Wiadomości z tagiem Smartfony  RSS
KSeF z nową aplikacją mobilną

11.06.2024 16:37

Resort finansów uruchomił wersję produkcyjną nowej Aplikacji Mobilnej KSeF. Aplikacja pozwala głównie na wystawianie na smartfonie podstawowych faktur w Krajowym Systemie e-Faktur oraz ich korekt. Sam obowiązek e-fakturowania w KSeF zostanie tymczasem wprowadzony z dużym opóźnieniem. Ministerstwo ustaliło termin wdrożenia obowiązkowego KSeF na 1 lutego 2026 r.

Źródło: www.podatki.biz

Smartfony od Google'a już w Polsce. Amerykański gigant otwiera sklep w kraju

08.05.2024 6:01


Amerykański gigant oficjalnie wchodzi nad Wisłę z własnymi urządzeniami i uruchamia sklep online – pisze środowa "Rzeczpospolita". Dodaje, że celem ruchu światowego potentata są dwucyfrowe udziały w rynku.

Źródło: www.bankier.pl

Jaki prezent na komunię w 2024 r.? Smartfon, smartwatch, komputer, dron, biżuteria, quad czy gotówka? Sprawdź, od których prezentów trzeba będzie zapłacić podatek.

10.04.2024 18:51

Jaki prezent na komunię w 2024 r.? Smartfon, smartwatch, komputer, dron, biżuteria, quad czy gotówka? Sprawdź, od których prezentów trzeba będzie zapłacić podatek.Smartfon, smartwatch, tablet, komputer, dron, biżuteria, rower, quad i gotówka – to nadal najpopularniejsze prezenty na pierwszą komunię. Od których z nich trzeba będzie zapłacić podatek?

Źródło: www.infor.pl

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel

14.03.2024 18:51

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatelW aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się dwa nowe dokumenty. Są to legitymacja radcy prawnego i legitymacja aplikanta radcowskiego. Kolejna grupa zawodowa ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w smartfonie.

Źródło: www.infor.pl

Zakaz używania smartfonów w placówkach oświatowych od 1 września 2024 r.? Jest apel o wprowadzenie tego zakazu

22.02.2024 9:51

Zakaz używania smartfonów w placówkach oświatowych od 1 września 2024 r.? Jest apel o wprowadzenie tego zakazuZakaz używania smartfonów w placówkach oświatowych od 1 września 2024 r.? Jest apel Instytutu Spraw Obywatelskich o wprowadzenie zakazu.

Tagi: Smartfony
Źródło: www.infor.pl

Xiaomi zaprezentowało samochód elektryczny. "Cena będzie trochę wyższa"

28.12.2023 16:00


Chiński producent smartfonów Xiaomi zaprezentował 28 grudnia swój pierwszy samochód elektryczny. Firma zaznaczyła, że w najbliższym czasie chce zostać jednym z pięciu największych producentów samochodów na świecie - informuje Reuters.

Źródło: www.bankier.pl

Amortyzacja telefonu komórkowego: 10 czy 20%?

02.11.2023 10:02

Spółka, jako leasingodawca (finansujący), zawiera z klientami (jako leasingobiorcami, korzystającymi) umowy leasingu (w rozumieniu art. 17a pkt 1 ustawy o CIT), na podstawie których oddaje do odpłatnego używania środki trwałe przez uzgodniony okres. Jednym z przedmiotów leasingu są telefony komórkowe (w tym smartfony). Jaką stawkę amortyzacyjną określoną w Wykazie stawek amortyzacyjnych należy stosować do stanowiących środki trwałe telefonów komórkowych?

Źródło: www.podatki.biz

Cyfrowy detoks dla młodzieży. Decyfryzacja – dla wszystkich [WYWIAD]

31.08.2023 9:52

Cyfrowy detoks dla młodzieży. Decyfryzacja – dla wszystkich [WYWIAD]
Przed erą smartfonów narzekano, że w szkołach jest głośno. Dziś niektórzy twierdzą, że jest zbyt cicho. Kiedy scrollujesz to nie biegasz, nie krzyczysz. Zauważalny jest większy spokój na przerwach i większy niepokój w głowie – przed zagrożeniami, jakie niosą z sobą nowe technologie ostrzega terapeuta uzależnień Daniel Dziewit. Remedium na cyfrowe uzależnienia może być cyfrowy detoks i decyfryzacja.

Źródło: www.infor.pl

15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Czy życie bez smartfonu jest możliwe?

14.07.2023 18:51

15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Czy życie bez smartfonu jest możliwe?
Czy jesteśmy w stanie spędzić chociaż jeden dzień bez korzystania ze swojego smartfona? Obchodzony 15 lipca Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego stawia młodych ludzi przed tym ważnym pytaniem.&

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami