Wiadomości z tagiem Zarzuty  RSS
Spory zbiorowe po nowemu. Zarzuty mają i pracodawcy, i związkowcy

12.07.2022 1:01

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozpoczęło prace nad zmianą przepisów o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Wśród związków zawodowych i przedstawicieli pracodawców nie ma jednomyślności w kwestii zaproponowanych rozwiązań.

Źródło: www.pulshr.pl

Pierwszy akt oskarżenia prokuratury europejskiej. Obejmuje trzy osoby i trzy firmy

29.06.2022 17:34


Prokuratura Europejska sporządziła pierwszy akt oskarżenia dotyczący Czech. Obejmuje on trzy osoby i trzy firmy. Zarzuty dotyczą domniemanego oszustwa związanego z unijnymi dotacjami, działania na szkodę interesów finansowych UE oraz pranie pieniędzy.

Źródło: www.bankier.pl

Tomasz Lis odpowiada na zarzuty o mobbing

24.06.2022 18:31

Znany dziennikarz Tomasz Lis został oskarżony o mobbing. Współpracowników miał poniżać, wyzywać, obrażać i znęcać się nad nimi psychicznie. - To zestaw półprawd, rozdmuchanych i poprzekręcanych - odpowiada były naczelny tygodnika "Newsweek".

Źródło: www.pulshr.pl

KAS rozbiła grupę, która wystawiła fikcyjne faktury za ponad 2 mld zł

10.06.2022 16:40

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która miała wystawiać fikcyjne faktury dotyczące sprzedaży paliw. Do tej pory zatrzymano 7 osób. Jak informuje KAS, grupa działała w latach 2015-2019 i w tym czasie wprowadziła do obrotu fikcyjne faktury za ponad 2 mld zł. Straty Skarbu Państwa szacuje się na minimum 387 mln zł. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. tzw. zbrodni fakturowej.

Źródło: www.podatki.biz

Praca zdalnie i na trzeźwo

25.05.2022 9:51

Firmy będą miały mało czasu na dostosowanie pracy na odległość do zmienionych przepisów. Zyskają za to wyraźną podstawę do kontrolowania trzeźwości zatrudnionych, ale muszą uważać na ewentualne zarzuty dyskryminacji

Tagi: Firmy, Zarzuty
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nowa tabela wynagrodzeń – lekarze i pielęgniarki na „nie”

27.04.2022 17:00


Zbyt niskie współczynniki, spłaszczenie siatki płac nieodzwierciedlające różnic w kwalifikacjach, a przede wszystkim brak wyodrębnionej puli pieniędzy na podwyżki – to podstawowe zarzuty lekarzy i pielęgniarek wobec zmienianej ustawy o minimalnych płacach w ochronie zdrowia.

Źródło: biznes.interia.pl

Kosztowna i kontrowersyjna Akademia Kopernikańska

26.04.2022 9:51

Dublowanie instytucji, tworzenie wyłomów w prawie, niedoszacowanie kosztów – to tylko niektóre zarzuty do propozycji utworzenia Akademii Kopernikańskiej.

Tagi: Zarzuty, PERN
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami