Wiadomości z tagiem Wielka Brytania  RSS
Dyson zwalnia pracowników. Firma pozbędzie się ponad 30 proc. załogi

10.07.2024 13:30

Znana z produkcji bezworkowych odkurzaczy brytyjska firma Dyson zapowiedziała spore cięcia zatrudnienia. Planuje rozstać się z aż jedną trzecią pracowników zatrudnionych w Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.pulshr.pl

Duży bank znika z Polski. 1600 osób zostanie bez pracy

20.06.2024 15:28

Jak informuje Reuters, do końca przyszłego roku bank NatWest planuje zakończyć swoją działalność w naszym kraju. W planie banku jest likwidacja 45 proc. obecnych stanowisk pracy w Polsce. Pozostała część ma być przeniesiona do Wielkiej Brytanii i Indii.

Źródło: www.pulshr.pl

Najbogatsza rodzina w Wielkiej Brytanii oskarżona o handel ludźmi. "Płacili więcej na psa"

20.06.2024 12:47


Czterech członków najbogatszej rodziny w Wielkiej Brytanii mierzy się z zarzutami, za które może trafić do więzienia. Szwajcarski wymiar sprawiedliwości oskarżył ich o handel ludźmi i wyzysk pracowników.

Źródło: www.bankier.pl

Brytyjski bank zniknie z Polski. Pracę straci tu 1600 osób

20.06.2024 9:26


Do końca przyszłego roku bank NatWest planuje zakończyć swoją działalność w naszym kraju. W planie jest likwidacja 45 proc. obecnych stanowisk pracy w Polsce, natomiast pozostała część ma być przeniesiona do Wielkiej Brytanii oraz Indii – poinformował Reuters.

Źródło: www.bankier.pl

Czy tak miało być? Brexit miał ograniczyć migrację, stało się na odwrót

07.06.2024 11:31

W 2022 roku do Wielkiej Brytanii przyjechało z zamiarem długoterminowego pobytu o 745 tys. osób więcej niż z niej wyjechało, co było najwyższym dodatnim saldem migracji od zakończenia II wojny światowej.

Źródło: www.pulshr.pl

Opóźnione koszty Brexitu. Ruszają, przekładane 5 razy, drogie kontrole żywności

18.04.2024 9:34


Wielka Brytania po czterech latach od Brexitu wznawia kontrole graniczne produktów rolnych z Unii Europejskiej. Wprowadzone zmiany uderzą po kieszeni brytyjskich importerów oraz wpłyną na czas transportu żywności do UK.

Źródło: www.bankier.pl

Rodzice księżnej Kate mają ogromne problemy finansowe. Stracili firmę i toną w długach

06.04.2024 7:00


Rodzina przyszłej królowej Wielkiej Brytanii ma ogromne problemy finansowe. W 2023 roku firma Middletonów została postawiona w stan upadłości. Było to konieczne, gdyż zalegała wierzycielom 2,6 mln funtów. Okazuje się, że w dalszym ciągu nie może spłacić swoich długów.

Źródło: www.bankier.pl

Browar w Leżajsku jednak uratowany. Zakład ma zagranicznego inwestora

05.04.2024 12:35


Grupa Żywiec podpisała warunkową umowę sprzedaży Browaru w Leżajsku spółce Mycofeast z Wielkiej Brytanii. Zakład zyskał inwestora, a wznowienie produkcji oznacza powstanie nowych miejsc pracy. Finalizacja transakcji wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, podkreśla wójt gminy Leżajsk.

Źródło: www.bankier.pl

3 państwa, do których najczęściej wyprowadzają się Polacy

19.03.2024 18:51

3 państwa, do których najczęściej wyprowadzają się PolacyDo jakich państw najczęściej wyprowadzają się Polacy? Coraz mniej osób wybiera Wielką Brytanię. Więcej jest wyprowadzek z Polski czy powrotów do kraju? Oto statystyki.

Źródło: www.infor.pl

Restauracje McDonald's na całym świecie z awarią. Wiele musiało zostać zamkniętych

15.03.2024 11:38


Wiele restauracji McDonald's na świecie zostało zamkniętych w piątek z powodu awarii systemu informatycznego - poinformowały szwedzkie media. Problemy techniczne zgłaszały lokale w wielu krajach, od Szwecji, Wielkiej Brytanii i Holandii po Nową Zelandię, Australię czy Chiny. Na razie przyczyna jest nieznana.  Obecnie wszystkie restauracje sieci pracują bez zakłóceń.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami