logistyka
Źródło: naszbiznes24.pl

Popularność kierunków studiów nie zawsze odpowiada deficytom na rynku pracy

02.10.2024 13:17

Popularność poszczególnych kierunków studiów wyższych nie zawsze odpowiada potrzebom rynku pracy. W 2022 r. mury 333 uczelni opuściło 280 882 absolwentów, którzy ukończyli jeden z 897 kierunków. Średnio po otrzymaniu dyplomu absolwenci szukali pracy niecałe dwa miesiące, a w pierwszym roku po ukończeniu studiów mogli liczyć na wynagrodzenie w wysokości średnio 5384 zł brutto. Niskie bezrobocie sprawia, że prawdopodobnie w 2024 r. nie będzie zawodów nadwyżkowych, jednak aż 14 zawodów wymagających wyższego wykształcenia zostanie uznanych za deficytowe. Mimo że najpopularniejszymi kierunkami w skali kraju pozostają zarządzanie, informatyka, administracja, logistyka i ekonomia, to rynek pracy najbardziej potrzebuje specjalistów z dziedzin medycznych (kierunek lekarski, położnictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapia), a także finansów i rachunkowości oraz psychologii i pedagogiki. Takie wnioski płyną z raportu PIE "Absolwenci uczelni na polskim rynku pracy".

reklama
Kontakt z nami