Wiadomości z tagiem VAT  RSS
Podatki 2024: Podstawowy termin zwrotu VAT zostanie skrócony do 40 dni

24.03.2023 15:43

Podstawowy termin zwrotu podatku VAT ma zostać skrócony o jedną trzecią (z 60 do 40 dni) - wynika z projektu nowelizacji resortu finansów, który przewiduje wprowadzenie 1 lipca 2024 r. obowiązku e-fakturowania i korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Ministerstwo Finansów wskazuje, że dzięki nowemu systemowi można będzie usprawnić i przyspieszyć weryfikację zasadności zwrotów.

Tagi: VAT
Źródło: www.podatki.biz

Przychody z najmu prywatnego a limit zwolnienia z VAT przedsiębiorcy jednoosobowego

24.03.2023 10:03

Analizując kwestię wpływu przychodów z najmu na limit obrotów, które uprawniają do wyboru zwolnienia z podatku, należy przede wszystkim podkreślić, że podmiot świadczący usługi najmu w świetle ustawy o VAT zawsze jest podatnikiem tego podatku.

Źródło: www.podatki.biz

VAT: Zakup towaru z zagranicy przez podatnika nie będącego podatnikiem czynnym

24.03.2023 10:00

Zakup towarów z innego kraju UE stanowi podlegającą opodatkowaniu VAT czynność, która określana jest w ustawie o VAT jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT).

Tagi: Ustawy, VAT
Źródło: www.podatki.biz

Małżeństwa zarobią więcej na wynajmie? Duże zmiany podatkowe na sejmowej komisji

23.03.2023 16:12


W czwartek Komisja Finansów Publicznych przyjęła poprawki do nowelizacji ustawy o VAT dotyczące m.in. podatku PIT oraz ryczałtu od najmu. Zgodnie z poprawką, małżeństwa będą korzystać z podwyższonego limitu przychodów z najmu, powyżej którego płaci się podwyższoną stawkę.

Tagi: Ustawy, VAT, PIT, Banki, Sejm
Źródło: www.bankier.pl

Księgowa / Księgowy

23.03.2023 14:22

Tg plus sp. z o.o.
Poszukiwane kompetencje: doświadczenie na stanowisku księgowej/księgowego min 2 lata znajomość przepisów podatkowych CIT i VAT w zakresie
Lokalizacja: mazowieckie, Opacz-Kolonia
Obszar zawodowy: Księgowość / Audyt / Podatki

Tagi: VAT, CIT, Audyt
Źródło: www.praca.pl

Dodatkowy zapis na fakturze nie wpłynie na odliczenie VAT

23.03.2023 10:02

Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług nie uzależniają prawa podatnika do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od umieszczania stosownych "dopisków" na fakturach. Ustawodawca bowiem przewidział sytuacje, których wystąpienie wyłącza możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, które zostały wskazane w art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług.

Źródło: www.podatki.biz

Likwidacja działalności - zwrot nadwyżki VAT

23.03.2023 8:56

W przypadku likwidacji działalności może powstać sytuacja, że przedsiębiorca na dzień sporządzenia spisu z natury będzie miał niezakończone rozliczenia w podatku VAT - i to fiskus będzie zobowiązany do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. 

Tagi: VAT, Fiskus
Źródło: www.podatki.biz

Reporting Specialist (Customer Analytics Team)

22.03.2023 11:55

Coloplast Business Centre Sp z o.o.
Coloplast develops products and services that make life easier for people with very personal and private medical conditions. In
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Szczecin
Obszar zawodowy: Doradztwo / Konsulting

Źródło: www.praca.pl

EY: Rynek fuzji i przejęć może odbnić na przełomie '23 i '24

22.03.2023 11:40


Fundusze private equity w Polsce są nastawione na zakupy, w tym część z nich wsparta przez świeżo pozyskane środki do nowych funduszy. Trwa wyczekiwanie na odbicie na rynku M&A na przełomie 2023/2024 roku - poinformował EY w komunikacie prasowym.

Tagi: Fuzje, VAT, Banki
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami