Kariera  RSS
Pięć sposobów na to, by odzyskać nawet godzinę w ciągu dnia

Telefon bez przeglądarki internetowej, skrzynka mailowa otwierana tylko o określonych godzinach. Dzień, w którym obowiązki służbowe są nie mniej ważne niż sport i ugotowanie obiadu. Zamiast liczyć na dłuższy sen dzięki zmianie czasu, zmień swoje nawyki. Obiecujemy, że odzyskasz nawet godzinę w ciągu dnia, którą przeznaczysz na wypoczynek i przyjemności.

Tagi: Senat, Sport
Źródło: businessinsider.com.pl

Studia niepotrzebne. Tyle można zarobić po zawodówce. Króluje kilka profesji

Po ukończeniu szkoły zasadniczej albo specjalistycznego technikum można zarobić więcej niż z dyplomem magistra. Niektórzy otrzymują miesięczne pensje znacznie przekraczające krajową średnią.

Źródło: businessinsider.com.pl

Podpisałeś umowę o zakazie konkurencji? Sprawdź, czy na pewno jest ważna

Wielu pracodawców wymaga od pracowników podpisania umowy o zakazie konkurencji. Może on obowiązywać w trakcie trwania stosunku pracy a także po jego wygaśnięciu. Jeśli jednak zawarte w umowie klauzule są nieprecyzyjne, trudno będzie wyegzekwować jej realizację. Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy jest nieważna, jeśli nie określa wysokości należnego pracownikowi odszkodowania.

Źródło: businessinsider.com.pl

Jak zdobyć awans lub pracę swoich marzeń. "To jest twoje zadanie"

Jeśli wiesz, że jesteś dobry w pracy, ale z jakiegoś powodu szef nadal cię nie awansował - być może jest coś, co stoi na drodze twojej kariery. Jak się o tym przekonać? Aleksandra Cavoulacos i Kathryn Minshew, autorki książki "Nowe zasady pracy" ("The New Rules of Work") podkreślają, że w dzisiejszych czasach wiele zasad obowiązujących w pracy zmieniło się, a rozwój kariery w dużej mierze zależy od nas samych, nie od szefa.

Tagi: Prawo, Kariera
Źródło: businessinsider.com.pl

15 oznak świadczących o tym, że niedługo dostaniesz w pracy awans

Jeśli ciężko pracujesz na swój awans w pracy, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak rozpoznać, że zbliża się ten moment. Nagłe zaproszenia na spotkania, z których wcześniej byłeś wykluczony czy wspólne obiady z szefem mogą o tym świadczyć. Ale nie tylko.

Tagi: Prawo
Źródło: businessinsider.com.pl

19 rzeczy, które świadczą o tym, że twoja firma nie dba o ciebie

Nic innego jak właśnie poczucie braku docenienia jest najczęstszym powodem, dla którego ludzie chcą rzucić pracę. - Ludzie przyjeżdżają pracować za więcej niż wypłatę - mówi Lynn Taylor - trenerka przywództwa i autorka książki "Tame Your Terrible Office Tyrant". Jak podkreśla, ludzie chcą poczuć, że ich wkład ma znaczenie.

Źródło: businessinsider.com.pl

Polska czeka na pieniądze z KPO. Włosi je mają, ale nie ma komu pracować

We Włoszech brakuje 100 tys. pracowników do realizacji wielkich inwestycji zaplanowanych w tamtejszym Krajowym Planie Odbudowy - alarmują przedsiębiorcy. Z największym problemem braku rąk do pracy zmaga się budownictwo - podkreśla piątkowa prasa.

Źródło: businessinsider.com.pl

L4 przez telefon w pięć minut. To coraz poważniejszy problem

#zrodlo
Wystarczy chwila szukania, a później jeden telefon i L4 wypisane. Pracodawcy narzekają, że pandemia bardzo ułatwiła proceder wyłudzania zwolnień lekarskich. A że ZUS nie wyrabia się z kontrolami, to biorą się za to prywatne firmy.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zacznij dzień jak ludzie sukcesu. 8 prostych nawyków

Jeśli, tak jak ja, nie należysz do grona entuzjastów porannego wstawania, ten artykuł jest tym bardziej dla ciebie. Zapewne nie raz słyszałeś o ludziach sukcesu, którzy z powodzeniem łączą zarządzanie wielkimi spółkami z życiem rodzinnym, fitnessem i wyprowadzaniem psa w ramach relaksu. Jak osiągnąć sukces w karierze?

Źródło: businessinsider.com.pl

9 umiejętności, które pomogą ci awansować w pracy

Liczysz na awans? Każdy moment jest dobry do podjęcia kroków w tym kierunku. Na czym warto skupić się, by nasze starania zakończyły się sukcesem? Amerykański serwis okołorekrutacyjny Glassdoor zapytał o to szefów i menadżerów. Oto jakie umiejętności wskazali:

Źródło: businessinsider.com.pl

Kasa na stół i zmieniają pracę. Pracownicy fizyczni rozdają karty na rynku

85 proc. pracowników fizycznych jest skłonnych przyjąć nową ofertę zatrudnienia, jeśli pojawiłaby się w najbliższym czasie; 38 proc. aktywnie szuka pracy. Główną motywacją do zmiany byłoby wyższe wynagrodzenie.

Źródło: businessinsider.com.pl

Obowiązkowe testy na IQ podczas rozmów o pracę? "Mądrzy ludzie zostają najlepszymi pracownikami"

W ostatnich latach utrwaliło się przekonanie, że dla pracodawców cechy osobowości czy umiejętności społeczne kandydatów do pracy mają o wiele większe znaczenie niż ich poziom inteligencji. Podczas rozmów kwalifikacyjnych raczej nie przeprowadza się już testów IQ. Tymczasem naukowcy twierdzą, że to niekoniecznie dobry kierunek.

Źródło: businessinsider.com.pl

Osiem rzeczy, o których lepiej nie rozmawiać w pracy

W pracy, gdy mówimy o czymś głośno, powinniśmy o wiele bardziej niż zwykle zastanawiać się nad każdym słowem. Szczególnie gdy zabieramy głos na kontrowersyjny temat lub zdradzamy jakiś ważny aspekt naszego prywatnego życia. Niektóre sprawy powinniśmy zachować tylko dla siebie.

Tagi: Prawo
Źródło: businessinsider.com.pl

Rząd chce ułatwić pracę cudzoziemców w Polsce. Przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy, który ma być odpowiedzią na problem brak rąk na rynku pracy. Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach zakłada uproszczenie legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce.

Tagi: Ustawy
Źródło: businessinsider.com.pl

Oto najlepsze miejsca do pracy. Zwycięzca może zaskakiwać

DHL Express to najlepszy pracodawca na świecie - wynika z najnowszego rankingu Great Place to Work. Podium uzupełniają amerykańskie firmy: technologiczny gigant Cisco oraz jedna z największych sieci hotelowych na świecie - Hilton.

Tagi: Firmy
Źródło: businessinsider.com.pl

Praca zdalna w Kodeksie Pracy. Minister: prace są zaawansowane

Minister rodziny i polityki społecznej zapewnia, że proces prac nad wpisaniem pracy zdalnej do Kodeksu Pracy jest zaawansowany.

Źródło: businessinsider.com.pl

Coraz więcej "pracowników bumerangów". Odeszli z pracy w pandemii, teraz chcą wrócić

Rośnie liczba osób, które decydują się na zmianę pracy. Jedną z głównych przyczyn takiej (nierzadko zbyt pochopnej) decyzji jest poczucie wypalenia zawodowego. Jak się jednak okazuje, wielu pracowników po pewnym czasie postanawia wracać do swojego byłego pracodawcy. Przyjęcie takiej osoby z powrotem do pracy może wbrew pozorom przynieść danej firmie wymierne korzyści.

Źródło: businessinsider.com.pl

"Życzę powodzenia beze mnie!". 10 rzeczy, których nie powinieneś mówić ostatniego dnia pracy

Ostatni dzień w pracy. Od złożenia wypowiedzenia zdążyłeś już wypełnić wszelkie formalności, posprzątałeś biurko, domknąłeś sprawy i pożegnałeś się z bliższymi znajomymi. Wszystko wydaje się iść gładko. Jesteś zadowolony, że uda ci się odejść z klasą. Na kilka godzin przed ostatnim wyjściem z biura mówisz jednak coś, czego nie powinieneś nigdy wygłaszać.

Źródło: businessinsider.com.pl

Cztery sposoby na efektywne zarządzanie pracownikami z pokolenia Z

Dzisiejsi dwudziestolatkowie, którzy zaczynają wchodzić na rynek pracy, cechują się odmiennymi oczekiwaniami niż starsi wiekiem pracownicy. Menadżer, który chce skutecznie zarządzać zespołem, w którym pracują przedstawiciele pokolenia Z, powinien dbać o poczucie podmiotowości młodszych pracowników oraz być gotowym na dyskusję o zdrowiu psychicznym.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zmieniasz pracę? Oto trzy sygnały, które wskazują na to, że firma naprawdę dba o pracowników

Pocovidowe pobudzenie gospodarcze przyniosło powrót rynku pracownika. Coraz więcej osób poszukuje stawia konkretne warunki przyszłym pracodawcom. Szukają pracy w firmach cechujących się klarowną polityką i przejrzystymi oczekiwaniami, a w razie potrzeby oferującymi wsparcie mentalne.

Źródło: businessinsider.com.pl

Wypróbowałam trend z TikToka do walki z prokrastynacją. Trudno mi w to uwierzyć, ale zadziałał

Odkładasz wszystko na później, a w efekcie pracujesz po nocach? Prokrastynacja jest problemem milionów ludzi na całym świecie. Dziennikarka amerykańskiego Insidera sprawdziła metodę walki z prokrastynacją popularną na Tik Toku. Wyniki eksperymentu zaskoczyły.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zlecenie zamienią w etat. Inspekcja Pracy chce nowych przepisów

Inspektor zmieni kontrakt cywilnoprawny w umowę o pracę decyzją administracyjną. Takie rozwiązanie ma być zawarte w projekcie szerokiej nowelizacji ustawy o inspekcji, ale nie jest pewne, czy poprze ją Sejm - informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Tagi: Ustawy, Sejm
Źródło: businessinsider.com.pl

Nasza osobowość ma znaczenie w dobie pracy hybrydowej. Warto zadbać o odpowiednie warunki

Kiedy mamy do czynienia z pracą hybrydową, nagle okazuje się, że niektóre osoby mogą osiągać lepsze wyniki, gdy pracują zdalnie lub w biurze – zależnie od ich osobowości. Co może zrobić firma, aby zapewnić możliwie najlepsze warunki dla introwertyka przebywającego w biurze, i ekstrawertyka pracującego zdalnie?

Tagi: Firmy, Biuro, Prawo
Źródło: businessinsider.com.pl

Testowałam przypisywany Muskowi patent dzielenia dnia pracy na 5-minutowe sloty. Oto czego się nauczyłam

W Internecie pojawiła się teoria sugerująca, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie pracuje w pięciominutowych odstępach celem zwiększenia swojej efektywności. Chociaż okazało się to nieprawdą, to niektóre elementy tej techniki mogą pomóc w skuteczniejszym wykonywaniu codziennych obowiązków.

Tagi: LOT
Źródło: businessinsider.com.pl

Polacy chcą mieć wolne po Bożym Narodzeniu

Polacy nie chcą iść do pracy po Bożym Narodzeniu. 27 grudnia, czyli w święto upamiętniające wybuch powstania wielkopolskiego, wolą mieć jeszcze jeden dzień wolny – wynika z sondażu, który przytacza sobotni "Super Express".

Tagi: Prawo, Dzieci
Źródło: businessinsider.com.pl

Jak skutecznie oszczędzać, by wygodnie żyć i nie musieć pracować? 8 wskazówek od ludzi, którzy to zrobili

Zakończenie kariery zawodowej i przejście na emeryturę w wieku np. 40 lat jest możliwe, choć oczywiście zależy od realiów gospodarczych panujących w danym kraju, zarobków i wielu innych czynników.

Źródło: businessinsider.com.pl

Bycia interesującym można się nauczyć. Oto nawyki ciekawych ludzi

"Interesujący ludzie mają swoisty magnetyzm. Opowiadają niesamowite historie i prowadzą niezwykłe życia. Ale co czyni ich tak zajmującymi?" - pisze dr Travis Bradberry, psycholog i autor bestsellerowej książki "Inteligencja Emocjonalna 2.0" oraz założyciel TalentSmart, globalnego lidera w dostarczaniu firmom testów i treningów dotyczących inteligencji emocjonalnej.

Tagi: Firmy, Intel
Źródło: businessinsider.com.pl

Nigdy nie dzwoń i nie wysyłaj maili w poniedziałek rano - radzi słynny doradca finansowy

#zrodlo
John Spooner, doradca finansowy i autor kilkunastu książek uważa, że jedną z najgorszych rzeczy, jakie można robić w poniedziałek rano, jest dręczenie osób zapracowanych telefonami lub e-mailami. Jego zdaniem zdecydowanie lepiej poczekać do następnego dnia.

Tagi: Finanse
Źródło: businessinsider.com.pl

Brexit. Kolejnej branży brakuje pracowników. Rząd szuka rzeźników

Brytyjczycy zmagają się z kolejnymi skutkami brexitu. Po problemach z niedoborem kierowców, braki odczuwa także rynek mięsny. W efekcie rząd jest gotów wydać 800 tymczasowych wiz rzeźnikom z innych państw, by rozładować zatory na rynku i uniknąć masowego uboju zdrowych świń.

Źródło: businessinsider.com.pl

Sześć zdań, których nie powinno się nigdy mówić szefowi

Nie zawsze należy zgadzać się z własnym szefem. Trzeba jednak pamiętać, by w rozmowie nie używać pewnych sformułowań. Nieodpowiedni dobór słów mógłby sprawić, że cała relacja zawisłaby na włosku.

Źródło: businessinsider.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami