Wiadomości z tagiem Wiedza  RSS
Specjaliści ds. finansów nabierają na znaczeniu. Obowiązków jest dużo, ale opłaca się

08.04.2024 14:30

Zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji i uaktualnianie wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do zmian i wesprzeć umiejętnościami biznes, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery.

Źródło: www.pulshr.pl

Warunki stosowania stawki 0% dla WDT

08.04.2024 12:46

W poprzedniej lekcji wyjaśnialiśmy kwestie związane z momentem powstania obowiązku podatkowego w przypadku WDT. Dzisiaj porozmawiamy natomiast o stawce podatku przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towaru - która po spełnieniu pewnych warunków wynosi 0%. Co musimy wiedzieć, aby tę obniżoną stawkę zastosować?

Tagi: Wiedza
Źródło: www.podatki.biz

[16.04.2024] Szkolenie on-line: Obowiązek raportowania schematów podatkowych: zasady identyfikacji, procedura MDR, omówienie przykładowych schematów podatkowych oraz sporządzenie MDR-1 i MDR-3 na przykładach

08.04.2024 9:00

Odwieszenie obowiązku raportowania schematów podatkowych ze względu na odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego Covid-19, zmusiło podatników do raportowania zdarzeń spełniających przesłanki definicji schematu podatkowego. Pierwotne raportowanie schematu podatkowego, odbywa się na formularzu MDR-1. Należy jednak pamiętać, że każdy podatnik który dokonał jakiejkolwiek czynności związanej ze schematem podatkowym lub osiągnął korzyść podatkową z tego tytułu w okresie rozliczeniowym dla podatku, którego schemat dotyczy, ma obowiązek składania raportu na formularzu MDR-3. Co istotne, nawet w przypadku gdy podatnik nie zaraportował schematu na formularzu MDR-1, obowiązek złożenia MDR-3 istnieje niezależnie od tego. Raport MDR-3 składa się w terminie składania deklaracji podatkowej dla podatku, którego schemat dotyczy. Ponieważ większość schematów podatkowych identyfikowanych jest w podatkach dochodowych dla których termin składania deklaracji już się zbliża, przygotowaliśmy dla Państwa dedykowane szkolenie, w którym m.in. szczegółowo wyjaśnimy w jakich przypadkach oraz w jaki sposób należy złożyć raport MDR-3. Poza wiedzą merytoryczną proponujemy Państwu analizę przykładowego raportu MDR-3, jak również raportu MDR-1. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zadawania dowolnych pytań, bez ograniczeń czasowych, w dedykowanej ku temu sesji pytań.

Źródło: www.podatki.biz

Kleszcz na skórze. "Warto zachować się spokojnie i wiedzieć, co konkretnie należy zrobić"

06.04.2024 18:51

Kleszcz na skórze. 'Warto zachować się spokojnie i wiedzieć, co konkretnie należy zrobić'Jeżeli znajdziemy na skórze kleszcza, to nie wpadajmy w panikę. Warto zachować się spokojnie i wiedzieć, co konkretnie należy zrobić - powiedziała specjalistka chorób zakaźnych dr Małgorzata Dziedzic.

Tagi: Wiedza, Dzieci
Źródło: www.infor.pl

Kto otrzyma świadczenie „aktywni rodzice w pracy”? Program „Aktywny rodzic” (babciowe)

05.04.2024 9:51

Kto otrzyma świadczenie „aktywni rodzice w pracy”? Program „Aktywny rodzic” (babciowe)Świadczenie „aktywni rodzice w pracy” z programu „Aktywny rodzic” (babciowe) otrzymają aktywni zawodowo rodzice dziecka w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Świadczenie ma przysługiwać w wysokości 1500 zł miesięcznie przez okres 24 miesięcy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego nowego świadczenia?

Źródło: www.infor.pl

[09.04.2024] Szkolenie on-line: Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń

03.04.2024 18:53

Zapraszamy na szkolenie, którego celem jest zdobycie praktycznej wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do prawidłowego dostosowania i przygotowania księgowości fundacji i stowarzyszeń. Ponadto uczestnicy zapoznają się z zasadami sporządzania sprawozdań finansowych. Udoskonalą również wiedzę w zakresie księgowości fundacji i stowarzyszeń, w szczególności w zakresie sporządzania odpowiedniej dokumentacji księgowej, przygotowania polityki rachunkowości i zakładowego planu kont, księgowości, sprawozdawczości finansowej. 

Źródło: www.podatki.biz

Prace domowe: Nauczyciele nie wiedzą jak stosować definicje z rozporządzenia [1 kwietnia 2024 r.]

29.03.2024 9:51

Prace domowe: Nauczyciele nie wiedzą jak stosować definicje z rozporządzenia [1 kwietnia 2024 r.]Rozporządzenie wprowadza zakaz prac domowych dla młodszych uczniów. Jednocześnie dopuszcza - z ograniczeniami - zadawanie takich prac w klasach IV-VIII szkoły podstawowej.

Źródło: www.infor.pl

Słońce kosztuje więcej? Legoland wprowadza elastyczne ceny biletów i uzależnia je m.in. od pogody

28.03.2024 6:00


W weekend jest drożej - do takiego zróżnicowania cen biletów klienci się już przyzwyczaili, ale teraz okazuje się, że Legoland uzależni je także od pogody. "Dynamiczne ceny" w praktyce oznaczają, że za zwiedzanie podczas słonecznych dni zapłacimy więcej. 

Tagi: Banki, Wiedza
Źródło: www.bankier.pl

[08.04.2024] Szkolenie on-line: Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce w 2024 roku

26.03.2024 9:52

Zapraszamy na szkolenie, którego celem jest praktyczne przeprowadzenie przez cały proces zatrudnienia cudzoziemca: jego przyjazd i pobyt, podjęcie pracy (zezwolenie na pracę, procedury uproszczone), obowiązki podatkowe i ubezpieczeniowe. W szczególności przybliżone zostaną zasady zatrudniania uchodźców z Ukrainy. Udział w szkoleniu zapewni wiedzę i praktyczne porady dzięki którym zatrudnią Państwo cudzoziemca zgodnie z przepisami w możliwie najkrótszym czasie. Zapoznają się Państwo z planowanymi zmianami w zakresie powierzania pracy cudzoziemcom.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami