Wiadomości z tagiem Senat  RSS
Nie tylko bon senioralny. Co jeszcze trzeba zrobić dla osób starszych?

15.07.2024 18:51

Nie tylko bon senioralny. Co jeszcze trzeba zrobić dla osób starszych?Bon senioralny jest tylko jednym z elementów systemu opieki nad osobami starszymi. Niezbędna jest systemowa opieka nad seniorami. "Jest to największe wyzwanie opieki senioralnej w dobie starzejącego się społeczeństwa; jednym z jego wymiarów jest konieczność zapewniania seniorom opieki zdrowotnej" - wskazała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska na IX sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Tagi: Senat
Źródło: www.infor.pl

Czy każdy senior po 70-ce wjedzie bezkarnie swoim autem do Strefy Czystego Transportu w Warszawie? RPO ma wątpliwości

05.07.2024 18:51

Czy każdy senior po 70-ce wjedzie bezkarnie swoim autem do Strefy Czystego Transportu w Warszawie? RPO ma wątpliwościZakaz wjazdu do strefy czystego transportu nie obejmuje samochodu będącego najpóźniej od 31 grudnia 2023 r. własnością lub współwłasnością osoby fizycznej, która w 2023 r. ukończyła 70. rok życia.Tak wynika z uchwały Rady m. st. Warszawy z 7 grudnia 2023 r. w sprawie ustanowienia na terenie miasta stołecznego Warszawy Strefy Czystego Transportu. Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości odnośnie tego przepisu. Pyta, czy taka regulacja pozwala na wjazd do strefy czystego transportu samochodom wszystkich seniorów, którzy mają skończone 70 lat.

Źródło: www.infor.pl

Sens systemów kafeteryjnych na rynku pracy

02.07.2024 14:57

Systemy kafeteryjne w praktyce. Czy to rzeczywiście ma sens dla pracownika? Poszukując zatrudnienia, Polacy coraz częściej natrafiają na wynagrodzenie pozapłacowe. Brzmi zarazem intrygująco, jak i podejrzanie. Dlatego wiele osób podchodzi do tematu z dystansem. Czy...

Źródło: www.kariera24.info

Nowelizacja ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych uchwalona z poprawkami przez Sejm

28.06.2024 18:51

Nowelizacja ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych uchwalona z poprawkami przez SejmWyczekiwana i szeroko komentowana w środowisku artystycznym nowelizacja ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych została uchwalona z poprawkami przez Sejm. Nowelizacja wdraża do polskiego porządku prawnego dwie dyrektywy PE. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Źródło: www.infor.pl

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Wystarczy zamiar zgłosić wójtowi gminy, w której jest ujęty w spisie wyborców do 13 dnia przed dniem wyborów. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczego

14.06.2024 18:51

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Wystarczy zamiar zgłosić wójtowi gminy, w której jest ujęty w spisie wyborców do 13 dnia przed dniem wyborów. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczegoSejm przyjął w piątek nowelizację Kodeksu wyborczego, autorstwa KO, rozszerzającą uprawnienie do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, do Sejmu i Senatu oraz do Parlamentu Europejskiego na wszystkich wyborców.

Tagi: Senat, Sejm
Źródło: www.infor.pl

"Pozbawienie źródła zarobkowania, mobbing, pozbawienie awansu, nagrody czy premii – to działania odwetowe". Ochrona sygnalistów idzie do podpisu Prezydenta

14.06.2024 18:51

'Pozbawienie źródła zarobkowania, mobbing, pozbawienie awansu, nagrody czy premii – to działania odwetowe'. Ochrona sygnalistów idzie do podpisu PrezydentaW piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o ochronie sygnalistów. Te zmiany mają istotny wpływ na zakres ochrony sygnalistów w Polsce. O czym warto wiedzieć?

Źródło: www.infor.pl

330,07 zł miesięcznie dodatku dla seniora po ukończeniu 75 lat. Jak ubiegać się o tzw. dodatek pielęgnacyjny w 2024 r.

13.06.2024 18:51

330,07 zł miesięcznie dodatku dla seniora po ukończeniu 75 lat. Jak ubiegać się o tzw. dodatek pielęgnacyjny w 2024 r.Czy senior po ukończeniu 75 lat może uzyskać dodatek pielęgnacyjny? Kto wypłaca takie świadczenie i ile ono aktualnie wynosi? Odpowiadamy!

Tagi: Senat, Dodatki
Źródło: www.infor.pl

Ochrona sygnalistów w Polsce. Nie będzie zgłaszania naruszeń prawa pracy? Zamiast kompromisu kolejna rewolucja

10.06.2024 18:51

Ochrona sygnalistów w Polsce. Nie będzie zgłaszania naruszeń prawa pracy? Zamiast kompromisu kolejna rewolucjaZamiast kompromisu kolejna rewolucja–tak można podsumować prace Senatu nad projektem ustawy o ochronie sygnalistów. Wykreślenie prawa pracy z zakresu ustawy znajdzie swoich przeciwników i zwolenników, przy czym każdy z nich ma swoje argumenty. Niemniej prawo pracy należało zostawić w projekcie ustawy i skupić się na wysłuchaniu jednej i drugiej strony, co pozwoliłoby wypracować kompromis - piszą eksperci z CRIDO.

Źródło: www.infor.pl

20 lat Polski w UE z perspektywy nieruchomościowego rynku inwestycyjnego

10.06.2024 13:59

Komentarz ekspercki Piotra Mirowskiego, Senior Partnera, Dział Doradztwa Inwestycyjnego, Colliers.  WARSZAWA, 10 czerwca 2024 r. – Dwie dekady od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej były czasem dynamicznego rozwoju kraju i rynku nieruchomości komercyjnych, efektywnie wykorzystanym na profesjonalizację sektora. Nie stałoby się to bez udziału unijnych środków. Według danych Ministerstwa Finansów od 1 maja […]

Źródło: naszbiznes24.pl

Pracodawcy nie chcą prawa pracy w ustawie o sygnalistach. "To zadanie PIP"

07.06.2024 15:56

Prawo pracy, tak szeroko ujęte, nie pasuje do instytucji sygnalizowania naruszeń prawa (...) Dobrze się stało, że Senat wykreślił prawo pracy z tej procedury - uważa radca prawny i  dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan Robert Lisicki.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami