Wiadomości z tagiem Rekruterzy  RSS
7 na 10 kandydatów jest skreślonych już na starcie. Oni nie mają szans na zdobycie pracy

18.07.2024 21:00

Rosnąca liczba kandydatów powinna cieszyć rekruterów. Tak się jednak nie dzieje. Wyzwaniem jest niedopasowanie kompetencyjne - 7 na 10 osób zostaje odrzuconych już na starcie, ponieważ nie spełnia kryteriów zawartych w ogłoszeniu.

Źródło: www.pulshr.pl

(sobota) Rekruterzy powinni informować kandydatów o swoich zaimkach. Tak zmienia się branża

21.06.2024 9:51

Firmy, które skutecznie prowadzą polityki równości i różnorodności, nie tylko budują lepsze relacje z kandydatami i pracownikami, lecz także mogą liczyć na większe zaangażowanie obu tych grup.

Źródło: www.pulshr.pl

Na TikToku pracy nie znajdziesz. Rekruterzy są gdzie indziej

05.06.2024 21:00

Rekrutacja za pomocą portali społecznościowych staje się coraz bardziej powszechną praktyką w branży HR. Ponad 75 proc. rekruterów regularnie korzysta z platform do informowania o dostępnych stanowiskach.

Źródło: www.pulshr.pl

Rekruterzy mają dość. Połowa myśli o zmianie pracy

17.05.2024 13:10

Badania “Zdrowie mentalne pracowników branży Human Resources 2024” wskazują na dość ważny problem dotykający pracujących w działach HR. 70 proc. rekruterów, HR i HRD doświadczyło stanu wypalenia zawodowego.

Źródło: www.pulshr.pl

Na rozmowie kwalifikacyjnej możesz usłyszeć "absurdalne" pytania. Nie mają sensu tylko z pozoru

11.05.2024 6:37


Poszukiwania pracy nierozłącznie wiążą się z koniecznością udziału w rozmowie rekrutacyjnej. Do takiej rozmowy warto się odpowiednio przygotować, by rekruter nie zaskoczył nas żadnym, nawet absurdalnym pytaniem. Jakie pytania zdają rekruterzy podczas rozmowy o pracę? Po co rekruterzy zadają "dziwne" pytania i jak na nie odpowiedzieć?

Źródło: biznes.interia.pl

Jakich błędów nie popełniać w CV? Rekruterzy zdradzają, co im najbardziej przeszkadza

17.04.2024 18:51

CV wygenerowane przez AI, częste zmiany pracy, złe formatowanie – popełnienie jednego z tych błędów w życiorysie może już na starcie przekreślić szanse na zatrudnienie. Na co jeszcze trzeba uważać przygotowując swój zawodowy życiorys?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami