Wiadomości z tagiem Prawo pracy  RSS
Odwołanie pracownika z urlopu. Pracownik nie ma prawa polemizować z pracodawcą w zakresie zasadności lub braku zasadności odwołania go z urlopu.

02.09.2023 18:52

Odwołanie pracownika z urlopu. Pracownik nie ma prawa polemizować z pracodawcą w zakresie zasadności lub braku zasadności odwołania go z urlopu.
Kiedy można odwołać pracownika z urlopu? Jak to zrobić? Jakie prawa ma pracownik, a jakie pracodawca? Odpowiedzi na te pytania udziela ekspert prawa pracy Sebastian Kryczka.&

Źródło: www.infor.pl

Spory dotyczące prawa pracy. Wkrótce ważne zmiany

23.08.2023 16:30

We wrześniu br. w życie wejdą nowe przepisy dotyczące sporów z zakresu prawa pracy. Zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego będą zobowiązywać do dalszego zatrudnienia pracownika w trakcie trwania sporu. Nowe regulacje wprowadzane są przy okazji nowelizacji dotyczącej emerytur pomostowych.

Źródło: www.podatki.biz

Upadłość pracodawcy. Jak pracownik może zadbać o swój interes?

21.08.2023 18:51

Upadłość pracodawcy. Jak pracownik może zadbać o swój interes?
Czy gdy pracodawca ogłasza upadłość pracownik jest chroniony prawem pracy? Co z kobietami w ciąży i osobami w wieku przedemerytalnym? Czy upadłość to zawsze likwidacja? Co z wierzytelnościami pracowniczymi?

Źródło: www.infor.pl

Urlop ojcowski i opiekuńczy. Co się zmieniło w prawie pracy w 2023 r.?

19.08.2023 18:51

Kolejny z cyklu artykułów poświęconych kwestii ostatnich zmian w Kodeksie Pracy związanych z uprawnieniami pracowników, w kwestiach rodzicielstwa został poświęcony urlopowi ojcowskiemu oraz novum w Kodeksie pracy - urlopowi opiekuńczemu.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Płaca minimalna 2024: Ile wyniesie na rękę, czyli netto?

11.08.2023 9:51

4242 zł brutto w pierwszej połowie 2024 roku i 4300 zł brutto w drugiej połowie 2024 roku będzie wynosiła kwota minimalnego wynagrodzenia w Polsce. Jednak na rękę pracownik dostanie o wiele mniej - nieco ponad 3200 złotych*. Przy współpracy ze specjalizującą się w prawie pracy Karoliną Niedzielską przygotowaliśmy przykładowe wyliczenia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Urlopy macierzyński i rodzicielski. Co się zmieniło w prawie pracy w 2023 roku?

30.07.2023 18:51

W bieżącym roku rząd wprowadził sporo zmian w Kodeksie pracy. To m.in. wydłużenie urlopu rodzicielskiego i przyznanie jego nieprzenoszalnej części każdemu z pracujących rodziców. Jakie są pozostałe zmiany w prawie pracy, szczególnie istotne dla pracowników, którzy są rodzicami?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

GSK z nowymi benefitami dla pracowników

27.07.2023 18:30

Firma farmaceutyczna GSK rozszerza swój program wsparcia pracowników i ich rodzin o dodatkowe, pełnopłatne urlopy rodzicielskie oraz urlop na opiekę nad chorym bliskim. Wymiar benefitów urlopowych wykracza poza rozwiązania wymagane polskim prawem pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Pierwszy dzień w pracy i od razu tragedia. Ciężko okaleczona 17-latka

06.07.2023 11:47

W Gołuchowie doszło do poważnego wypadku. Podczas pierwszego dnia pracy prawa ręka 17-latki została wciągnięta przez maszynę do kruszenia szkła. Strażacy przy użyciu hydraulicznego sprzętu i pił tarczowych ją uwolnili, jednak ręka została częściowo zmiażdżona.

Źródło: www.pulshr.pl

Senat zajmie się emeryturami pomostowymi oraz sporami pracowników i pracodawców

06.07.2023 11:42

Na ostatnim posiedzeniu Sejm przyjął zmiany w zakresie emerytur pomostowych oraz sporów z zakresu prawa pracy. Ustawa teraz trafi do Senatu, który ją rozpatrzy. Jak jednak wskazują prawnicy z Grant Thorntona, przepisy są jednostronne i nie uwzględniają interesu pracodawców.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami