Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Odpowiedzialność za treści zamieszczane w internecie. Wdrożenie Aktu o usługach cyfrowych w Polsce (tzw. „Konstytucji internetu”)

01.03.2024 18:51

Odpowiedzialność za treści zamieszczane w internecie. Wdrożenie Aktu o usługach cyfrowych w Polsce (tzw. „Konstytucji internetu”)Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (Akt o usługach cyfrowych; DSA – Digital Service Act) jest pierwszą na świecie regulacją cyfrową, która nakłada na branżę cyfrową w Unii Europejskiej odpowiedzialność za treści zamieszczane na platformach internetowych. Regulacja ta wzmacnia pozycję użytkowników wobec dostawców usług.

Źródło: www.infor.pl

Rolnicy na ulicach Warszawy. "Tak źle jeszcze nie było" (ZDJĘCIA)

27.02.2024 14:01

Zamknąć granice! Stop niszczeniu polskiego rolnictwa! Zielony Ład nas zniszczy! Takie okrzyki słychać we wtorek w Warszawie. W stolicy trwa ogólnopolski protest rolników. Bierze w nim udział nawet kilkadziesiąt tysięcy rolników z całej Polski. Protestujący domagają się m.in. zablokowania handlu z Ukrainą. Sprzeciwiają się też prowadzonej przez Unię Europejską polityce Zielonego Ładu.

Źródło: www.pulshr.pl

Górnicy wjadą do Warszawy razem z rolnikami. "Trzeba skończyć z tym unijnym szaleństwem"

26.02.2024 20:00

"Marsz gwiaździsty" łączy rolników, górników, myśliwych, transportowców. Cel to m.in. sprzeciw przeciwko, jak mówi Bogusław Ziętek z Sierpnia 80, "szalonej polityce Unii Europejskiej". - Wiemy jak cenna jest pomoc z każdej strony - mówi o powodach dołącznenia do protestu.

Źródło: www.pulshr.pl

Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy? Padła konkretna propozycja

26.02.2024 13:46


Polskie prawo przewiduje 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Jednak związkowcy wskazują, że ta liczba mogłaby się zwiększyć o kolejne dwa dni. Chodzi tu o Wielki Piątek oraz Wigilię Bożego Narodzenia, które poprzedzają ważne dla polskiej kultury święta. Takie rozwiązanie miałoby być lekarstwem na fakt, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Unii Europejskiej.

Źródło: biznes.interia.pl

Czterodniowy tydzień pracy. Jak działa i kiedy będzie w Polsce?

24.02.2024 10:58


O czterodniowym tygodniu pracy mówi się już od kilku lat. I choć niektóre kraje Unii Europejskiej zdecydowały się na wprowadzenie krótszego tygodnia pracy, to w Polsce nadal brakuje co do tego zgodnego stanowiska. Wyniki badań w krajach, w których zdecydowano się wprowadzić skrócony tydzień pracy, mówią jednak same za siebie. Kiedy w Polsce zacznie obowiązywać czterodniowy tydzień pracy? Jakie ma korzyści?

Źródło: biznes.interia.pl

Unijna czarna lista rajów podatkowych będzie krótsza

21.02.2024 15:35

Z unijnego wykazu jurysdykcji niechętnych współpracy do celów podatkowych usunięte zostaną Bahamy, Belize, Seszele oraz Turks i Caicos. Jak tłumaczy w nowym komunikacie Rada Unii Europejskiej, jurysdykcje te zainicjowały odpowiednie działania mające na celu dostosowanie się do unijnych wymogów dotyczących polityki podatkowej. Obecnie tzw. czarna lista rajów podatkowych obejmuje łącznie 12 jurysdykcji.

Źródło: www.podatki.biz

Projekt rozporządzenia MRiRW: Stawki płatności w ramach schematów na rzecz klimatu i środowiska

21.02.2024 9:51

Projekt rozporządzenia MRiRW: Stawki płatności w ramach schematów na rzecz klimatu i środowiskaUnia Europejska zobowiązała państwa członkowskie do wsparcia planów strategicznych sporządzanych w ramach wspólnej polityki rolnej. Projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi określa stawki płatności w ramach schematów na rzecz klimatu i środowiska za 2023 r.

Źródło: www.infor.pl

Dyrektywa platformowa zatrzymana. "Odwróciliście się od milionów pracowników"

20.02.2024 6:30


Unijne porozumienie w sprawie pracowników platform dowozowych zostało zablokowane przez grupę państw członkowskich, wśród których znalazły się m.in.: Francja, Grecja oraz Szwecja. Unijna dyrektywa, nad którą prace w Brukseli trwają już od 2021 roku, ma poprawić warunki pracowników platform w całej Unii Europejskiej. Chodzi m.in. o dostawców Ubera, Glovo, a w Polsce również Pyszne.pl.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Kontakt z nami