Pracodawcy  RSS
Mam Talent(y)! – czyli o talentach budowania relacji wg. Instytutu Gallupa


Mam Talent(y)! – czyli o talentach budowania relacji wg. Instytutu Gallupa Uwielbiasz przebywać wśród innych ludzi, a podczas współpracy w grupie czujesz się jak ryba w wodzie? Wczuwanie się w emocje innych ludzi i rozumienie ich perspektywy przychodzi Ci z… first appeared on .

Tagi: Firmy
Źródło: pracowniahr.com

Mam Talent(y)! – czyli o talentach wpływu wg. Instytutu Gallupa


Lubisz wywierać wpływ na innych i dobrze wychodzi Ci zachęcanie innych do swoich pomysłów? A może masz w sobie wewnętrzny dar przekonywania? W dzisiejszym artykule, drugiej w naszym cyklu publikacji o talentach Gallupa, skupimy się na grupie talentów budowania wpływu.… first appeared on .

Tagi: Firmy
Źródło: pracowniahr.com

Mam Talent(y)! – czyli wprowadzenie w tematykę talentów przydatnych w branży IT i HR


Ile razy w życiu usłyszałeś pytanie „Jaki masz talent?” Co wtedy odpowiadałeś? A może kiedykolwiek pomyślałeś sobie, że nie posiadasz żadnego talentu? Od wielu lat mamy możliwość oglądania programów rozrywkowych, w których udział biorą osoby o przeróżnych uzdolnieniach: gotowanie, śpiewanie,… first appeared on .

Tagi: Firmy
Źródło: pracowniahr.com

Praca w IT z perspektywy pracownika


Zarówno działy rekrutacji w dużych organizacjach, jak i działający w pojedynkę headhunterzy często zachodzą w głowę o to, jak zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracownika. W przypadku specjalisty od IT czy programowania jest to szczególnie istotne ze względu na niezmiennie… first appeared on .

Źródło: pracowniahr.com

Jak nie dostać zawału przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną?


Rozmowa kwalifikacyjna to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu każdego człowieka, tym bardziej dla kogoś, kto stara się o swoją pierwszą pracę. Stres może skutkować tym, że nie wypadamy na rozmowie tak dobrze, jakbyśmy sobie tego życzyli. Co więc… first appeared on .

Źródło: pracowniahr.com

Jak NIE pisać CV


Wysłałeś kiedyś CV, na które nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi? Zastanawiałeś się dlaczego tak się stało? Czy może było w nim coś, co nie powinno się tam znaleźć? Jak właściwie powinno wyglądać dobre CV? Przyjrzyjmy się kilku aspektom, które zwiększą Twoje… first appeared on .

Tagi: Firmy, CV
Źródło: pracowniahr.com

CZYTAJMY UVAŻNIE – czyli kilka #protips dla rekruterów


W pracy rekrutera codziennie mamy do czynienia z dziesiątkami CV. Kandydaci albo aplikują na nasze oferty, albo po krótkiej rozmowie decydują się wysłać nam swój „bieg życia” i w ten sposób rozpoczynają swoją przygodę w procesie rekrutacyjnym. I tutaj pojawiamy… first appeared on .

Źródło: pracowniahr.com

Zwinne zarządzanie – artykuł Joli Spodzieja dla czasopisma Personel Plus (04/2017)


Pisząc o innowacyjności, posłużę się przykładem międzynarodowej firmy, której daleko do korporacji. Holenderska spółka z lekką strukturą, mająca niecałą dekadę, której załoga w czterech krajach liczy blisko 100 osób. Dział R&D znajduje się w Polsce i składa się z deweloperów.… first appeared on .

Tagi: Firmy
Źródło: pracowniahr.com

Onboarding pracownika – czy naprawdę potrzebny?


„Miłość od pierwszego wejrzenia” – któż z nas nie zna tego powiedzenia? Albo „liczy się pierwsze wrażenie”? Jednak nie o randkach, a o onboardingu chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Trochę niedoceniany, trochę traktowany po macoszemu, a przecież można… first appeared on .

Źródło: pracowniahr.com

Goodbye kandydacie, czyli o czym warto pamiętać po zakończonej rekrutacji?


Wyobraźmy sobie taką sytuację. Jesteś rekruterem lub właścicielem firmy, który właśnie prowadzi proces rekrutacyjny. Chcesz znaleźć nowego pracownika, który zasili Twoją firmę o nową dawkę energii i pomysłów. CV spływają, wybierasz kilku najlepszych, których zapraszasz na rozmowę rekrutacyjną. Wiesz już,… first appeared on .

Źródło: pracowniahr.com

reklama
Polecamy
reklama
Kontakt z nami