Wiadomości z tagiem Rynek pracy  RSS
Staż nie tylko dla młodych. Rohlig SUUS z nowatorskim programem dla osób 50+

21.05.2024 16:22

Operator logistyczny Rohlig SUUS Logistics organizuje kolejną edycję programu stażowego LogiStaż. W tym roku do udziału zaproszeni są nie tylko studenci ostatnich lat. Inicjatywa kierowana jest również do osób dojrzałych, które chcą powrócić na rynek pracy lub się przebranżowić.

Źródło: www.pulshr.pl

Nowe przepisy dotyczące klasyfikacji zawodów i specjalności

20.05.2024 16:31

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmodyfikuje rozporządzenie ws. klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. Pakiet zmian obejmuje m.in. dodanie do klasyfikacji 10 nowych zawodów szkolnictwa branżowego. Nowelizacja rozporządzenia powinna wejść w życie z początkiem 2025 r.

Źródło: www.podatki.biz

Wreszcie coś się ruszyło, mamy mocne odbicie w rekrutacjach. Wzrosty nawet o 40 proc.

20.05.2024 14:19

Najnowsze dane napłynęły z rynku pracy - w kwietniu liczba ogłoszeń była tylko o 1 proc. niższa niż przed rokiem, choć jeszcze niedawno spadki przekraczały 20 proc. Czy to koniec kryzysu w rekrutacjach?

Źródło: www.pulshr.pl

Biznes nie może czekać na strategię migracyjną. Ludzie do pracy potrzebni są już teraz

20.05.2024 9:59

Migracje to z jednej strony problem i wyzwanie, a z drugiej szansa dla europejskich rynków pracy. Jakiej polityki migracyjnej potrzebujemy?

Źródło: www.pulshr.pl

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wskazuje, kiedy Polacy będą pracować krócej. "To już ten czas"

16.05.2024 19:10


Jedną z najczęściej omawianych w ostatnim czasie kwestii dotyczących zmian na polskim rynku pracy jest skrócenie tygodnia pracy. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Angieszka Dziemianowicz-Bąk niejednokrotnie podkreślała, że jest zwolenniczką tego pomysłu, choć jeszcze nie wiadomo, w jakiej formule miałby zostać wprowadzony. Podczas czwartkowego wystąpienia na kongresie Impact '24 szefowa resortu zdradziła, kiedy faktycznie może dojść do skrócenia tygodnia pracy.

Źródło: biznes.interia.pl

Rynek pracy nie rozpieszcza firm i uczelni. Demografia i niedoskonałe przepisy robią swoje

15.05.2024 14:45

Rynek pracy jest różnorodny - inaczej wygląda sytuacja w dużych miastach, inaczej w małych miejscowościach. Podobnie jest w przypadku grup pracowników - nie są one jednorodne i mają różne potrzeby.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami