Wiadomości z tagiem Studia  RSS
Szkolenie i kursy dla pracowników bez składek ZUS

28.11.2023 10:04

Wydatki poniesione na szkolenia, kursy, studia, konferencji itp., które zostaną przyznane konkretnym pracownikom zgodnie z art. 1033 Kodeksu pracy korzystają z wyłączenia z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne - tak stwierdził ZUS w interpretacji indywidualnej.

Źródło: www.podatki.biz

Jestem z pokolenia Z. Byłam zszokowana pracą od 9 do 17

16.11.2023 13:54

Jestem pracownicą z pokolenia Z, która właśnie ukończyła studia i zaczęła pierwszą pełnoetatową pracę. Uważa, że praca od godz. 9 do 17 jest naprawdę przygnębiająca

Źródło: businessinsider.com.pl

Egzamin z języka polskiego- co trzeba wiedzieć?

25.10.2023 19:09

Obcokrajowcy, którzy chcą rozpocząć studia w naszym kraju czy też uzyskać zatrudnienie, muszą wykazać się dobrą znajomością języka polskiego. Aby potwierdzić swój wysoki poziom znajomości języka, niezbędne jest zdobycie specjalnego certyfikatu. Gdzie można zdać...

Tagi: Wiedza, Studia
Źródło: www.kariera24.info

Możesz zostać menedżerem bez studiów. Ministerstwo Sprawiedliwości obniża standardy

24.10.2023 13:36

Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia Ministerstwa Sprawiedliwości, który obniża wymagania stawiane przyszłym pracownikom tego resortu. By zostać menedżerem usługi, protokolantem i starszym protokolantem sądowym, nie trzeba będzie mieć wyższego wykształcenia.

Źródło: www.pulshr.pl

Ogromne zainteresowanie studiami z zakresu cyberbezpieczeństwa

15.10.2023 13:06

ruszyły pierwsze w Polsce branżowe studia podyplomowe „Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym”. Studia przeznaczone są dla pracowników przedsiębiorstw kolejowych zrzeszonych w Związku Pracodawców Kolejowych. Inicjatorem przedsięwzięcia są Polskie Koleje Państwowe S.A.

Źródło: www.pulshr.pl

Przedsiębiorca na studiach. Co można wliczyć w koszty prowadzenia działalności?

11.10.2023 13:48

Czy wydatki związane ze studiami czy kursami językowymi mogą obniżyć podatek przedsiębiorcy? Tak, ale pod pewnymi warunkami i z odpowiednią dokumentacją.

Tagi: Studia
Źródło: www.pulshr.pl

(Nie)bezpieczny kredyt. Milionowe długi studentów medycyny

10.10.2023 9:51

Do tej pory prawie 1,8 tys. osób zaciągnęło kredyt na studia medyczne. Zostanie on umorzony po 10 latach pracy w polskiej ochronie zdrowia. Zasady anulowania długu niosą jednak za sobą duże ryzyko.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ubezpieczenie zdrowotne. Wszystko, o czym powinien wiedzieć student

03.10.2023 18:51

Ubezpieczenie zdrowotne. Wszystko, o czym powinien wiedzieć student
Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po zakończeniu wakacyjnej pracy? Upewnij się, że masz ubezpieczenie zdrowotne i prawo do bezpłatnego leczenia.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami