Wiadomości z tagiem Senat  RSS
Nowe przepisy o KRS. Kto będzie wybierał członków Rady? Sejm podjął już decyzję, czas na Senat

12.04.2024 18:51

Nowe przepisy o KRS. Kto będzie wybierał członków Rady? Sejm podjął już decyzję, czas na SenatW piątek Sejm przyjął zmienioną wersję ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Kluczowe zmiany dotyczą sposobu wyboru sędziowskich członków Rady. Teraz to sędziowie, a nie Sejm, będą wybierać członków Rady, co jest zmianą w stosunku do przepisów obowiązujących od 2018 roku.

Źródło: www.infor.pl

Bazarki wyborcze w social mediach. Rzekome ceny warzyw i owoców w dzień wyborów. Czy doprowadzą do likwidacji ciszy wyborczej?

06.04.2024 9:51

Bazarki wyborcze w social mediach. Rzekome ceny warzyw i owoców w dzień wyborów. Czy doprowadzą do likwidacji ciszy wyborczej?Członek Państwowej Komisji Wyborczej Ryszard Kalisz powiedział 5 kwietnia 2024 r. PAP, że celowe łamanie ciszy wyborczej jest niedopuszczalne, bez względu na to, czy w dobie internetu ma ona sens, czy nie. Trzeba się stosować do prawa, a prawo mówi, że cisza wyborcza jest aż do zamknięcia lokali wyborczych - podkreślił.

Tagi: Senat, Prawo
Źródło: www.infor.pl

Łucja Zaorska dołączyła do Flying Bisons i FDC

28.03.2024 17:29

Producentka Łucja Zaorska dołączyła do połączonego zespołu Flying Bisons i FDC, gdzie objęła nowo powstałe stanowisko senior digital producer & team lead.

Źródło: www.pulshr.pl

Sejm za poprawkami Senatu do ustawy ws. 2 mld zł dla Poczty Polskiej

20.03.2024 18:57


Sejm w środę poparł poprawki doprecyzowujące Senatu do noweli Prawa Pocztowego, przewidującej przekazanie 2,052 mld zł Poczcie Polskiej z tytułu dotacji na sfinansowanie obowiązku świadczenia usług powszechnych w 2024 i 2025 r. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Źródło: www.bankier.pl

Długoterminowe planowanie zatrudnienia straciło sens. "Żyjemy w czasach cyklicznych huraganów"

12.03.2024 20:00

Ubiegły rok to czas ostrożnych decyzji i wyhamowania inwestycji. Liczba ofert pracy była znacznie niższa niż rok wcześniej, a nowe rekrutacje wynikały bardziej z rotacji pracowników niż z rozwoju biznesu - wynika z najnowszego raportu Polskiego Forum HR.

Źródło: www.pulshr.pl

Głosowanie korespondencyjne w Polsce dla wszystkich wyborców. Będą zmiany w Kodeksie wyborczym

07.03.2024 18:51

Głosowanie korespondencyjne w Polsce dla wszystkich wyborców. Będą zmiany w Kodeksie wyborczymWszyscy wyborcy - w kraju i za granicą - będą mogli głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich, do Sejmu i Senatu oraz do Parlamentu Europejskiego - zakłada projekt nowelizacja Kodeksu wyborczego autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej. Wyborcy z niepełnosprawnością zagłosują korespondencyjnie także w wyborach samorządowych.

Tagi: Senat, Sejm
Źródło: www.infor.pl

Jacek Hryniuk prezesem Fundacji EY

05.03.2024 17:50

Stery Fundacji EY objął Jacek Hryniuk, senior partner w EY, który od wielu lat jest z nią blisko związany. 1 marca 2024 r. zastąpił w tej roli Renatę Hayder pełniącą funkcję prezeski przez 20 lat.

Tagi: Renty, Senat
Źródło: www.pulshr.pl

Dziś Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jakie wydarzenia zostały zaplanowane?

01.03.2024 9:51

Dziś Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jakie wydarzenia zostały zaplanowane?1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 9 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL - b. Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów przy ul. Rakowieckiej 37 rozpoczną się oficjalne uroczystości państwowe - Apel Pamięci oraz składanie kwiatów pod Ścianą Śmierci, z udziałem m.in. prezesa IPN Karola Nawrockiego oraz zastępcy szefa Kancelarii Senatu Jarosława Stolarczyka.

Tagi: Senat, PRL
Źródło: www.infor.pl

Co dziś w Sejmie online? Komisja śledcza - wybory kopertowe [13 lutego 2024 r. transmisja na żywo]

13.02.2024 9:51

Co dziś w Sejmie online? Komisja śledcza - wybory kopertowe [13 lutego 2024 r. transmisja na żywo]Komisja śledcza - wybory kopertowe [13 lutego 2024 r. transmisja na żywo]

Tagi: Senat, Sejm
Źródło: www.infor.pl

Wyzwania w zatrudnianiu cudzoziemców. W ostatnich dniach ogłoszono kilka zmian

12.02.2024 18:51

Przepisy o zatrudnianiu cudzoziemców zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nic dziwnego, że zagadnienie to spędza sen z powiek wielu pracodawcom, szczególnie tym, którzy zatrudniają lub planują zatrudnienie obcokrajowców.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami