Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Prezydent podpisał nowelizację. Będą zmiany w Karcie nauczyciela

24.03.2023 15:29

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Kodeks pracy. Dokument wprowadza do polskiego porządku prawnego przepisy zapewniające równowagę między życiem zawodowym a służbowym. Zmiany dotyczą również nauczycieli.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Równość płci w urzędzie. Warszawa wprowadza specjalny plan

23.03.2023 17:56

Prezydent Warszawy podpisał zarządzenie, dzięki któremu pracownicy urzędu zostaną objęci Planem równości płci. Przeprowadzone zostaną szkolenia i badania, a także zostanie opracowana polityka zarządzania różnorodnością.

Źródło: www.pulshr.pl

Będą zmiany w Karcie nauczyciela. To już przesądzone

20.03.2023 20:38

Do prezydenta Andrzeja Dudy trafiła ustawa nowelizująca Kodeks pracy, która wprowadza do polskiego porządku prawnego przepisy zapewniające równowagę między życiem zawodowym a służbowym. Te zmiany dotyczą również nauczycieli.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Zaradny... jak samorządowiec. Tak dorabiają prezydenci polskich miast

20.03.2023 13:17

Część prezydentów miast i burmistrzów dorabia do samorządowej pensji, a ich dodatkowe zarobki to nawet ponad 100 tys. zł rocznie. Najczęściej to posady w radach nadzorczych spółek komunalnych, a w przypadku samorządowców związanych z PiS – także w radach państwowych spółek.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Zmiany w Kodeksie pracy nie do końca korzystne? "Ojcowie nie będą decydować się na urlopy"

19.03.2023 7:00


Na rodziców dzieci już wkrótce czekają zmiany prawne w Kodeksie pracy. Nowelizacja Ustawy, która czeka na podpis prezydenta i wejdzie w życie najprawdopodobniej już tej wiosny, przyniesie m.in. dłuższe urlopy rodzicielskie, w tym 9 tygodni urlopu, którego nie będzie można przenieść na drugiego z rodziców. Ekspertki w rozmowie z Interią przewidują, że warunki, na których ojcowie mieliby przechodzić na urlopy mogą okazać się niewystarczające, co w praktyce niewiele pomoże w podziale obowiązków nad dzieckiem między obie osoby.

Źródło: biznes.interia.pl

Dodatkowy dzień wolny, zwrot kosztów przejazdu. Nowe prawo dla dawców krwi

19.03.2023 7:00


Honorowi Dawcy Krwi będą mieć na stałe zagwarantowane dwa dni płatnego urlopu po oddaniu krwi lub jej składników - wynika z dwóch ustaw, z których jedna - o Krajowej Sieci Onkologicznej - czeka tylko na podpis prezydenta. Druga, będąca nowelizacją ustawy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie, doprecyzowuje kwestie związane z płatnym zwolnieniem dla osób pracujących w systemie zmianowym, a także wprowadza zapisy o zwrocie kosztów przejazdu na miejsce zabiegu czy rekompensaty pieniężne w niektórych sytuacjach.

Źródło: biznes.interia.pl

Nakaz aresztowania Putina wydany. Międzynarodowy Trybunał Karny oskarża go o zbrodnie wojenne na Ukrainie

18.03.2023 9:51

Nakaz aresztowania Putina wydany. Międzynarodowy Trybunał Karny oskarża go o zbrodnie wojenne na Ukrainie
Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał 17 marca 2023 r. nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury, uznając, że są realne podstawy by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji. Siły Zbrojne Ukrainy zagwarantują dostarczenie Władimira Putina na ławę oskarżonych - oświadczył sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeksij Daniłow - komentując decyzję MTK.

Źródło: www.infor.pl

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie podpisana. Co się zmieni?

17.03.2023 9:52

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie podpisana. Co się zmieni?
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa wprowadza m. in. dodatkowe formy działań podejmowanych wobec osób stosujących przemoc domową.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami