Wiadomości z tagiem Wojsko  RSS
Szkolenia rezerwistów w tym roku potrwają do 16 dni. Jest szansa, że wojsko zwróci za dojazd

06.06.2023 9:51

Rezerwiści, którzy zostaną zobowiązani do odbycia ćwiczeń wojskowych, otrzymają zwrot kosztów podróży. Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiada likwidację luki w przepisach, która obecnie to uniemożliwia

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wojsko nie zwraca rezerwistom kosztów dojazdu na ćwiczenia. Kto ma im zapłacić?

30.05.2023 14:00

Wojsko nie zwraca kosztów dojazdu do jednostek wojskowych żołnierzom pasywnej rezerwy, którzy są powoływani na ćwiczenia - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Z interwencją w tej sprawie zwraca się do szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

WAT startuje z nowym kierunkiem studiów dla specjalistów od łączności

29.05.2023 16:36

Wojskowa Akademia Techniczna wystartowała z nowym kierunkiem studiów wojskowych. Kierunek "technologie elektroniczne i telekomunikacyjne", przygotowuje do zawodu inżyniera-dowódcy w służbach technicznych łączności i informatyki.

Źródło: www.pulshr.pl

Asystent - Sekretarz

29.05.2023 10:03

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A.
Opis stanowiska: obsługa sekretariatu, zapewnienie właściwego przepływu informacji i obiegu dokumentów, obsługa
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Źródło: www.praca.pl

Wyższe zarobki, dodatkowy urlop. MON szuka żołnierzy wśród cywilnych pracowników

27.05.2023 12:45

Szef MON Mariusz Błaszczak zachęca cywilnych pracowników wojska, by zostawali żołnierzami. Podpisał w sobotę decyzję, która ma promować służbę wojskową. Jedna ze ścieżek przewiduje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 1000 zł oraz dodatkowy urlop.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zbieg prawa do świadczeń emerytalno-rentowych. Zasady zostaną zmienione?

26.05.2023 16:28

W Sejmie rozpoczęto prace nad obywatelskim projektem zmian w ustawie o emeryturach i rentach. Projektodawcy proponują wprowadzenie nowych reguł dotyczących zbiegu prawa do nabytej z tytułu bycia wdową/wdowcem renty rodzinnej, wojskowej renty rodzinnej, policyjnej renty rodzinnej lub renty rodzinnej z ubezpieczenia społecznego rolników z innymi świadczeniami emerytalno-rentowymi. Nowe regulacje miałyby być korzystne dla świadczeniobiorców i kosztować państwo ok. 13 mld zł rocznie.

Źródło: www.podatki.biz

Jak dostać się do wojska? Jakie zarobki na początek i jakie przywileje dla rekrutów?

30.04.2023 8:10


Od ubiegłego roku, dokładnie od 23 kwietnia 2022 roku, obowiązuje unowocześniony system rekrutacji. Z tego względu wszyscy, którzy chcą zasilić szeregi Wojska Polskiego, mają ułatwione zadanie. Jak wstąpić do armii? Ile można zarobić? Czy są dodatkowe przywileje? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Źródło: biznes.interia.pl

Służba Wywiadu Wojskowego

28.04.2023 9:51


Służba Wywiadu Wojskowego – służba specjalna właściwa w sprawach ochrony przed zagrożeniami zewnętrznymi dla obronności Państwa, bezpieczeństwa i zdolności bojowej Sił Zbrojnych RP oraz innych jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej.

Tagi: Wojsko
Źródło: www.infor.pl

Polskie uczelnie nie czekały na wojnę w Ukrainie. Od lat szkolą operatorów dronów

21.04.2023 11:58

Wojna w Ukrainie pokazała, jak ogromną rolę odgrywają na polu bitwy drony. Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie oraz Wojskowa Akademia Techniczna nie czekały na rozpoczęcie "mody" na drony. Od lat kształcą operatorów dronów.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami