punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem e-Commerce  RSS
E-commerce (8) Dropshipping - Koszty uzyskania przychodu. Wybór formy opodatkowania

17.07.2024 11:01

Wiesz już, jak ustalić podstawę opodatkowania i moment powstania przychodu w podatku PIT w przypadku dropshippingu. Czas przejść do kolejnego elementu kalkulacyjnego rozliczenia podatku, a mianowicie ustalenia kosztu uzyskania przychodów. Zajmiemy się w tym odcinku również kwestią wyboru formy opodatkowania.  

Źródło: www.podatki.biz

"Szybko, promocja już się kończy!" - tak manipulują nami e-sklepy. Większość z nich stosuje tzw. dark patterns

13.07.2024 13:00


Ponad 75 proc. z 642 zbadanych stron internetowych i aplikacji mobilnych e-commerce stosowało przynajmniej jedną z manipulacyjnych praktyk sprzedażowych (tzw. dark patterns) - takie wnioski płyną corocznego przeglądu takich stron przez Międzynarodową Sieć Ochrony Konsumentów, o czym poinformował UOKiK.

Źródło: www.bankier.pl

E-commerce (7) Dropshipping - Podstawa opodatkowania i moment powstania przychodu w PIT

12.07.2024 11:00

Podobnie jak w przypadku ustalania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym przy świadczeniu usług pośrednictwa i tu będziemy odnosić się do tych samych regulacji. Trzeba bowiem wskazać, że ustawa PIT nie zawiera żadnych odrębnych przepisów, które przewidywałby szczególny sposób ustalania podstawy opodatkowania przy prowadzeniu sprzedaży w oparciu o model logistyczny dropshippingu. Musimy zatem ponownie sięgnąć do zasad określonych w art. 14 ust. 1 ustawy PIT.

Źródło: www.podatki.biz

E-commerce i podatki (6) Dwa modele dropshippingu - różnice

10.07.2024 11:02

W kolejnej lekcji pozostajemy w obrębie modelu logistycznego, określanego mianem dropshippingu. Koncentrowaliśmy się uprzednio na modelu pośrednictwa, a obecnie analizie poddamy inną formę dropshippingu - w której pośrednik, będący polskim przedsiębiorcą, najpierw kupuje towar od hurtownika z zagranicznego kraju, a następnie odsprzedaje ten towar ostatecznemu nabywcy, będącemu konsumentem nieprowadzącym działalności gospodarczej.

Źródło: www.podatki.biz

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin

07.07.2024 9:00


Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie - w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział...

Źródło: www.bankier.pl

E-commerce i podatki (5) Dropshipping i VAT - Wprowadzenie

04.07.2024 11:02

Odpłatne świadczenie usług w postaci pośrednictwa handlowego stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Nie można jednak zapominać, że podatek VAT jest podatkiem terytorialnym, co oznacza, że opodatkowane są wyłącznie takie czynności których miejsce wykonywania znajduje się na terenie RP. Zasada ta dotyczy również usług, w związku z czym pierwszą czynnością, którą należy wykonać przy ustalaniu obowiązku podatkowego w ramach podatku VAT jest określenie miejsca świadczenia usługi.

Źródło: www.podatki.biz

E-commerce i podatki (4) Dropshipping - Wprowadzenie

24.06.2024 11:03

Intensywny rozwój zastosowań internetu pociągnął za sobą dynamiczny wzrost liczby ogólnoświatowych portali aukcyjnych, umożliwiających zakup oraz sprzedaż towarów z każdego zakątka świata. To powoduje, że coraz większa liczba podatników zaczyna zajmować się działalnością określaną mianem dropshippingu. Tego rodzaju aktywność gospodarcza opiera się na zbieraniu zamówień od klientów detalicznych, a następnie organizowaniu dostawy towaru od hurtownika, mającego najczęściej siedzibę w innym kraju.

Źródło: www.podatki.biz

E-commerce i podatki (3) - Działalność gospodarcza a sprzedaż prywatna na gruncie VAT

20.06.2024 11:00

Kwestia odróżnienia działalności gospodarczej od sprzedaży prywatnej w obrębie handlu internetowego nie jest sprawą oczywistą. Zarówno ustawa PIT, jak i ustawa VAT, wskazują jedynie na ogólne przesłanki wskazujące na wykonywanie działalności gospodarczej. Niestety są to przesłanki sformułowane bardzo ogólnie i nie odnajdziemy w przepisach żadnych precyzyjnych wyjaśnień co do sposobu ich interpretacji.

Źródło: www.podatki.biz

E-commerce i podatki (2) Działalność gospodarcza czy sprzedaż prywatna - Nie ilość ma znaczenie

17.06.2024 10:40

Spora rzesza osób wciąż wiąże fakt prowadzenia działalności gospodarczej z liczbą dokonywanych sprzedaży. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że ani art. 5a pkt 6 ustawy PIT, ani też żaden inny przepis ustawy, nie uzależnia kwalifikacji działalności gospodarczej od liczby dokonanych transakcji sprzedaży czy też ilości zbywanych przedmiotów.

Źródło: www.podatki.biz

Paweł Bilczyński dołącza do Salesupply Poland

17.06.2024 9:51

Paweł Bilczyński rozpoczął pracę w Salesupply Poland. Odpowiada tam za zbudowanie w Polsce usługi fulfillment dla e-commerce, skierowanej na handel transgraniczny

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami