Wiadomości z tagiem Ubezpieczenia  RSS
Przychody z pozarolniczej działalności. KRUS przypomina o ważnym terminie

25.05.2023 15:56

Już 31 maja br. upłynie termin złożenia zaświadczenia/oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok 2022 r. - przypomina Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wysokość tej kwoty wynosi za poprzedni rok 3723 zł.

Źródło: www.podatki.biz

Kilku pracodawców a zwolnienie chorobowe. Czy można pobierać więcej niż jeden zasiłek?

22.05.2023 9:51

Kilku pracodawców a zwolnienie chorobowe. Czy można pobierać więcej niż jeden zasiłek?
Czy można pobierać więcej niż jeden zasiłek chorobowy? Osoby podejmujące pracę w kilku miejscach, w razie choroby mogą liczyć na zasiłek z tytułu każdego zatrudnienia. Prawo do świadczeń związanych z chorobą przysługują z każdego tytułu podlegania ubezpieczeniu chorobowemu. Jak to wygląda w praktyce?&

Źródło: www.infor.pl

Do 22 maja roczne rozliczenie składki zdrowotnej

18.05.2023 13:00

Od 1 stycznia 2022 roku podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne ustalana jest w zależności od tego, jaki rodzaj pozarolniczej działalności prowadzi płatnik składek [1] oraz od tego, jaką formę opodatkowania stosuje do przychodów z tej działalności [2].  Każda osoba prowadząca pozarolniczą działalność, która opłaca składki na własne ubezpieczenia, w 2023 r. po raz pierwszy ma obowiązek złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Służy ono temu, aby ustalić składkę na ubezpieczenie zdrowotne za dany rok na podstawie przychodów/dochodów w nim osiągniętych. Składkę na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok przedsiębiorcy muszą rozliczyć w 2023 roku [2]. Płatnicy będą składać takie rozliczenie po raz pierwszy.

Źródło: www.podatki.biz

250 zł za dzień deszczu. Itaka wprowdza ubezpieczenie od pogody

18.05.2023 7:00


Kto nad polskim morzem spędził choć tydzień urlopu, ten się z tego ubezpieczenia nie śmieje, a przywita je z otwartymi rękami. Niestety na razie jest ono dostępne tylko dla wybierających się, o ironio, za granicę. Itaka jako pierwsza zdecydowała się wypłacać rekompensatę za każdy dzień wakacji z opadami. 

Źródło: www.bankier.pl

Przepisy ws. wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń zostaną znowelizowane

17.05.2023 16:38

Rozporządzenie dotyczące m.in. wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego zostanie dostosowane do zmian ustawowych - wynika z projektu przygotowanego w resorcie rodziny i polityki społecznej. Szykowane modyfikacje dotyczą przede wszystkim wybranych kodów tytułu ubezpieczenia.

Źródło: www.podatki.biz

Czy warto brać ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

17.05.2023 9:51

Czy warto brać ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?
Polisa na życie a kredyt hipoteczny – czy ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego jest obowiązkowe? Ubezpieczenie tego typu stanowi zabezpieczenie na wypadek, gdyby wskutek trudnej sytuacji życiowej oraz finansowej kredytobiorca nie był w stanie spłacić zobowiązania. Czy warto brać ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym? Jak to zrobić?&

Źródło: www.infor.pl

Manager ds. Administracyjnych

17.05.2023 8:24

API Market Sp. z o.o.
sporządzanie sprawozdań do GUS ubezpieczenia oraz likwidacja szkód rejestracja samochodów prowadzenie ewidencji
Lokalizacja: mazowieckie, Konstancin-Jeziorna
Obszar zawodowy: Logistyka / Dystrybucja

Źródło: www.praca.pl

Składki ZUS przedsiębiorcy pobierającego zasiłek macierzyński

15.05.2023 11:04

W sytuacji, gdy osoba prowadzi pozarolniczą działalność, w tym pozarolniczą działalność gospodarczą i jednocześnie spełnia warunki, do objęcia ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi z tytułu pobierania zasiłku macierzyńskiego, to wówczas nie będzie podlegała ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym i wypadkowemu z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej. Nie powstanie również dla przedsiębiorcy prawo do dobrowolnego podlegania ubezpieczeniu chorobowemu.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami