Wiadomości z tagiem Projekty ustaw  RSS
Zmiany dla rolników. Oznaczanie graficzne składników pochodzących od owadów i gotowe strefy produkcji rolniczej. Propozycje Kukiz'15 i PiS

22.05.2024 18:51

Zmiany dla rolników. Oznaczanie graficzne składników pochodzących od owadów i gotowe strefy produkcji rolniczej. Propozycje Kukiz'15 i PiSW środę poseł Jarosław Sachajko z partii Kukiz’15 ogłosił trzy nowe projekty ustaw, które zostaną złożone przez klub PiS i koło Kukiz’15.

Źródło: www.infor.pl

Dziś Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie - co się wydarzy? Harmonogram obrad w dniach 24-25-26 kwietnia

24.04.2024 18:51

Dziś Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie - co się wydarzy? Harmonogram obrad w dniach 24-25-26 kwietniaDzisiaj, 24 kwietnia Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie. Jak będzie przebiegał plan obrad? Jakie projekty ustawa będą procedowane przez parlamentarzystów? Pełny harmonogram obrad Sejmu w dniach 24-25-26 kwietnia 2024 roku.

Źródło: www.infor.pl

Dziś Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie - co się wydarzy?

24.04.2024 9:51

Dziś Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie - co się wydarzy?Dzisiaj, 24 kwietnia Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie. Jak będzie przebiegał plan obrad? Jakie projekty ustawa będą procedowane przez parlamentarzystów?

Źródło: www.infor.pl

Zmiany w składce zdrowotnej na razie tylko na papierze. Biznes traci cierpliwość

16.04.2024 15:14

Przedsiębiorcy apelują o przyspieszenie pracy nad zmianami w zasadach naliczania składki zdrowotnej. - Obecnie poza ogłoszeniem propozycji nie pojawiły się projekty ustaw (...) Nie mamy czasu na tak długie oczekiwanie na zmiany – mówi Hanna Mojsiuk.

Źródło: www.pulshr.pl

Projekty ustaw. KSeF a koszty podatkowe w PIT i CIT

12.04.2024 11:04

Do 19 kwietnia 2024 r. trwają konsultacje projektu rozwiązań prawnych w zakresie obowiązkowego e-fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności dla podatników podatku od towarów i usług. Zgodnie z projektem zmiany obejmą także podatek dochodowy od osób fizycznych oraz od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodu. Mianowicie, podatnicy, którzy będą chcieli dokumentować fakturą określony koszt podatkowy, będą mogli to zrobić, jeśli faktura ta będzie spełniać wskazane w projektowanych przepisach przesłanki.

Źródło: www.podatki.biz

Projekty ustaw. Dodatkowe stawki PCC mają zniechęcić do flipowania mieszkań

05.04.2024 11:04

Zgodnie ze złożonym 23 marca 2024 r. przez posłów Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy projektem zmian w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych mają zostać wprowadzone trzy nowe stawki PCC dot. umowy sprzedaży lokali mieszkalnych, tj. 10% - w przypadku sprzedaży przed upływem roku od jego zakupu, 6% - w przypadku sprzedaży w okresie od roku, jednak przed upływem dwóch lat od jego zakupu oraz 4% - w przypadku sprzedaży w okresie od dwóch lat, jednak przed upływem trzech lat od jego zakupu.

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany w L4. Nowe prawo pogrzebie przedsiębiorców?

29.01.2024 18:51

Nowy rząd planuje wprowadzić szereg zmian związanych z pobieraniem przez Polaków zwolnień chorobowych. Choć proponowane projekty ustaw mają odciążyć pracodawców, w praktyce mogą okazać się dla nich tzw. niedźwiedzią przysługą. Na niepokojące aspekty związane z nowymi przepisami uwagę zwraca Mikołaj Zając, prezes polskiej firmy doradczej Conperio zajmującej się kompleksowo problematyką absencji chorobowych. Jednocześnie wskazuje kierunki, w których - jego zdaniem – powinny podążać zmiany.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

KPO. Co z projektami ustaw dotyczącymi tzw. kamieni milowych?

05.01.2024 18:51

KPO. Co z projektami ustaw dotyczącymi tzw. kamieni milowych?"Resort sprawiedliwości ma przygotowane dwa projekty ustaw, które są związane z wypełnieniem tzw. kamieni milowych i odblokowaniem środków z KPO, a także z innymi kwestiami kluczowymi w kontekście praworządności" - poinformował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar.

Źródło: www.infor.pl

Szykują się całodobowe kontrole kierowców. Inspekcja Transportu Drogowego będzie jak policja

05.12.2023 17:03

Inspekcja Transportu Drogowego zostanie przekształcona w służbę mundurową. Taki plan ma minister infrastruktury Alvin Gajadhur, który ogłosił, że zamierza przedłożyć Radzie Ministrów projekty ustaw zmieniające zasady funkcjonowania ITD.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami