Wiadomości z tagiem Urlopy  RSS
Pięć najlepszych sposobów na wykręcenie się od pracy. Nie polecamy żadnego z nich

12.04.2024 16:29

Na dworze coraz cieplej, zbliża się weekend majowy. Czas pomyśleć o wolnym. Okazuje się jednak, że nie wszyscy chcą wypisać wniosek o urlop. W sieci odżyły dyskusje na temat najlepszych wymówek, żeby nie iść do pracy. Padają też pytania o to, jak przekonać lekarza, by wypisał L4.

Tagi: Urlopy, L4
Źródło: www.pulshr.pl

Urlop, którego firma nie ma prawa przerwać. To trzy miesiące wolnego

11.04.2024 16:15

Kiedy dostępne dni urlopowe się skończą, a pracownik potrzebuje dodatkowego czasu wolnego, może poprosić o udzielenie bezpłatnego urlopu. Kiedy i na jakich zasadach może z niego skorzystać?

Źródło: www.pulshr.pl

Urlop z dzieckiem? Przygotuj się na te pytania. Tak działa Lex Kamilek. Nie odpowiesz, będziesz tłumaczył się Policji.

11.04.2024 9:51

Urlop z dzieckiem? Przygotuj się na te pytania. Tak działa Lex Kamilek. Nie odpowiesz, będziesz tłumaczył się Policji.Bądź gotowy na to, że w tym roku urlop zacznie się inaczej. Za sprawą Lex Kamilek. Zabierz dokument tożsamości dziecka i jasno wytłumacz, kim dla niego jesteś.

Źródło: www.infor.pl

Urlop na poszukiwanie nowej pracy. Kiedy przysługuje?

06.04.2024 9:51

Wiesz, że odchodzisz z pracy i musisz znaleźć nowe zatrudnienie? Na pewno będziesz musiał bądź musiała poświęcić na to trochę czasu. W pewnych sytuacjach pracodawca ma obowiązek udzielić ci z tego powodu urlop. W jakich konkretnie przypadkach? W jakim wymiarze czasowym?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Każdy pracownik może wziąć ten urlop, ale nie każdy wie jak. Pracodawca nie ma prawa odmówić

04.04.2024 17:33

Od roku polskie prawo przewiduje zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej. To efekt wprowadzenia unijnej dyrektywy work-life balance do polskiego prawa. Kiedy można z niego korzystać, komu przysługuje i jakie dokumenty należy złożyć?

Źródło: www.pulshr.pl

Weź urlop w tych dniach, a nie pożałujesz. Majówka będzie wyjątkowo długa

03.04.2024 6:20


Weekend majowy to dla wielu Polaków szansa na odpoczynek i namiastkę wakacyjnego urlopu. Choć na to, jaka będzie wówczas pogoda, nie mamy wpływu, to biorąc zaledwie kilka dni wolnego, możemy zapewnić sobie aż dziewięć dni przerwy od pracy.

Źródło: biznes.interia.pl

Jak obliczyć urlop dla nauczyciela pełniącego obowiązki dyrektora w placówce nieferyjnej? [Poradnia oświatowa]

29.03.2024 9:51

Czy dyrektor może zobowiązać nauczyciela do rozliczania godzin ponadwymiarowych innych nauczycieli? Czy nauczycielowi przebywającemu przez cały rok na urlopie bezpłatnym przysługują świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń społecznych? W jaki sposób należy obliczać termin przedawnienia roszczeń o zwrot dofinansowania studiów nauczyciela? Dlaczego dyrektor nie uwzględnia zaświadczenia wydanego przez innego lekarza medycyny pracy niż ten, który wynika ze skierowania wydanego nauczycielowi?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami