punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem UOKiK  RSS
Żabka chce podbić rumuński rynek. Jest zgoda tamtejszego UOKiK

01.03.2024 14:40


Grupa Żabka otrzymała zgodę rumuńskiego odpowiednika UOKiK-u na przejęcie większościowych udziałów DRIM Daniel Distributie, dystrybutora artykułów spożywczych na rynku rumuńskim - podała Żabka w komunikacie prasowym. Grupa spełniła tym samym wymogi regulacyjne i sfinalizowała transakcję.

Tagi: Banki, UOKiK
Źródło: www.bankier.pl

Polacy coraz częściej skarżą się na Netfliksa. UOKiK nie odpuszcza spółce

01.03.2024 10:45


Użytkownicy platformy Netflix wysyłają coraz więcej skarg do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Najczęściej żalą się na dodatkowe opłaty, które serwis pobiera przy współdzieleniu konta.

Tagi: Banki, UOKiK
Źródło: www.bankier.pl

Wódka w marketach za mniej niż 10 zł. UOKiK zawiadomił prokuraturę

29.02.2024 8:01


Trwa wojna cenowa pomiędzy najpopularniejszymi marketami w Polsce. Jednak niektóre promocje budzą spore kontrowersje. Jak podaje portal gazeta.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomił prokuraturę ws. niskiej ceny wódki w Biedronce, Lidlu oraz Kauflandzie.

Tagi: Lidl, Banki, UOKiK
Źródło: www.bankier.pl

UOKiK wziął na tapet OLX. Te praktyki sprzedażowe zostaną ukrócone

28.02.2024 18:51

UOKiK wziął na tapet OLX. Te praktyki sprzedażowe zostaną ukróconeKonsument robiący zakupy na OLX mógł ostatnio odnieść wrażenie, że praktyki sprzedażowe serwisu są nie do końca przejrzyste. Niejasności dotyczące zakresu pakietu ochronnego, brak informacji o możliwości zakupu produktu bez usługi serwisowej czy nieprecyzyjne sortowanie ofert od najtańszego produktu – te zarzuty od użytkowników skłoniły UOKiK do zajęcia się tematem.

Tagi: OLX, Zarzuty, UOKiK
Źródło: www.infor.pl

Ogromna kara za narzucanie ceny sprzedaży węgla. UOKiK dorzucił do pieca

28.02.2024 9:11


Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył blisko 2,5 mln zł kary na Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Atex - poinformował w środę Urząd. Według UOKiK, przedsiębiorca narzucał swoim partnerom handlowym ceny sprzedaży węgla; w efekcie nie mogli oni sprzedawać opału taniej.

Tagi: Banki, Kary, UOKiK
Źródło: www.bankier.pl

UOKiK wziął pod lupę OLX. Pakiet ochronny wcale nie chronił kupujących, serwis ma zwrócić pieniądze klientom

27.02.2024 9:52


UOKiK zakwestionował praktyki serwisu sprzedażowego OLX. Zarzuty urzędu dotyczą wprowadzania konsumentów w błąd co do zakresu pakietu ochronnego, nieudzielania informacji o tym, że produkt można kupić bez usługi serwisowej i mylącego sortowania ofert według najtańszych produktów - podał UOKiK w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

"Rolowanie pożyczek"? Te spółki zostały ukarane przez UOKiK

21.02.2024 13:11


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 10 mln zł na siedmiu pożyczkodawców i pośredników kredytu konsumenckiego z zaangażowane w "rolowanie" pożyczek, czyli naprzemienne udzielanie konsumentom pożyczek celem spłaty pierwotnego zadłużenia - poinformował w środę UOKiK.

Tagi: Banki, UOKiK
Źródło: www.bankier.pl

Kolejne przejęcie na rynku stacji paliw. UOKiK wydał warunkową zgodę

16.02.2024 11:44


Spółka Anwim - franczyzodawca sieci stacji benzynowych Moya może przejąć część mienia spółki Elbah II, właściciela stacji w woj. śląskim, pod warunkiem rozwiązania umowy z jednym z franczyzobiorców - poinformował w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Tagi: Banki, Umowy, UOKiK
Źródło: www.bankier.pl

UOKiK: Bank ma obowiązek zwrotu konsumentowi kwoty nieautoryzowanej transakcji płatniczej. 13 miesięcy na zgłoszenie. Postępowania wobec 6 banków

14.02.2024 18:51

UOKiK: Bank ma obowiązek zwrotu konsumentowi kwoty nieautoryzowanej transakcji płatniczej. 13 miesięcy na zgłoszenie. Postępowania wobec 6 bankówUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) poinformował 14 lutego 2024 r., że wszczął 6 postępowań wobec banków. Są to Alior Bank, Bank Handlowy, Bank Ochrony Środowiska, Pekao SA, PKO BP, Plus Bank. Postępowania dotyczą sposobu rozliczania się z konsumentem oraz odpowiedzi na reklamacje w przypadku nieautoryzowanych transakcji.

Źródło: www.infor.pl

Kolejne banki z zarzutami. UOKiK kwestionuje sposób rozliczania się z konsumentem oraz odpowiedzi na reklamacje

14.02.2024 18:51

Kolejne banki z zarzutami. UOKiK kwestionuje sposób rozliczania się z konsumentem oraz odpowiedzi na reklamacjeJest sześć kolejnych banków, u których UOKiK kwestionuje sposób rozliczania się z konsumentem oraz odpowiedzi na reklamacje w przypadku nieautoryzowanych transakcji. Postępowania w sprawie naruszenia przez banki zbiorowych interesów konsumentów mogą zakończyć się nałożeniem kary do 10 proc. obrotu przedsiębiorcy.

Tagi: Banki, Kary, UOKiK
Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami