Wiadomości z tagiem Praca zdalna  RSS
Praca zdalna jak delegowanie? ZUS zmienia podejście

20.09.2023 9:51

Organ rentowy potwierdza, że na podstawie unijnych przepisów ubezpieczeniowych można już uzyskać zaświadczenie A1 dla osoby pracującej online z innego kraju. To pozwoli firmom szerzej oferować taki benefit pracownikom.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Praca zdalna - praktyczny poradnik

14.09.2023 7:18

Praca zdalna to praca wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.  

Źródło: www.podatki.biz

Rząd wyprzedaje niepotrzebne biura, bo urzędnicy w większości pracują z domu

24.08.2023 20:14

Rząd Finlandii ogłosił zamiar sprzedaży nieruchomości publicznych. Może to doprowadzić do połączenia ministerstw i departamentów, nie pod względem funkcji, ale pod względem lokali. Powodem jest fakt, że tylko 1/3 urzędników wróciła z pracy zdalnej do biur.

Źródło: www.pulshr.pl

Firmom oferującym pracę zdalną łatwiej rekrutować pracowników

22.08.2023 15:21

Kierownictwa wielu firm wierzyły, że praca zdalna wpływa negatywnie na efektywność. Nawet dziś niektóre firmy zapowiadają, że będą wymagać częstszej obecności pracowników w biurze. Jak przekonuje Personnel Service, brak elastyczności może być szkodliwy dla przedsiębiorstwa.

Źródło: www.pulshr.pl

Praca zdalna hamuje kreatywność. Runął mit home office

18.08.2023 19:30

Praca zdalna na stałe wpisała się w organizację większości firm na świecie. Taka forma świadczenia obowiązku pracy miała wspierać kreatywność, a równocześnie pomagać pracownikom zachować odpowiedni work-life balance. Najnowsze badania zdają się jednak przeczyć mitowi, według którego home office poprawia produktywność w organizacji.

Źródło: businessinsider.com.pl

Słowo przeciwko słowu, czyli wypadki przy pracy zdalnej, które nie są wypadkami przy pracy

08.08.2023 1:01

Zgodnie z definicją wypadek przy pracy to "zdarzenie nagłe spowodowane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą". W przypadku pracy stacjonarnej sprawa wydaje się prosta (lub prostsza). Problemem są wypadki podczas pracy zdalnej.

Źródło: www.pulshr.pl

Wypadki podczas zdalnej pracy. W Polsce zmarło już kilkanaście osób

03.08.2023 14:45

Państwowa Inspekcja Pracy podaje informacje dotyczące wypadków podczas wykonywania pracy zdalnej od początku pandemii. Było ich niewiele, bo jedynie 23, jednak aż 17 osób poniosło śmierć. Nie każdy z nich można zakwalifikować jako "wypadek przy pracy".

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami