punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Ulgi  RSS
Zapadł przełomowy wyrok w sprawie składek ZUS

19.07.2024 13:55


Przedsiębiorcy, którym odmówiono skorzystania z ulgi Mały ZUS Plus dochodzą swoich praw. Zgodnie z intencją ustawodawcy przedsiębiorcy mieli korzystać z tego rozwiązania przez 36 miesięcy w ciągu 60 miesięcy. W praktyce wychodzi, że 36 miesięcy, ale w ciągu 6 lat. Przed następnym zgłoszeniem należy odczekać kolejne 3 lata. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił przyznał przedsiębiorcy prawo do płacenia niższych składek.

Tagi: ZUS, Ulgi, Banki, Prawo
Źródło: www.bankier.pl

Prawo do ulgi dla samotnego rodzica po rozwodzie

16.07.2024 11:05

Obecnie z niepokojem obserwuje się praktyki organów podatkowych, polegające na odmawianiu możliwości preferencyjnego rozliczenia się osobom rozwiedzionym, faktycznie samotnie wychowującym dziecko, gdy nie jest ono objęte systemem opieki naprzemiennej, ale utrzymuje kontakt z drugim rodzicem. Czy rozważane jest wprowadzenie zmian legislacyjnych w odniesieniu do wyłączenia, o którym mowa w art. 6 ustawy o PIT, dotyczącego sprawowania przez rodziców opieki naprzemiennej nad dzieckiem? - pyta posłanka w interpelacji do Ministra Finansów.

Tagi: Ustawy, PIT, Ulgi, Prawo
Źródło: www.podatki.biz

Sprzedaż domu przed 15 lutego a prawo do ulgi termomodernizacyjnej

12.07.2024 11:04

Przepisy nie uniemożliwiają podatnikowi wywiązania się z obowiązku podatkowego przed 15 lutego. Urząd skarbowy nie może odmówić podatnikowi przyjęcia jego deklaracji podatkowej nawet gdyby chciał to uczynić 2 stycznia. W takim przypadku US przyjmie datę 15 lutego jako datę wpływu zeznania (dla innych celów niż stosowanie ulgi), co samo w sobie nie wpłynie na warunek określony w art. 26h ust. 1 ustawy o PIT.

Źródło: www.podatki.biz

Wakacje od ZUS-u to nie tylko korzyści. Pułapki w przepisach

09.07.2024 5:02


Przedsiębiorca, który opłaca "Mały ZUS Plus" lub korzysta z preferencji, powinien zastanowić się nad zasadnością skorzystania z ulgi związanej z przepisami o wakacjach składkowych - informuje "Rzeczpospolita" we wtorkowym wydaniu.

Źródło: www.bankier.pl

Nowa ulga podatkowa na bezpieczeństwo? Doradcy podatkowi szykują projekt

05.07.2024 16:42

Środowisko doradców podatkowych pracuje nad propozycjami zmian w systemie podatkowym, które miałyby obejmować wprowadzenie nowej ulgi podatkowej na bezpieczeństwo. Na razie Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) analizuje wyniki przeprowadzonych ankiet, a następnie ma skierować do resortu finansów założenia projektu nowej preferencji.

Źródło: www.podatki.biz

Wakacje od ZUS-u również dla spółek, ale nie wszystkich. Tłumaczymy szczegóły nowych przepisów

02.07.2024 7:00


Z wakacji od ZUS-u skorzystają właściciele części spółek. W ich przypadku o przyznaniu zwolnienia będzie decydował wyłącznie limit przychodowy. Z kolei osoby przechodzące z „ulgi na start” na składki preferencyjne od listopada nie załapią się na wakacje. Tłumaczymy szczegóły nowych przepisów.

Źródło: www.bankier.pl

Już teraz zbieraj rachunki. Odliczysz zakup telefonu i koszt abonamentu. Organy podatkowe potwierdzają. Kto skorzysta?

28.06.2024 18:51

Już teraz zbieraj rachunki. Odliczysz zakup telefonu i koszt abonamentu. Organy podatkowe potwierdzają. Kto skorzysta?Ulga podatkowa na zakup telefonu i koszt abonamentu? Organy podatkowe potwierdzają taką możliwość. Rozwój nauki i techniki powoduje, że urządzenia, które dotychczas nie były wykorzystywane w rehabilitacji, obecnie ułatwiają czynności życiowe osób niepełnosprawnych i mogą być rozliczane w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Tagi: Ulgi, Rachunki
Źródło: www.infor.pl

Ulga podatkowa na zakup telefonu i koszt abonamentu? Organy podatkowe potwierdzają, że tak. Sprawdź, kto skorzysta.

25.06.2024 18:51

Ulga podatkowa na zakup telefonu i koszt abonamentu? Organy podatkowe potwierdzają, że tak. Sprawdź, kto skorzysta.Ulga podatkowa na zakup telefonu i koszt abonamentu? Organy podatkowe potwierdzają, że tak. Rozwój nauki i techniki powoduje, że urządzenia, które dotychczas nie były wykorzystywane w rehabilitacji, obecnie ułatwiają czynności życiowe osób niepełnosprawnych i mogą być rozliczane w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Tagi: Ulgi
Źródło: www.infor.pl

Paradoks: przepisy się nie zmieniły, a z roku na rok jest coraz trudniej o ulgę na dziecko

17.06.2024 12:49

Uzyskanie ulgi podatkowej na jedno dziecko staje się coraz bardziej skomplikowane. Z racji tego, że próg dochodowy, który upoważnia do skorzystania z niej nie było do lat zmieniany, coraz mniej rodzin może z niej skorzystać.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami