Wiadomości z tagiem Zarzuty  RSS
Utopił psa, bo ten bał się burzy

15.07.2024 18:51

Utopił psa, bo ten bał się burzy44-latek spod Ełku zabił swojego psa, bo zwierzę denerwowało się nadciągającą burzą. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Tagi: Zarzuty
Źródło: www.infor.pl

Uszkodzony bagaż? Opóźniony lot? Enter Air z zarzutami UOKiK-u

10.07.2024 10:48


Prezes UOKiK postawił zarzuty liniom lotniczym Enter Air, które - według UOKiK - wprowadzają konsumentów w błąd, a przez to mogą naruszać ich zbiorowe interesy - podał UOKiK w komunikacie prasowym.

Źródło: www.bankier.pl

Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystki

21.06.2024 18:51

Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystkiSąd Rejonowy w Hajnówce uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu. Postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia miejsca zdarzenia zostało umorzone z powodu przedawnienia orzekania.

Tagi: Zarzuty
Źródło: www.infor.pl

Zwolnienia nauczycieli. Jakie kryteria może wziąć pod uwagę dyrektor szkoły?

30.05.2024 9:51

Z powodu mniejszej liczby dzieci uczęszczających do szkoły zmuszeni byliśmy do dokonania zmian organizacyjnych. Z niektórymi nauczycielami rozwiązaliśmy stosunek pracy, niektórzy wnioskowali o przeniesienie w stan nieczynny. Jeden z nauczycieli objętych redukcją zarzucił dyrektorowi, że powinien zwolnić innego nauczyciela, bo ten ma nieco gorsze kwalifikacje od zwalnianego. Dyrektor, typując nauczycieli do zwolnienia, brał pod uwagę jednak różne kryteria, a kwalifikacje zawodowe były tylko jednym z nich. Czy dyrektor postąpił prawidłowo?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Mieli strzec prawa, ale je łamali? Audyt w Rządowym Centrum Legislacji szokuje

29.05.2024 16:03

Czystki kadrowe, martwe dusze na liście płac, wykorzystywanie samochodów i delegacji do celów prywatnych – lista zarzutów pod adresem byłego prezesa Rządowego Centrum Legislacji jest długa. Krzysztof Szczucki, który kandyduje do Europarlamentu uważa, że audyt nie był rzetelny.

Źródło: www.pulshr.pl

Polacy uwielbiają tę markę. Tanie ubrania mają powstawać w dramatycznych warunkach

14.05.2024 17:28


Podwykonawcy pracujący dla chińskiego giganta odzieżowego - Shein - mogą wykorzystywać pracowników - informuje CNN. Mowa tu o zmuszaniu do pracy po 75 godzin tygodniowo. Taki zarzut koncernowi postawiła szwajcarska fundacja, która już 2 lata temu alarmowała o powyższym problemie.

Źródło: biznes.interia.pl

Cena wprowadzająca w błąd i znikający rabat. UOKiK wszczął postępowania wobec Vectry i Multimedia Polska

14.05.2024 10:18


Prezes UOKiK wszczął postępowania wobec Vectry i Multimedia Polska. Spółkom grozi kara do 10 proc. rocznego obrotu. Zarzuty dotyczą sposobu prezentowania cen i pozbawiania konsumentów rabatu - poinformował Urząd w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Krytyka Lewicy: chcą zmian prawa pracy, a sami zatrudniają na zleceniach

06.05.2024 12:08

Lewica dąży do gruntownych zmian Kodeksu Pracy w zakresie przepisów stażowych oraz wymiaru etatu. Będący po drugiej stronie barykady przedsiębiorcy stawiają jej zarzuty o hipokryzję, twierdząc, że członkowie tej partii zatrudniają asystentów na umowach zleceniach.

Źródło: www.pulshr.pl

UOKiK postawił zarzuty spółce sprzedającej ekspresy do kawy

06.05.2024 11:52


Prezes UOKiK postawił zarzuty udziału w porozumieniu ograniczającym konkurencję spółce Jura Poland oraz osobie zarządzającej w spółce, która odpowiadała za politykę dystrybucyjną przedsiębiorcy - poinformował urząd w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami