Wiadomości z tagiem Pracownicy  RSS
[05.12.2023] Szkolenie on-line: Delegowanie pracowników za granicę

30.11.2023 18:53

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z formami delegowania pracowników do pracy za granicą, uregulowaniami polskich i europejskich przepisów w tym zakresie, a także przygotowanie pracodawców do udzielenia pracownikom pomocy dotyczącej prawidłowego opodatkowania i oskładkowania uzyskanych przez nich dochodów. Szczegółowo przedstawione zostaną przepisy dotyczące koordynacji ubezpieczeń społecznych, dzięki czemu uczestnicy poznają praktyczne możliwości jak najbardziej optymalnego wykorzystania ich w praktyce.

Źródło: www.podatki.biz

[07.12.2023] Szkolenie on-line: Praktyczne aspekty sporządzania rachunku przepływów pieniężnych (Cash-flow)

30.11.2023 18:53

Szkolenie prezentuje zasady ujmowania operacji gospodarczych w rachunku przepływów pieniężnych. Przedstawiona zostanie problematyka przygotowania rachunku i kluczowych pozycji bilansu i rachunku zysków i strat wpływających na przepływy pieniężne. Materiał szkolenia uwzględnia wymogi wynikające ze Stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości nr 11 Rachunek przepływów pieniężnych.  Szkolenie skierowane jest do osób zarządzających, pracowników działów finansowo-księgowych, controlingu; zarówno do osób początkujących (mających niewielkie lub żadne doświadczenie w rachunkowości), jak i do tych, które posiadają już praktykę księgową, ale pragną pogłębić wiedzę w tej dziedzinie.

Źródło: www.podatki.biz

Problemy zdrowotne niepotwierdzone zaświadczeniem lekarskim nie zwolnią pracownika z nadgodzin

30.11.2023 18:51

Prowadzimy prace wykończeniowe w budynkach mieszkaniowych. Kilku pracowników odmawia pracy w godzinach nadliczbowych, powołując się na problemy zdrowotne albo zmęczenie. Nie przedstawiają jednak zaświadczeń o niemożności wykonywania pracy w nadgodzinach, a tylko kopie wykonywanych badań. Co możemy zrobić w tej sprawie? Praca ta jest niezbędna, żeby uniknąć kar umownych za niedotrzymanie terminu zakończenia prac.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Bony, paczki, premie świąteczne 2023. Dla kogo benefity i na jakich zasadach?

30.11.2023 18:51

W okresie przed świętami Bożego Narodzenia wiele firm decyduje się na przyznawanie dodatków świątecznych dla swoich pracowników. W Polsce istnieje kilka rodzajów benefitów, które mogą trafić do rąk pracowników w tym okresie. Niemniej, aby skorzystać z świątecznych bonów, paczek, premii i upominków, pracownicy muszą spełnić pewne warunki. Poniżej przedstawiamy przegląd najpopularniejszych bonusów na Boże Narodzenie 2023.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wypowiedzenie zamiast prezentu. Lawina zwolnień w bankach przed Świętami

30.11.2023 16:55

Pracownikom brytyjskich banków grożą zwolnienia w okresie przedświątecznym. Według związkowców to "haniebny moment".

Źródło: www.pulshr.pl

Refundacja szkieł też dla pracownika zdalnego z laptopem

30.11.2023 9:51

Jeśli wykonuje on pracę z jego użyciem przez co najmniej połowę czasu pracy, to pracodawca będzie musiał zwrócić koszty zakupu okularów lub soczewek kontaktowych. Skorzystają z tego także osoby zatrudnione na część etatu.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Posypią się pozwy niepełnoetatowców o nadgodziny

30.11.2023 9:51

Minął już ponad miesiąc od wyroku TSUE stwierdzającego, że pracownicy zatrudnieni na niepełny etat powinni dostawać dodatek za nadgodziny po przekroczeniu swojego wymiaru czasu pracy, a nie wymiaru obowiązującego pełnoetatowców. Pracodawcy, którzy jeszcze nie zweryfikowali umów podpisanych z takimi osobami, powinni się do tego zabrać jak najszybciej.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zadaniowy czas pracy. Na czym polega praca w systemie zadaniowym?

30.11.2023 6:40


Obecnie coraz częściej spotykanym sposobem rozliczenia w niektórych zawodach jest zadaniowy czas pracy. Dla wielu pracowników to wielki atut, ponieważ daje możliwość elastycznego zarządzania swoim czasem. Dowiedz się, kiedy można stosować zadaniowy czas pracy i jakiej formy porozumienia z pracodawcą to wymaga.

Źródło: biznes.interia.pl

Czy na L4 można złożyć wypowiedzenie? L4 a umowa o pracę

30.11.2023 6:30


Wiele osób nurtuje pytanie: czy można złożyć wypowiedzenie, przebywając na L4. Oczywiste jest, że pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę są chronieni przed zwolnieniem. Co w przypadku, gdy sami chcą się zwolnić? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Tagi: Pracownicy, L4
Źródło: biznes.interia.pl

Te podwyżki pensji nie wszystkim przypadną do gustu. Frustracja w firmach będzie narastać

30.11.2023 0:01

Rok 2024 będzie drugim z rzędu, w którym pracodawcy zmierzą się z podwójną podwyżką płacy minimalnej. Jak wpłynie to na oczekiwania finansowe pracowników, a także na ich zaangażowanie?

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami