Wiadomości z tagiem Time  RSS
"Tatuażysta z Auschwitz". Powstaje serial na podstawie (niezbyt rzetelnej) powieści, która zarobiła miliony

03.02.2024 14:00


Książka "Tatuażysta z Auschwitz" autorstwa Heather Morris, nowozelandzkiej scenarzystki, która została pisarką, w samej Polsce zarobiła ponad 1,2 mln zł. Przez wiele tygodni była nr 1 na liście bestsellerów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że platforma SkyShowtime postanowiła przenieść historię na ekran. Z zaznaczeniem, że niewiele ma ona wspólnego z rzeczywistością, a co za tym idzie - czy powinno się ją rozpowszechniać?

Tagi: Banki, Time
Źródło: www.bankier.pl

Zakłady Łukoilu zmniejszyły produkcję po awarii sprzętu objętego sankcjami

15.01.2024 16:15


Rosyjski koncern Łukoil musiał zredukować o połowę produkcję benzyny wysokooktanowej w rafinerii w Niżnym Nowogrodzie po awarii zagranicznego sprzętu, którego nie można szybko zastąpić ze względu na zachodnie sankcje - podał w poniedziałek portal Moscow Times.

Tagi: Banki, Time
Źródło: www.bankier.pl

Zawrotna liczba upadłości firm w Belgii. Te sektory ucierpiały najbardziej

06.01.2024 16:00


Liczba upadłości firm w Belgii osiągnęła najwyższy poziom od 2017 roku - wynika z raportu firmy analitycznej GraydonCreditsafe, o którym pisze "Brussels Times". Z badania wynika, że w 2023 roku w Belgii zarejestrowano ogółem 10 771 upadłości, co oznacza wzrost o 9,65 proc. w porównaniu z rokiem 2022.

Źródło: www.bankier.pl

"NYT" pozwał OpenAI i Microsoft. Dziennik oczekuje gigantycznego odszkodowania

27.12.2023 19:19


Dziennik "New York Times" poinformował w środę, że złożył pozew przeciwko firmom OpenAI i Microsoft zarzucający im bezprawne wykorzystanie artykułów gazety do szkolenia swoich chatbotów, ChatGPT i Bing. Według dziennika, firmy wykorzystały miliony tekstów, naruszając prawa autorskie, tworząc na ich podstawie usługę, która konkuruje z gazetą. "NYT" domaga się miliardów dolarów odszkodowania.

Źródło: www.bankier.pl

"NYT": Rosja zarobiła miliardy dolarów na wycofaniu się zagranicznych firm

19.12.2023 1:24


Rosyjski budżet zarobił co najmniej 1,25 mld dol. na wycofywaniu się zagranicznych firm z Rosji, zaś aktywa koncernów są przejmowane za bezcen przez rosyjskich oligarchów powiązanych z Putinem - donosi "New York Times". Dziennik opisuje osobiste zaangażowanie Władimira Putina w przejmowanie, a czasem wręcz konfiskacie zagranicznych majątków.

Tagi: Firmy, Banki, Time
Źródło: www.bankier.pl

Polska uczelnia jedną z najlepszych szkół biznesowych w Europie

05.12.2023 13:12

Financial Times opublikował listę 90 najlepszych biznesowych szkół w Europie. Na szczycie zestawienia znalazła się francuska HEC Paris, a wśród wyróżnionych uczelni znajduje się także Akademia Leona Koźmińskiego.

Źródło: www.pulshr.pl

"Jeśli ktoś ma mnie szantażować reklamami, niech się pier....". Musk ostro do bojkotujących go firm

30.11.2023 0:25


Bojkot reklamodawców może zabić firmę - powiedział w środę właściciel platformy X Elon Musk w wywiadzie na konferencji "New York Timesa". Jednocześnie w niecenzuralnych słowach powiedział reklamodawcom, którzy go "szantażują", by odeszli. Przyznał jednocześnie, że błędem było zamieszczenie wpisu popierającego antysemickie teorie.

Tagi: Firmy, Banki, Time
Źródło: www.bankier.pl

W Chinach uratowano 1000 kotów, których mięso miało trafić do sprzedaży jako sześciokrotnie droższa baranina

26.10.2023 9:51

W Chinach uratowano 1000 kotów, których mięso miało trafić do sprzedaży jako sześciokrotnie droższa baranina
Grupa chińskich aktywistów zdołała z pomocą policji uratować przeszło tysiąc kotów, które miały trafić na stoły jako szaszłyki lub kiełbaski – podaje singapurski dziennik "The Straits Times". Nieuczciwi handlarze mieli sprzedawać mięso kotów, warte 9 juanów (5,2 PLN) za kg, jako baraninę lub wieprzowinę.

Źródło: www.infor.pl

Dwie polskie strefy ekonomiczne w czołówce światowego rankingu fDi Intelligence

14.10.2023 13:00


Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się na czwartym miejscu w tegorocznej edycji globalnego rankingu specjalnych stref ekonomicznych, przygotowanego przez ośrodek analityczny fDi Intelligence z grupy Financial Times. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamyka inna polska strefa - Łódzka SSE.

Źródło: www.bankier.pl

Kremlowski przewoźnik oferuje innym liniom wycofane samoloty. Niektóre mają 20 lat

30.09.2023 16:00


Rządowe przedsiębiorstwo Rossija obsługujące podróże rosyjskich oficjeli proponuje pasażerskim liniom lotniczym, by kupiły od niego samoloty Tu-214 przygotowane do spisania ze stanu; niektóre z tych maszyn mają ponad 20 lat - podał portal The Moscow Times.

Tagi: LOT, Banki, Time
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami