Wiadomości z tagiem Rynek pracy  RSS
Mam II WJO ale nigdzie mnie nie chcą bo byłem NEET

24.03.2023 18:53

Zdobyłem uprawnienia na wózki widłowe kategorii II WJO ale i tak nigdzie mnie nie chcą bo przez kilka lat byłem NEET-em i na rynek pracy wszedłem w wieku 31 lat.
Pierwszą pracę znalazłem dopiero w wieku 31 lat i byłem zatrudniony tylko przez 10 miesięcy. Obecnie siódmy miesiąc jestem bez pracy. Najpierw przez pierwsze półtora miesiąca bezskutecznie szukałem pracy, potem czekałem na kurs na wózki widłowe z urzędu pracy, potem robiłem ten kurs i czekałem na odbiór uprawnień i dwa tygodnie przed odbioren karty UDT czyli pod koniec grudnia, zacząłem szukać pracy z wózkami widłowymi, w której przynajmniej formalnie nie jest wymagane doświadczenie.
Nawet jeśli w ogłoszeniu u góry jest w ramce napis ,,Doświadczenie nie jest wymagane'', a w tekście ogłoszenia nie ma nic wspomnianego o oczekiwanym doświadczeniu to i tak na rozmowie o pracę padają pytania ,,Jakie jest pana doświadczenie?'' oraz ,,Czy oprócz ostatniej pracy pracował pan gdzieś wcześniej?''.
Do wieku 24 lat studiowałem dziennie na wymagającym kierunku technicznym, którego nie byłem w stanie ukończyć. Brnąłem na siłę w kierunek, do którego nie miałem predyspozycji. W wieku 26 lat podjąłem naukę w szkole policealnej na kierunku technik informatyk. Zanim poszedłem do szkoły policealnej nie wiedziałem co ze sobą zrobić, czy spróbować z innym kierunkiem studiów czy moĹźe dać se spokój ze studiami i znaleźÄ‡ w szkołach policealnych jakiś kierunek, który da mi dobry zawód. Jako, Ĺźe przerabianie programu nauczania w szkołach (dwa razy zmieniałem szkołę policealnę bo w dwóch pierwszych grupa została rozwiązana bo za mało osób faktycznie chodziło na zajęcia) policealnych wyglądało jak wyglądało to nic się tam nie nauczyłem i nie byłem w stanie zdać części praktycznej Ĺźadnego egzaminu zawodowego. Ani w trakcie nauki ani przed nauką w szkole policealnej nigdzie nie pracowałem bo uwaĹźałem, Ĺźe doświadczenie w pracy nie mającej nic wspólnego z moim przyszłym zawodem do niczego mi się nie przyda w moim przyszłym zawodzie. Po za tym nie pracowałem bo nie musiałem (nie wyprowadziłem się, mieszkam z rodzicami). Po szkole policealnej widząc jaka to świetlana kariera mnie czeka nie mając zawodu, nie śpieszyło mi się z szukaniem pracy. W wieku trzydziestu lat niemrawo zacząłem się rozglądać za pracą.
Pod koniec 2020 r. napisałem CV i w styczniu 2021 r. zacząłem realnie szukać pracy i rozsyłać CV. Przez 5 miesięcy bezskutecznie szukałem pracy, po pięciu miesiącach wstrzymałem się z szukaniem pracy bo zapisałem się i czekałem na kurs na wózki widłowe, który nie dało się zorganizować w 2021 r. rzekomo z powodu powolnego naboru chętnych, a wg tego co się dowiedziałem w zeszłym roku od pani w urzędzie pracy to wtedy nie udało się zorganizować bo w lockdownie nie mogli znaleźÄ‡ firmy, która by się podjęła przeprowadzenia kursu. Na jesień 2021 r. powróciłem do szukania pracy i znalazłem pracę, w której pracowałem 10 miesięcy. Pewnie przyjęli mnie tylko dlatego, Ĺźe chętnych do pracy w systemie zmian 12-godzinnych nie mieli zbyt wielu.
Ci wszyscy rekruterzy / osoby decyzyjne u pracodawców to chyba myślą, Ĺźe nie pracowałem bo siedziałem albo unikałem pracy oraz Ĺźe pewnie w mojej pierwszej, a zarazem ostatniej pracy nie przedłuĹźyli mi umowy bo pewnie się obijałem albo chodziłem na lewe L4. Nie przedłuĹźyli mi bo nie spełniłem ich oczekiwań jakimi było za te pieniądze jakie płacili zapierdzielanie jak w Amazonie. A tak powaĹźniej to tam na dzieleniu paczek było coś takiego, Ĺźe były paczki z nieoznaczonym rejonem i trzeba było się nauczyć jaka ulica podlega pod jaki rejon, tych rejonów było 30-35, a w kaĹźdym ze 30-40 ulic, ja się tego nie uczyłem, Ĺźeby wrzucić taką paczkę do właściwego kontenera musiałem podejść i spytać się kogoś z doświadczonych pracowników co rzutowało na tempie mojej pracy.
W mojej aglomeracji, nie licząc magazynów hipermarketów meblowych i centra logistycznego sieci dyskontów spoĹźywczych gdzie sobota jest normalnym dniem roboczym, jedynym miejscem pracy z wózkami widłowymi formalnie bez wymaganego doświadczenia, do którego jeszcze nie aplikowałem jest firma portowa, stanowisko pracownik magazynowo-gospodarczy ale wg ogłoszenia to jest praca świątek, piątek czy niedziela, nawet w święta.
Myślę juĹź o tym Ĺźeby dać sobie spokój z szukaniem pracy z wózkiem widłowym i szukać pracy na zwykłego pracownika magazynowego albo na produkcji ale jeśli przed kursem na wózki widłowe półtora miesiąca bezskutecznie szukałem pracy to nawet po odpuszczeniu sobie wózka widłowego prawdopodobnie dalej będę bujał się miesiącami z szukaniem pracy tak jak w 2021 r., a teraz moĹźe być gorzej bo widząc moje CV rekruterzy i/lub osoby decyzyjne będą sądzić, Ĺźe w mojej jedynej jak dotąd pracy nie przedłuĹźyli mi umowy bo pewnie się obijałem albo chodziłem na lewe L4.
Zastanawiam się czy nie będę sfałszować historię zatrudnienia w swoim CV i powpisywać miejsca i stanowiska, na których w rzeczywistości nigdy nie pracowałem.

Źródło: forum.gazeta.pl

Starszy specjalista / Starsza specjalistka ds. compliance

24.03.2023 15:59

mBank S.A.
Od nas dostaniesz: Kartę sportową Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy Prywatną opiekę medyczną
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa, ul. Prosta 18
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Operator wytłaczarki / Pracownik produkcji ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego (m/f/d)

24.03.2023 14:04

GULIWER.de
Co nas wyróżnia: 23 lata na rynku Doskonała znajomość rynku pracy w całej Europie Twój profil kwalifikacyjny: 

Lokalizacja: Niemcy
Obszar zawodowy: Praca fizyczna

Źródło: www.praca.pl

4 kategorie pracowników. Dobrze mieć ich wszystkich w zespole

24.03.2023 13:45

Polski rynek pracy znalazł się w ciekawym punkcie - są na nim cztery pokolenia: baby boomers oraz generacje X, Y i Z. Różni ich wiek, wysokość wynagrodzeń, wykształcenie, kompetencje i podejście do pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Starsza Specjalistka / Starszy Specjalista ds. klienta dojrzałego w zakresie rozwijania produktów i usług

24.03.2023 13:15

mBank S.A.
Od nas dostaniesz: Kartę sportową Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

Doradca / Doradczyni ds. leasingu maszyn i urządzeń

24.03.2023 12:05

mBank S.A.
Od nas dostaniesz: Zatrudnienie w spółce mLeasing Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Bibliotekę Legimi Dostęp do kursów LinkedIn Learning
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

IT powoli wychodzi na prostą. Znowu przybywa ofert pracy dla programistów

23.03.2023 20:00

Jak podaje ManpowerGroup, od kwietnia do końca czerwca specjaliści branży IT będą mogli liczyć na więcej nowych ofert pracy niż w I kwartale tego roku. Czy to koniec problemów na rynku pracy w tym sektorze?

Źródło: www.pulshr.pl

Na rynku pracy cisza. To może być cisza przed burzą

23.03.2023 12:11

Z najnowszych danych GUS wynika, że w urzędach pracy w lutym tego roku zarejestrowanych było 864,8 tys. bezrobotnych. Jak przewidują ekonomiści, nic nie wskazuje na to, że rynek pracy zareaguje w bardziej wyraźny sposób na zbliżające się spowolnienie gospodarcze.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami