Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Polska wydaje cudzoziemcom rekordową liczbę zezwoleń na pracę. Co to oznacza?

21.09.2023 6:11

W 2021 r. w Polsce wydano 504 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemcom. O tym, jak wielka to zmiana dla naszego kraju, świadczy fakt, w ciągu aż siedmiu lat między 2008 a 2014 r. wydano ich niemal połowę mniej niż właśnie we wspomnianym roku. W ciągu ostatnich ośmiu lat Polska otworzyła się na cudzoziemców spoza Unii Europejskiej jak nigdy wcześniej.

Źródło: businessinsider.com.pl

Ile płaci McDonald’s w Polsce, a ile w Niemczech? Różnica jest ogromna

21.09.2023 6:00


McDonald’s płaci w Polsce więcej niż wynosi minimalna krajowa, ale wciąż dużo mniej niż w Niemczech. Różnica w wynagrodzeniu pomiędzy naszymi krajami jest kolosalna - dysproporcję widać nawet jeśli pod uwagę weźmiemy wyższe koszty życia u naszego zachodniego sąsiada.

Źródło: biznes.interia.pl

Wystartowała II edycja Women’s Energy in Transition – Polish Edition

21.09.2023 5:35


Rozpoczęła się druga edycja Women’s Energy in Transition – Polish Edition! Dalkia Polska – spółka działająca w obszarze usług energetycznych – wraz z Politechniką Warszawską, Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Śląską, […]

Tagi: Polska
Źródło: raportcsr.pl

Nawet jeżeli będziemy mieli o 1/3 więcej celników, nie rozwiąże to wszystkich problemów

21.09.2023 1:01

Służba Celno-Skarbowa, podobnie jak inne służby mundurowe w Polsce, boryka się z brakami kadrowymi - i to pomimo regularnych naborów i sporego grona chętnych. Nie pomogły też zmiany z 2017 r., które tę, i tak niewystarczającą, liczbę funkcjonariuszy jeszcze bardziej ograniczyły.

Tagi: Polska
Źródło: www.pulshr.pl

Michał Probierz trenerem polskich piłkarzy. Lider na ciężkie czasy

20.09.2023 21:00

Michał Probierz zastąpi Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera polskiej kadry piłki nożnej. Zdaniem ekspertów ma dwa szczególne atuty, z których powinien skorzystać podczas zarządzania kadrą narodową.

Źródło: www.pulshr.pl

Raport: do 2028 roku popularność zyska pięć zawodów

20.09.2023 18:52

Raport: do 2028 roku popularność zyska pięć zawodów
Według danych z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) za 5, 10 czy 15 lat będziemy marzyć o zupełnie innych ścieżkach kariery niż obecnie. Jakie sa możliwe scenariusze przyszłości?

Źródło: www.infor.pl

Decyzja Prezesa UOKiK: Orange ma zwrócić klientom pieniądze. Zobacz za co i komu należy się zwrot! Kto będzie musiał wypełnić wniosek?

20.09.2023 18:52

Decyzja Prezesa UOKiK: Orange ma zwrócić klientom pieniądze. Zobacz za co i komu należy się zwrot! Kto będzie musiał wypełnić wniosek?
Orange Polska zwróci konsumentom opłaty za kontakt z infolinią & oraz za wizytę technika diagnozującego uszkodzenie (49 zł lub wielokrotność tej kwoty) - poinformował UOKiK w komunikacie. Prezes UOKiK zobowiązał do tego Orange Polska. Rzecznik Orange Polska Wojciech Jabczyński poinformował, że spółka wykona decyzję UOKiK, do czego zobowiązała się w wyniku dialogu z Urzędem. Zaznaczył też, że opłatę za połączenia z infoliniami Orange zniósł w marcu 2023 roku.

Źródło: www.infor.pl

Deloitte Audyt z zakazem działalności w Polsce. Echa współpracy z GetBackiem?

20.09.2023 17:45


Deloitte Audyt otrzymała decyzję Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego i podjęła kroki zmierzające do odwołania się od jej zasadności - przekazała Katarzyna Nowak z Deloitte Polska. "Rzeczpospolita" podała w środę, że Deloitte Audyt miała dostać trzyletni zakaz wykonywania badań sprawozdań finansowych.

Źródło: www.bankier.pl

To, jak Ukraińcy potraktowali Polskę, zaszkodzi polskim firmom

20.09.2023 15:30

Podejście firm do rekrutacji jest ostrożne, co nie oznacza, że odpływ pracowników z Ukrainy nie jest dla nich potencjalnym problemem. Nasi wschodni sąsiedzi korzystają z tego, że otworzyły się dla nich rynki Europy Zachodniej i Kanady – wskazuje Personnel Service.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami