Wiadomości z tagiem Nauczyciele  RSS
90 zł więcej od płacy minimalnej. Nauczyciele mają dość mizerii finansowej

21.09.2023 11:17

Nauczyciele masowo odchodzą z zawodu, a młodzi się do niego nie garną. Powodem jest przede wszystkim „mizeria finansowa”, o której mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz. W efekcie wielu nauczycieli szuka innej drogi zawodowej.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Nauczyciele za szewcami, radni w ogonie stawki. Jeszcze słabiej oceniamy ministrów i posłów

21.09.2023 9:40

Polacy największym poważaniem darzą strażaków oraz przedstawicieli zawodów medycznych, najniższym twórców internetowych i polityków. Słabo wypadają także radni gminni. Powodów do zadowolenia nie mają też nauczyciele. Wyżej od nich w "Ranking prestiżu zawodów" oceniono pracę... szewca.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Listy z nazwiskami nauczycieli trafią do gmin. MEiN wskaże, komu należy się nagroda

20.09.2023 9:35

Nauczyciele wkrótce otrzymają nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Resort edukacji poinformował, że szkoły i samorządy otrzymają imienne listy nauczycieli, którym przysługuje nagroda.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Nauczyciele katoliccy zrzeszą się w organizację. Będzie pilnowała uczniów i dawała siłę nauczycielom

18.09.2023 13:03

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak poinformowała na platformie X (dawny Twitter) o utworzeniu organizacji zrzeszającej nauczycieli katolickich. „Chcemy dać siłę nauczycielom, którzy wierzą w Boga, chronią i szanują każde życie” - napisała.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Nauczyciele będą musieli zwrócić świadczenie urlopowe? Gminy są między młotem a kowadłem

14.09.2023 11:23

Gminy, które wypłaciły na świadczenia urlopowe nauczycieli więcej niż wyliczone przez MEiN 1 704,87 zł mogą się znaleźć między młotem a kowadłem. Między izbami obrachunkowym mówiącymi o dyscyplinie finansów a sądami pracy.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Nagroda specjalna dla nauczycieli. W październiku dostaną po 1125 zł

14.09.2023 6:10


Blisko 800 milionów złotych otrzymają nauczyciele w ramach jednorazowej nagrody specjalnej. Zgodnie z ustawą pieniądze powinny trafić do pedagogów przed 14 października. Tego dnia przypada 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, a także rozpoczyna się cisza wyborcza przed odbywającymi się dzień później wyborami parlamentarnymi. Pieniądze trafią zarówno do nauczycieli placówek publicznych, jak i prywatnych. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać nagrodę?

Źródło: biznes.interia.pl

Nauczyciele dostaną 1125 zł dodatku. Pieniądze wkrótce trafią na konta

11.09.2023 17:50

Nauczyciele dostaną nagrodę specjalną z okazji 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1125 zł brutto.

Źródło: www.pulshr.pl

Eksperci radzą nauczycielom: nie kupuje za bon pierwszego lepszego laptopa

08.09.2023 16:28

Wciąż istnieją pewne niewiadome dotyczące bonów na laptopy dla nauczycieli. Wiadomo natomiast, że bony o wartości 2,5 tys. zł nauczyciele będą mogli spożytkować na sprzęt o określonych wymaganiach. Eksperci radzą, aby dobrze zastanowić się nad zakupem.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Szkolnictwo zawodowe w poważnych tarapatach. Osiągnęło punkt krytyczny

07.09.2023 13:20

Problem nasila się z roku na rok. W tej chwili, oprócz nauczycieli zawodowych, widzimy coraz bardziej brak nauczycieli przedmiotów teoretycznych. Kadrowo znajdujemy się w punkcie krytycznym - mówi dr Krzysztof Osiński z Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami