Wiadomości z tagiem Pozwy  RSS
Uniwersytety europejskie to przyszłość i szansa dla polskich uczelni

15.06.2024 9:30

Co przemawia za uniwersytetami europejskimi? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele polskich uczelni, które je współtworzą. Główny argument to szybkie wejście na wyższy poziom organizacyjny, naukowy i badawczy.

Źródło: www.pulshr.pl

Księgi handlowe krok po kroku (3): Zasady rachunkowości - część I

13.06.2024 11:03

Zasady rachunkowości to fundamenty, które stanowią swoisty drogowskaz, zapewniając spójność, porównywalność i wiarygodność danych finansowych. Czas poznać zarówno podstawowe zasady rachunkowości jak i role, jakie mają do spełnienia.

Tagi: Handel, Pozwy
Źródło: www.podatki.biz

Przepisy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym do zmiany

07.06.2024 16:35

Polskie regulacje dotyczące pozwów grupowych zostaną dostosowane do unijnych wymogów - wynika ze skierowanego do Sejmu przez rząd projektu zmian w ustawie o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Jak przekonują projektodawcy, nowe rozwiązania powinny wzmocnić pozycję konsumentów. W praktyce upoważnione podmioty, w tym np. organizacje pozarządowe, będą mogły wytaczać pozwy grupowe przedsiębiorcom, którzy naruszają interesy konsumentów.

Źródło: www.podatki.biz

Już w niedzielę rusza Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”

05.06.2024 15:53


Promocja polskich naukowców i innowacyjnych osiągnięć, które wpływają na poziom życia i rozwój społeczeństwa, to jeden z głównych celów 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”. Dwudniowe wydarzenie, zorganizowane na terenie Politechniki […]

Tagi: Polska, Pozwy
Źródło: raportcsr.pl

Praca sezonowa na wakacje 2024. Gdzie można zarobić najwięcej?

25.05.2024 11:58


Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, więc wiele osób rozpoczyna już poszukiwania pracy sezonowej. Jak co roku, większą popularnością niż praca w Polsce, cieszy się wyjazd do pracy poza granice kraju. Gdzie warto pojechać do pracy sezonowej? Ile można zarobić w pracy wakacyjnej w 2024 roku?

Źródło: biznes.interia.pl

Czy najemca może pozwać wynajmującego o zbyt wysoki czynsz?

24.05.2024 9:51

Czy najemca może pozwać wynajmującego o zbyt wysoki czynsz?Pozew do sadu o zbyt wysoki czynsz jest jednym z uprawnień przysługujących lokatorom. W jakich sytuacjach można wnieść do sądu pismo?

Tagi: Pozwy, Czynsze
Źródło: www.infor.pl

Zabieg na twarz RF

17.05.2024 9:52

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Osoby pragnące zachować młody wygląd i pozbyć się drobnych niedoskonałości skóry coraz częściej decydują się na profesjonalne zabiegi. Jedną z cieszących się …

Źródło: www.polskibiznes.info

[23.05.2024] Szkolenie on-line: Obowiązek raportowania schematów podatkowych: zasady identyfikacji, procedura MDR, omówienie przykładowych schematów podatkowych oraz sporządzenie MDR-1 i MDR-3 na przykładach

17.05.2024 9:52

Odwieszenie obowiązku raportowania schematów podatkowych ze względu na odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego Covid-19, zmusiło podatników do raportowania zdarzeń spełniających przesłanki definicji schematu podatkowego. Pierwotne raportowanie schematu podatkowego, odbywa się na formularzu MDR-1. Należy jednak pamiętać, że każdy podatnik który dokonał jakiejkolwiek czynności związanej ze schematem podatkowym lub osiągnął korzyść podatkową z tego tytułu w okresie rozliczeniowym dla podatku, którego schemat dotyczy, ma obowiązek składania raportu na formularzu MDR-3. Co istotne, nawet w przypadku gdy podatnik nie zaraportował schematu na formularzu MDR-1, obowiązek złożenia MDR-3 istnieje niezależnie od tego. Raport MDR-3 składa się w terminie składania deklaracji podatkowej dla podatku, którego schemat dotyczy. Ponieważ większość schematów podatkowych identyfikowanych jest w podatkach dochodowych dla których termin składania deklaracji już się zbliża, przygotowaliśmy dla Państwa dedykowane szkolenie, w którym m.in. szczegółowo wyjaśnimy w jakich przypadkach oraz w jaki sposób należy złożyć raport MDR-3. Poza wiedzą merytoryczną proponujemy Państwu analizę przykładowego raportu MDR-3, jak również raportu MDR-1. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zadawania dowolnych pytań, bez ograniczeń czasowych, w dedykowanej ku temu sesji pytań.

Źródło: www.podatki.biz

Watykan ma poważny problem z pracownikami. "To sytuacja bez precedensu"

13.05.2024 12:10

Jak informuje Reuters, kilkudziesięciu pracowników Muzeów Watykańskich rozpoczęło oficjalny prawny spór dotyczący złych warunków pracy. To zgodnie z przekazem agencji sytuacja bez precedensu, która może doprowadzić do złożenia pozwu przeciwko administracji papieskiej.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami